21.09.2023

Kolejne dwa przetargi rozstrzygnięte. W sumie kwota uzyskana przekroczyła 3 400 000 zł!

Działka przy ulicy Villardczyków w dzielnicy Poniatów sprzedana.
Przetarg na teren o powierzchni 10595 m², o którym wielokrotnie ostatnio informowaliśmy, znalazł swojego nowego nabywcę.
Kwota uzyskana ze sprzedaży tej produkcyjno-usługowej działki o numerze 93/45 wyniosła 909 000 zł.

Ostatnim przetargiem rozstrzygniętym w Urzędzie Miasta był zespół działek położonych przy ulicy Sosnowej w dzielnicy Poniatów.
9 działek o numerach:
208/5
208/6
208/7
209/6
209/8
217/4
218/3
337/4
337/6,
to łącznie 36574 m² przeznaczonych głównie pod zabudowę jednorodzinną.
Kwota uzyskana ze sprzedaży działek wyniosła, aż 1️⃣ 6️⃣1️⃣6️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣zł.
Gratulujemy!

20.09.2023

Działki przy ulicy Ludowej sprzedane!

Sukcesem zakończył się pierwszy dzisiejszy przetarg na działki położone przy ulicy Ludowej w dzielnicy Biały Kamień. Teren przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną dotyczył 8 działek o łącznej powierzchni 6360 m2. Są to działki:

 • 366/3
 • 366/5
 • 367/8
 • 367/11
 • 367/12
 • 368/13
 • 369/20
 • 369/21

Kwota uzyskana ze sprzedaży działek wyniosła 959 500 zł.

Gratulujemy!

20.09.2023

Webinarium #Branżowe Czwartki

▪️🟢⚫ Kolejne webinarium z cyklu #BranżoweCzwartki.
Tym razem tematem będzie przyszłość i wyzwania stojące przed sekatorem komunikacji marketingowej.
 
Szczegółowe informacje w linku poniżej:
https://tiny.pl/cf2j2

19.09.2023

Przetarg coraz bliżej

⚫🟠▪️ Zbliża się kolejna seria przetargów nieruchomości niezabudowanych należących do Urzędu Miasta Wałbrzycha. Tym razem 11 października 7 działek znajdujących się głównie w południowych częściach miasta czeka na swoich przyszłych nabywców. Działki objęte są warunkami zabudowy – budowa domów jednorodzinnych 👥👨‍👩‍👧‍👦. Termin wpłaty wadium, to 4 października.

18.09.2023

Wirtualne biuro w Wałbrzychu

Wirtualne biura do dosyć świeży produkt na polskim rynku. Instytucja ta zyskuje coraz więcej swoich zwolenników z uwagi na wymierne korzyści idące w ślad za skorzystaniem z takiej opcji. Również w Wałbrzychu możemy pochwalić się takim rozwiązaniem. Wirtualne biura przy Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ulicy Młynarskiej 29, to:

▪️obsługa i skanowanie korespondencji,

▪️adres do rejestracji Twojej firmy,

▪️usługi doradcze m. in. prawne i podatkowe,

▪️możliwość skorzystania z sali konferencyjnej,

▪️promocja produktów i usług,

▪️zmniejszenie kosztów związanych z wynajmem lokalu,

Pełen outsorcing obsługi biurowej, bez konieczności fizycznej obecności przedsiębiorcy, idealnie skrojony pod pracę zdalną – tak w skrócie można podsumować ten produkt.

Z takiego rozwiązania skorzystało już wiele wałbrzyskich firm, zachęcamy kolejne 🙂👍.


Szukamy wykonawcy Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki

🧱Uwaga!!!Szukamy wykonawcy Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki 👨‍🏫🔬które ma powstać w Wałbrzychu. 🗜🔌🖲🔩🧲Budynek ma być obiektem o lekkiej konstrukcji halowej z przestrzenią dydaktyczną i biurową, wybudowany w formule zaprojektuj i wybuduj. Zapraszamy wykonawców do składania ofert w terminie do27 czerwca 2023 r. godz. 11:00 szczegóły tutaj: 👇

https://l1nq.com/blXo1


Przedstawiamy firmy, które były obecne na Targach Nieruchomości. Zaczynamy od nFinance

