Pracownia Krawiectwa i Rękodzielnictwa powstała z miłości do sztuki malowania igłą.

W Wałbrzychu istnieje od 6 lat. Pracownię wypełniają małe dzieła sztuki. Tak , dzieła sztuki ! Każda rzecz wisząca na wieszaku, leżąca na półce lub właśnie opuszczająca mury pracowni w rękach nowego właściciela to właśnie niepowtarzalne rękodzieło. Generalnie, żadna rzecz nie jest taka sama. Moje produkty różnią się od siebie wykonaniem, materiałem, wielkością, ilością kieszonek i pomysłem. Jeśli szukasz unikalnego dodatku do kolekcji torebek, sukni na specjalną okazję, sukienki o unikalnym kroju i wzornictwie, takiej na co dzień lub odświętnej, być może właśnie szukasz organizera na kosmetyki dla siebie lub męża, w Mojej pracowni znajdziesz wszystkie te rzeczy.

„Maluję” igłą rzeczy o uniwersalnym rozmiarze oraz takie skrojone na miarę. Od kilku lat zajmuję się również rekonstrukcją strojów historycznych. Tak, tak ! Wykonywane do tej pory stroje w murach pracowni UL-KA możecie spotkać na rekonstrukcjach, spotkaniach pasjonatów historii, nawet te z okresu Napoleona Bonaparte, Na Spacerach Hestorycznych oraz innych spotkaniach. Część moich produktów to odzież użytkowa. Tworzę również bluzy, plecaki, realizuję zlecenia bardzo wymagających kontrahentów. Mniej więcej od roku , w sumie, od kiedy podniosłam swoje kwalifikacje i mogę prowadzić szkolenia , uczę na autorskich kursach „malowania igłą”. Na takie szkolenia może przyjść każdy. Poziom zajęć dopasowuję do umiejętności osób w grupie. Wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz i opowiesz na jakim poziomie są twoje umiejętności, tak możesz nawet nie umieć zacerować dziury w skarpetce, to nie wstyd. Ja dopiszę Cię do grupy lub utworzymy grupę specjalnie dla Ciebie. Wiele osób pyta, czy po szkoleniu dostanie zaświadczenie o ukończeniu kursu lub dyplom ukończenia. To w niedalekiej przyszłości. Na razie Moim certyfikatem jakości są umiejętności jakie nabywa uczestnik.

Możecie wierzyć lub nie ale kursanci nabywają trwałych umiejętności podobnie jak z jazda na rowerze – tego się nie zapomina.

Napisz komentarz