Choć Wałbrzyskie Targi Nieruchomości już za nami, to chcemy Wam przedstawić firmy i instytucje, które zaangażowały się w te wydarzenie. Na pierwszy ogień idzie dynamiczna firma prowadzona przez energiczną kobietę.💪nFinance, bo o niej piszemy, to firma prowadzona przez Izabelę Kluss. Firma skupia ekspertów działających na rynku kredytowym oraz ubezpieczeniowym, a to co wyróżnia ją na rynku, to wysoka etyka zawodu, i zdobyte już zaufanie wielu klientów. nFinance podchodzi do Klienta indywidualnie, ale też całościowo, gdyż oferuje usługi doradcze oraz wiele rozwiązań z rynku finansowego: jak kredyty hipoteczne, firmowe, leasing czy ubezpieczenia.🏢🏬 Co ważne, świadczone usługi są ściśle związane z rynkiem nieruchomości gdyż nFinance wyspecjalizowała się w kredytach hipotecznych – stąd obecność na targach. Wystarczy tylko wybrać nieruchomość, a resztą zajmą się specjaliści z nFinance. 🏠🏘Pomimo ogólnopolskiej działalności, firmie bardzo zależy na budowaniu pozytywnego wizerunku Wałbrzycha, dlatego Izabela Kluss angażuje się w pozyskanie nowych inwestorów w mieście, a także wspiera koszykarskiego Górnika. Jesteśmy pewni, że razem wejdą do ekstraligi.🏀


Przepiękne działki w Wałbrzychu szukają nowego właściciela. Można kupić mieszkaniowe i przemysłowe.


default

Między innymi ta przepiękna działka widoczna na zdjęciu jest do kupienia w najbliższych przetargach organizowanych przez @WalbrzychMM 14 czerwca. Mamy też działki pod przemysł i inwestycje, w tym na Podzamczu! Poznaj szczegóły, i sprawdź↘️↘️↘️

https://l1nq.com/Ai5Xl

https://l1nq.com/vomA9

encr.pw/jHECp

encr.pw/66mrk


Zaprezentuj się na stronie biznes.walbrzych.pl !

17.05.2023

Prowadzisz działalność gospodarczą na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej? Jeśli tak, to możesz dołączyć do firm, które prezentują swoją ofertę na stronie http://biznes.wałbrzych.pl – jedyne co musisz zrobić to kliknąć https://biznes.walbrzych.pl/add-your-listing/i… wypełnić krótki formularz.


Zapraszamy na Wałbrzyskie Targi Nieruchomości


17.05.2023

Zapraszamy na Targi Nieruchomości w Wałbrzychu!
Tylko u nas zobaczycie nowe mieszkania na rynku pierwotnym, które dopiero wchodzą do sprzedaży. Sprawdźcie sami podczas Dni Wałbrzycha. WSTĘP WOLNY


Wirtualne biuro do pomysł na dobry start firmy.

26.04.2023

Masz pomysł na swój własny biznes, ale nie masz siedziby? Mamy dla Ciebie świetną opcję: Wirtualne Biuro w Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości ! U nas możesz ulokować swój biznes, otrzymać wsparcie i inkubację oraz korzystać z przestrzeni inkubatora, w tym sal konferencyjnej i szkoleniowej. Będziesz mógł spotkać się z klientem w eleganckich i odnowionych przestrzeniach oraz brać udział w szkoleniach organizowanych przez WIP. Zapraszamy do współpracy, więcej informacji tu: www.inkubator.walbrzych.pl


Biznes turystyczny zarabia w Wałbrzychu.

26.04.2023

Niezwykle ciekawa informacja potwierdzająca, że jesteśmy miastem turystycznym i ciekawym:
Na majówkę turyści wybierają Wałbrzych ! Spośród 35 obiektów dostępnych w Wałbrzychu na popularnym serwisie oferującym noclegi, został tylko jeden apartament, który można wynająć na majówkę. Festiwal Kwiatów w Zamku Książ, oferta Starej Kopalni i innych wałbrzyskich instytucji, szlaki piesze i rowerowe na majówkę przyciągnęły tłumy!


Zbliżają się targi nieruchomości. Zobacz regulamin.

21.04.2023

Zapraszamy firmy, deweloperów i pośredników nieruchomości do udziału w pierwszych Targach Nieruchomości w Wałbrzychu!

To jedyna szansa, by przedstawić swoją ofertę mieszkańcom całego regionu wałbrzyskiego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i regulaminem tego wydarzenia. 

Dzięki targom, mieszkańcy Wałbrzycha i regionu będą mogli zapoznać się z Państwa ofertą, będzie to również doskonała okazja do zaprezentowania swoich produktów i usług oraz możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych. 

Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, a zostało już niewiele stoisk.

Regulamin dostępny tu: https://invalbrzych.pl/i-targi-nieruchomosci-miasto-z-widokami


Jak ochronić swój biznesowy pomysł?

17.04.2023

Dowiedz się, jak chronić swoje prawa autorskie

Zapraszamy na bardzo ciekawe oraz przydatne szkolenie dotyczące praw autorskich: Prawo autorskie w praktyce umów gospodarczych – zagadnienia ogólne.
Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, jest otwarte i bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prosimy o rejestrację tu: https://lnkd.in/gZMGtJNr
Szkolenie poprowadzi doświadczony ekspert w dziedzinie praw autorskich – Anna Słowik – Jurkin absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii, radca prawny od 2009 roku w Biurze Prawnym Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, od 4 lat pełni funkcję Koordynatora Biura Prawnego, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu, wieloletni członek Rad Nadzorczych, stały arbiter Stałego Sądu Polubownego Działającego przy Dolnośląskim Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej we Wrocławiu, Stały Mediator przy Sądzie Okręgowym w Świdnicy. Założyciel i Wspólnik działającej od 14 lat Kancelarii Radców Prawnych


Dni Kariery w Wałbrzychu

05.04.2023

Mieliśmy okazję zaprezentować ofertę Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości na Dniu Kariery Akademii Nauk Stosowanych w Wałbrzychu. Młodzi wałbrzyszanie i nie tylko mogli dowiedzieć się o ofercie Inkubatora i jak założyć własny biznes


Targi nieruchomości w Wałbrzychu.

31.03.2023

Zapraszamy Państwa do udziału w pierwszych Targach Nieruchomości w Wałbrzychu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 maja w Starej Kopalni. W tym samym terminie i miejscu odbędą się Dni Wałbrzycha, które ściągają aż kilkanaście tysięcy osób z Wałbrzycha i okolic. Targi będą stanowiły niepowtarzalną okazję dla deweloperów, firm budowlanych, firm zajmujących się wykańczaniem wnętrz i wyposażeniem, biur i pośredników nieruchomości, pośredników finansowych i wszystkich tych którzy pomagają nabyć i wykończyć wymarzoną nieruchomość. Serdecznie zachęcamy Państwa do uczestnictwa w naszych targach. W ostatnim czasie liczba powstających w Wałbrzychu nowych inwestycji budowlano- mieszkaniowych jest rekordowa. Dzięki temu znacząco rośnie liczba ofert mieszkań, a co za tym idzie zapotrzebowanie na usługi wykończeniowe, wyposażenie wnętrz, projektowanie czy finansowania zakupu nieruchomości. Wszystkie informacje dla wystawców znajdą Państwo na stronie https://invalbrzych.pl/i-targi-nieruchomosci-miasto-z-widokami-w-walbrzychu/?fbclid=IwAR3t4N6gsPlIuwfPYQudClyEqwMsIS4JaFz3l8qhvK4hEEG-B8eXP_zvCis


Rozszerz swoje zasięgi!

28.03.2023

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zaprezentować swojej firmy na stronie biznes.wabrzych.pl, to nie zwlekajcie! To świetna okazja do zwiększenia widoczności swojej firmy w internecie oraz promocji swoich usług lub produktów.
Strona biznesowa Wałbrzycha to platforma, na której możecie zamieścić informacje o swojej firmie, produktach czy usługach, a także otrzymać cenne informacje dotyczące lokalnego rynku biznesowego i możliwości inwestycyjnych.
Jeśli chcecie dołączyć do społeczności biznesowej Wałbrzycha, to zapraszamy do wypełnienia formularza pod adresem https://biznes.walbrzych.pl/add-your-listing/
który umożliwi dodanie informacji o Waszej firmie na naszej stronie.
Nie przegapcie tej szansy na zwiększenie widoczności swojej firmy w internecie i dołączcie już dziś!

#biznes #Wałbrzych #lokalnyrynek #inwestycje #promocja #widocznośćwinternecie


Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości zachęca do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. Optymalizacja podatkowa a zaciągnięcie kredytu, czyli jaki podatek taki kredyt.”

27.03.2023

Serdecznie zapraszamy na szkolenie, które poprowadzi Pani Izabela Kluss, ekspert finansowy nfinance. Będzie można dowiedzieć się o zależnościach między podatkami i kredytami oraz jak dbać o balans finansowy w firmie. Zapraszamy już w czwartek 30 marca, na godz. 13:00 do Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości! Rejestracja oraz więcej informacji tu: https://inkubator.walbrzych.pl/optymalizacja-podatkowa-a…/


Seminarium pt. “W poszukiwaniu pracownika”.

22.03.2023

Z wielką przyjemnością informujemy, że już 28 marca 2023 roku odbędzie się seminarium pt. “W poszukiwaniu pracownika”. Tematem przewodnim spotkania będzie zatrudnianie osób z niepełnosprawnością, której potencjał często pozostaje niedoceniony.
Podczas seminarium omówione zostaną kwestie związane z procesem rekrutacyjnym, integracją i wsparciem pracowników z niepełnosprawnościami oraz korzyściami, jakie wynikają z zatrudniania takich osób. To doskonała okazja, aby wymienić się doświadczeniami oraz poznać najlepsze praktyki w zakresie zatrudniania osób
z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Do udziału w seminarium zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracodawców oraz osoby odpowiedzialne za rekrutację i zarządzanie zespołami pracowniczymi. Seminarium odbędzie się w siedzibie Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ulicy Młynarskiej 29 w Wałbrzychu.
Aby wziąć udział w seminarium, prosimy o rejestrację poprzez email: biuro@invalbrzych.pl. Udział w spotkaniu jest darmowy, dlatego też zachęcamy do szybkiej rezerwacji miejsca. Serdecznie zapraszamy!


Na sprzedaż nieruchomość w Wałbrzychu przy ul. Podgórskiej.

21.03.2023

Najpiękniejsze widoki na góry są na działkach, które oferujemy do sprzedaży. Gmina Wałbrzych sprzedaję działkę 102 obręb 44 Glinik, z której roztacza się najwspanialsza panorama na okoliczne szczyty gór Wałbrzyskich i Kamiennych! I jest to widok który dosłownie zapiera dech… Zresztą zobaczcie sami na naszych zdjęciach.
Z tej wyjątkowej działki bardzo szybko dostaniemy się do centrum Wałbrzycha, albo możemy wybrać się na górską wycieczkę. Taki widok z tarasu to będzie najlepszy relaks po aktywnym dniu spędzonym w pracy. Z pewnością taka okazja już się nie powtórzy, zatem jeśli widzicie siebie wypoczywających z kawą w ręku i podziwiających widoki na Chełmiec, albo Borową – to zapraszamy na przetarg!
Informacja o przetargu: https://bip.um.walbrzych.pl/przetarg-nieruchomosci/39990/ul-podgorska-dzialka-nr-102-obreb-glinik-nr-44?fbclid=IwAR1XQhbDxabSuR_xBCAy7DqMJUAnkeaJ1zLZ-l5os4ovH9reNnzMHB4MEMg


Na sprzedaż nieruchomość przy ul. Wysockiego.

13.02.2023

Gmina Wałbrzych oferuje na sprzedaż w drodze przetargu nieruchomość nr 158/2 obręb 18 Biały Kamień zlokalizowaną przy ul. Wysockiego.

Nieruchomość jest niezagospodarowana, porośnięta trawą, samosiejkami drzew i krzewów. Posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Jest w pełni uzbrojona w media. Na działce zlokalizowane są trzy słupy energetyczne. Przedmiotowy grunt stanowi użytek rolny klasy PsIV wytworzony z gleb pochodzenia mineralnego, który nie wymaga uzyskania decyzji administracyjnej zezwalającej na wyłączenie tego gruntu z produkcji rolnej.

Dla części przedmiotowej nieruchomości (około 0,0900 ha) obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z planem w/w część położona jest na terenie obszaru oznaczonego symbolem 2 Ks – przeznaczenie terenu – tereny obsługi komunikacji samochodowej, zabudowa usługowa.

Dla pozostałej części działki nie ma obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego.

Działka objęta jest:

– ostateczną decyzją nr 152/2021 Prezydenta Miasta Wałbrzycha z dnia 16.08.2021 r. o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie biurowca,

– ostateczną decyzją nr 141/2021 Prezydenta Miasta Wałbrzycha z dnia 30.07.2021 r. o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie salonu samochodów używanych.

Działalność jaka może zostać zlokalizowana na tym terenie:

1️⃣ działalność biurowa

2️⃣ handel detaliczny

3️⃣ gastronomia

4️⃣ obsługa, sprzedaż i naprawa samochodów i motocykli

5️⃣usługi publiczne w zakresie sportu i rekreacji

Szczegóły znajdą Państwo w ogłoszeniu o przetargu

👉DZIAŁKa  158/2 obręb 18 Biały Kamień
POWIERZCHNIA:  0,8926 ha

NUMER KW: SW1W/00073932/3
CENA WYWOŁAWCZA: 1 200 000 zł +Vat

DATA WPŁATY WADIUM: 7.03.2023 r.
KWOTA WADIUM: 120 000 zł (Millennium Bank S. A. 93 1160 2202 0000 0004 9251 8376
W tytule przelewu należy podać: „ul. Wysockiego dz. nr 158/2 obręb Biały Kamień nr 18” oraz oznaczenie uczestnika przetargu.)
Termin przetargu: 14.03.2023 r. o godz. 9:00

Osoba do kontaktu: Arkadiusz Grudzień 📞 609 001 356

MAPA 

PLAN ZAGOSPODAROWANIA rysunek

OFERTA


Nieruchomość w Śródmieściu ma nowego właściciela.

30.01.2023

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym została sprzedana działka w pobliżu wałbrzyskiego Śródmieścia przy
ul. Moniuszki 47. Teren ten od dawna wymagał zagospodarowania i cieszy nas, że znalazł nowego nabywcę.
Oferentów na zakup tego gruntu wraz z budynkiem było aż 3. Wygrała oczywiście najwyższa oferta cenowa.

👉DZIAŁKA nr 2/7 oraz 2/16
Obręb Podgórze Nr 33
Powierzchnia działki: 0,9083 ha
Powierzchnia zabudowań: 905,93 m
Cena wywoławcza: 430 000 zł
CENA UZYSKANA ZE SPRZEDAŻY: 605 000 zł

Zobacz na mapie


Sukces sprzedaży nieruchomości w wałbrzyskim ratuszu!

26.01.2023

Kryzys w nieruchomościach? Raczej nie w Wałbrzychu. Wczoraj odbył się kolejny zakończony sukcesem przetarg na nieruchomości miejskie. Na pewno wszystkich wałbrzyszan ucieszy fakt, że nowego nabywcę znalazł budynek przy ul. Wrocławskiej 95 po dawnym przedszkolu. Będzie on teraz pełnił funkcję biurową. Zostały także sprzedane działki przy ul. Ogrodowej pod zabudowę 20 domów szeregowych.

👉DZIAŁKA 133/3 obręb 4 Szczawienko
POWIERZCHNIA:  0,3192  ha
CENA UZYSKANA ZE SPRZEDAŻY: 1 313 000 zł

👉DZIAŁKI  155/1 oraz 156/5 obręb 4 Szczawienko
POWIERZCHNIA:  0,4697  ha
CENA UZYSKANA ZE SPRZEDAŻY: 606 000 zł +Vat

Już wkrótce przedstawimy Państwu ofertę przetargów na najbliższe miesiące!


Spotkanie Karkonoskiej Izby Gospodarczej w Wałbrzychu.

Informujemy i serdecznie zachęcamy do udziału w Spotkaniu Karkonoskich Przedsiębiorców, które już niebawem odbędzie się w Wałbrzychu.

26.01.2023 r.
Pałac Tielscha, ul. Armii Krajowej 7A, 58-302 Wałbrzych

AGENDA SPOTKANIA

8:45 REJESTRACJA UŻYTKOWNIKÓW

9:00 SPOTKANIA KARKONOSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW
Rozpoczęcie spotkania – Przedstawienie inicjatywy.

9:15 ZAPOZNANIE UCZESTNIKÓW
Minutowa prezentacja firmy.

9:45 PANEL EDUKACYJNY
         Każde spotkanie to merytoryczna dawka wiedzy okołobiznesowej. Prelekcje prowadzone są przez przedsiębiorców- praktyków.

10:15 NETWORKING
Wymiana kontaktów biznesowych podczas przerwy kawowej.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 9:00-11:30. Koszt uczestnictwa wynosi 149 PLN /osobę.

REJESTRACJA UCZESTNICTWA

ℹ kontakt telefoniczny pod nr (+48) 786-845-488 wysłanie wiadomości
ℹ e-mail skp@kig.net.pl (wystarczy przesłać dane firmy oraz liczbę uczestników)

Karkonoska Izba Gospodarcza stworzyła markę Spotkania Karkonoskich Przedsiębiorców. Jest to inicjatywa, mająca na celu zrzeszanie przedsiębiorców z różnych branż, głównie celem wymiany kontaktów biznesowych. Jako instytucja, Karkonoska Izba Gospodarcza wspiera rozwój firm od 1991r.

Na cyklicznych spotkaniach pojawiają się właściciele m.in. z branży deweloperskiej, HoReCa, produkcyjnej, automotive, mniejsze i większe firmy zarówno o zasięgu lokalnym jak i firmy o zasięgu ogólnopolskim, czy też międzynarodowym. Spotkania te są doskonałą okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych, znalezienia nowych partnerów/kontrahentów czy też inwestorów. Jako, iż jest to marka własna Karkonoskiej Izby Gospodarczej, organizacja dba o to, aby każde takie spotkanie wnosiło również wartość dodaną dla każdego uczestnika, w postaci prelekcji z różnych dziedzin gospodarki.

W chwili obecnej spotkania odbywają się w 7 większych aglomeracjach Dolnego Śląska, tj Zgorzelec, Jelenia Góra, Wałbrzych, Kłodzko, Legnica, Wrocław i Głogów zrzeszając w nich przedsiębiorców również z ościennych powiatów.

Działania Karkonoskiej Izby Gospodarczej i relacje z dotychczasowych spotkań można śledzić pod adresem: https://www.facebook.com/SpotkaniaKarkonoskichPrzedsiebiorcow


Przypominamy o terminie wpłaty wadium na nieruchomości.

16.01.2023

InVałbrzych przypomina, że 18.01.2023 r. mija termin wpłaty wadium na działki:

Działki 155/1 156/5 obręb Szczawienko nr 4 ul. Ogrodowa
nieruchomość niezabudowana
Cena wywoławcza: 600.000,00 zł (+23%VAT).
Data przetargu 25.01.2023
godz. 10:00

link do ogłoszenia

Działki o nr 32/4 i 33./4, obręb Poniatów nr 23 ul. Grzybowa
nieruchomość niezabudowana
Cena wywoławcza: 2.400.000,00 zł (+23%VAT).
Data przetargu 25.01.2023
godz. 09:45

link do ogłoszenia

Działka nr 283/2, obręb Biały Kamień nr 14 ul. Dąbrowskiego
nieruchomość niezabudowana
Cena wywoławcza: 580.000,00 zł (+23%VAT).
Data przetargu 25.01.2023
godz. 09:15

link do ogłoszenia

Działka nr 17/27, obręb Szczawienko nr 4 ul. Równoległa 9 
nieruchomość niezabudowana
Cena wywoławcza: 1.150.000,00 zł (+23%VAT).
Data przetargu 25.01.2023
godz. 10:30

link do ogłoszenia

Działka nr 5/5, obręb Szczawienko nr 4ul. Równoległa 5
nieruchomość niezabudowana
Cena wywoławcza: 600.000,00 zł (+23%VAT).
Data przetargu: 25.01.2023
godz. 10:15

link do przetargu


Udana sprzedaż nieruchomości w wałbrzyskim ratuszu.

12.01.2023

Z radością przekazujemy, że Nowy Rok rozpoczynamy z przytupem. Wczorajsze przetargi na nieruchomości oferowane przez Gminę Wałbrzych cieszyły się sporym zainteresowaniem. Zostały sprzedane działki:
ℹ pod zabudowę produkcyjno – usługową oraz rekreacyjno-wypoczynkową przy ul. Św. Józefa o numerach 455/15, 455/16, 455/5, 455/6 obręb Sobięcin 30- kwota sprzedaży 262 600 zł
ℹ oraz 2 działki pod zabudowę jednorodzinną- przy ul. Gagarina (działka156/5, obręb Szczawienko 2) za kwotę 166 000 zł i ul. Dubois’a (działka 8/8, obręb Biały Kamień 14) za kwotę 86 000 zł. W sumie do kasy miasta trafi kwota powyżej 500 000 zł.
Jeżeli poszukujesz terenów pod inwestycję mieszkaniową, usługową lub produkcyjną zapraszamy do InVałbrzych.


List intencyjny pomiędzy InVałbrzych a Karkonoską Izbą Gospodarczą podpisany!

5.01.2023

Jak informuje spółka InVałbrzych został podpisany list intencyjny z Karkonoską Izbą Gospodarczą. Mamy nadzieję, że przełoży się to na znakomitą obopólną współpracę gospodarczą a przede wszystkim na korzyści dla przedsiębiorców z regionu.

Zawiązana współpraca ma na celu zwiększenie wsparcia i rozwoju przedsiębiorczości na obszarze Dolnego Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem aglomeracji wałbrzyskiej. Istotą współpracy jest również możliwość skorzystania przez Przedsiębiorców z wsparcia z 31-letniego doświadczenia Karkonoskiej Izby Gospodarczej w zakresie rozwoju firm.
O szczegółach współpracy będziemy informować.


Oferta sal szkoleniowych i konferencyjnych Wałbrzyskiego Inkubatora przedsiębiorczości.

29.12.2022

Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości oferuje perfekcyjnie przygotowane miejsce spotkań biznesowych, niezależnie od rodzaju eventu. Posiadamy nowocześnie wyposażone sale konferencyjne i szkoleniowe. Jeżeli szukacie Państwo powierzchni do realizacji szkoleń komputerowych dysponujemy w pełni urządzonym open spacem na 18 stanowisk komputerowych z możliwością ich dowolnej konfiguracji. https://inkubator.walbrzych.pl/


Wałbrzych przyjął Plan Działania Zielonego Miasta.

16.12.2022

Z prawdziwą dumą informujemy, że Wałbrzych Moje Miasto jako pierwsze miasto w Polsce przyjął Plan Działania Zielonego Miasta. To wyjątkowy dokument, który wytycza cele i działania w rozwoju, i funkcjonowaniu miasta tak, aby jego negatywne oddziaływanie na środowisko było jak najmniejsze.


Zapraszamy na webinar.

14.12.20222

WSSE wraz z Kancelarią Sendero TAX & LEGAL, zapraszamy na rozszerzoną wersję spotkania, które odbyło się stacjonarnie w Wałbrzychu, w ramach cyklu bezpłatnych wydarzeń pt. BHP w innym ujęciu – perspektywa kancelarii prawnej Sendero Tax & Legal.

Tym razem spotkanie odbędzie się w formule online, a temat spotkania to: Jak zachować się podczas kontroli PIP?

Zapraszamy 21 grudnia 2022 r, godzina 10:00.

Z uczestnikami webinaru porozmawiamy o:

 • przygotowaniu firmy do kontroli z PIP
 • sposobie reprezentowania pracodawcy podczas kontroli PIP,
 • zachowaniu pracowników w trakcie kontroli,
 • możliwych działaniach po kontroli, kiedy jest niekorzystna dla firmy.

Agenda spotkania

 1. Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy – radość, czy strach?
 2. Co zrobić nim Inspektor odwiedzi zakład pracy?
 3. Konstytucja biznesu
 4. Jak zachować się w trakcie kontroli?
 5. Pokaż swoją perspektywę – zastrzeżenia do protokołu PIP
 6. Odwołanie i skarga
 7. Podsumowanie

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Filip Firut – radca prawny

Specjalizuje się przede wszystkim w zagadnieniach związanych z prawem pracy i ochroną danych osobowych. Nadzoruje audyty i prowadzi procesy wdrożeniowe procedur z zakresu prawa pracy oraz RODO. Jego praca polega głównie na kompleksowym wspieraniu działów HR w dużych przedsiębiorstwach. Często przygotowanie odpowiedniej strategii dla Klienta wykracza poza wyłącznie znajomość przepisów prawa. Dlatego w codziennej pracy bardzo ważny dla niego jest sposób komunikacji do Klienta oraz Klienta do swoich pracowników.

Zapisz się


Sektor Bankowy w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

14.12.2022

W budynku Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości mieliśmy przyjemność spotkać się z przedstawicielami sektora bankowego aby przedstawić sytuację na rynku mieszkaniowym i inwestycyjnym w Wałbrzychu. Dyskutowaliśmy o perspektywach na najbliższy rok. Porozmawialiśmy o tym, co dzieje się na rynku finansowym w ocenie naszych gości. Oczywiście przedstawiliśmy też ofertę skierowaną do przedsiębiorców Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości


Teren przy ul. Ogrodowej na sprzedaż.

Po Nowym Roku odbędzie się przetarg na nieruchomość położoną przy ul. Ogrodowej.

Nieruchomość jest niezagospodarowana, porośnięta roślinnością trawiastą, zielenią ogrodową oraz
pojedynczymi drzewami. Posiada dostęp do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej
i gazowej. Na terenie działki 155/1 znajduje się studnia, przez którą przebiega linia energetyczna.
Nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej przez drogę wewnętrzną – ul. Ogrodową.

Dla przedmiotowej nieruchomości nie ma obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego.
Działka objęta jest ostateczną decyzją nr 131/2020 Prezydenta Miasta Wałbrzycha z dnia 13.11.2020 r.
o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie dwudziestu domów w zabudowie
szeregowej. Pobierz Warunki Zabudowy.

Szczegóły znajdą Państwo w ogłoszeniu o przetargu

👉DZIAŁKI  155/1 oraz 156/5 obręb 4 Szczawienko
POWIERZCHNIA:  0,4697  ha
CENA WYWOŁAWCZA: 600 000 zł +Vat

MAPA 

Data wpłaty wadium: 18.01.2023 r.
kwota wadium: 60 000 zł (Millennium Bank S. A. 93 1160 2202 0000 0004 9251 8376
W tytule przelewu należy podać: „ul. Ogrodowa dz nr 155/1 i 156/5 obręb Szczawienko nr 4” oraz
oznaczenie uczestnika przetargu)
Termin przetargu: 25.01.2023 r.  o godz. 10:00

Osoba do kontaktu: Arkadiusz Grudzień 📞 609 001 356


Spotkanie z reprezentantami banków.

30.11.2022

Spółka inVałbrzych zaprasza na cykliczne spotkanie, na którym będzie poruszany temat perspektyw na rynku nieruchomości w Wałbrzychu w nadchodzącym roku.

Potkanie odbędzie się 14.12.2022 r. o godzinie 11:00 w siedzibie przy ul. Młynarskiej 29 w Wałbrzychu.

Zapraszamy!


Wałbrzyscy uczniowie budują w kosmosie.

28.11.2022

W Sali komputerowej Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest realizowany projekt , w ramach którego uczniowie Zespół Szkół Politechnicznych “Energetyk” w Wałbrzychu budują swoją rakietę. Program realizowany jest przy współpracy Gminy Wałbrzych wraz z Centrum Edukacji Kosmicznej Andøya z Norwegii oraz firmą SatRevolution S.A. Celem projektu jest opracowanie innowacyjnego programu nauczania oraz jego pełne wdrożenie, wsparcie w wyborze kariery w sektorze przemysłu kosmicznego, nawiązanie współpracy polsko – norweskiej. Podczas warsztatów planowane jest wykonanie przez uczniów modułów elektronicznych, które zabiorą do centrum kosmicznego Andøya w Norwegii, gdzie zostaną one wystrzelone z użyciem rakiet edukacyjnych. Efektem programu jest zwiększenie atrakcyjności absolwentów wśród uczelni wyższych i pracodawców. Długoterminowym planem jest nawiązanie trwałej i cyklicznej współpracy pomiędzy instytucjami partnerskimi.


Przypominamy!

23.11.2022

Przypominamy o darmowym webinarze na temat Funduszy Europejskich. Zapisz się już dziś.

WIĘCEJ INFORMACJI


Wirtualne biuro już w Wałbrzychu! Nowość na rynku.

Szukałeś ale nie znalazłeś? A może nie wiedziałeś, że w Wałbrzychu jest taka możliwość? Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości w swojej ofercie posiada nowość na wałbrzyskim rynku – WIRTUALNE BIURO
Jakie korzyści z wynajmu wirtualnego biura płyną dla Twojej firmy?

Szukałeś ale nie znalazłeś? A może nie wiedziałeś, że w Wałbrzychu jest taka możliwość?

Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości w swojej ofercie posiada nowość na wałbrzyskim rynku – WIRTUALNE BIURO

Jakie korzyści z wynajmu wirtualnego biura płyną dla Twojej firmy?

👉 obsługa i skanowanie korespondencji

👉 adres do rejestracji twojej firmy

👉 usługi doradcze np. prawne lub podatkowe

👉 możliwość korzystania z wyposażonej sali konferencyjnej

👉 promocja twoich produktów lub usług

Więcej szczegółów uzyskacie Państwo pod numerem telefonu – 609 001 386 lub na stronie www.inkubator.walbrzych.pl


„Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) 2021-2027, wsparcie ośrodka Enterprise Europe Network dla przedsiębiorców”

8.11.2022 r.

Wraz z Ośrodkiem Enterprise Europe Network zapraszamy na bezpłatne webinarium:

„Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) 2021-2027, wsparcie ośrodka Enterprise Europe Network dla przedsiębiorców”

WTOREK 29.11.2022 Godzina 10:00 – 12:00

Miejsce: szkolenie on-line, Platforma Zoom

Rejestracja: do 25 listopada 2022r.

Pobierz – AGENDA SPOTKANIA

W trakcie spotkania Uczestnicy dowiedzą się:

 1. Na czym polegają Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) 2021-2027:
  • jakie są kluczowe różnice w stosunku do poprzedniej  perspektywy
  • zasady udziału
  • kryteria oceny
  • praktyczne wskazówki

2. Na czym polega wsparcie ośrodka Enterprise Europe Network:

 • katalog świadczonych usług
  na rzecz Przedsiębiorstw
 • jak uzyskać dostęp
  do międzynarodowej bazy partnerów biznesowych
 • wsparcie konsultanta –
  możliwość zapisania się na indywidualne konsultacje w ustalonym
  terminie

Adresaci: Wydarzenie skierowane jest do firm z sektora MŚP z województwa
dolnośląskiego

Pobierz
– FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 25.11.2022 
na adres: szkolenia@darr.pl

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY

Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.


Spółka inVałbrzych zaprasza na spotkanie.

20.10.2022

Jakie zmiany czekają nas wkrótce na rynku nieruchomości w Wałbrzychu? Zapraszamy pośredników nieruchomości na spotkanie pt.” Perspektywy i zmiany na rynku nieruchomości w Wałbrzychu”. Spotkanie odbędzie się 27.10.2022 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Młynarskiej 29 w Wałbrzychu. Swoją obecność można potwierdzić mailowo: biuro@invalbrzych.plbądź też telefonicznie (+48) 74 66 70 510Liczymy na Waszą obecność!


Rusza Akademia Menadżera Innowacji.

Już jutro rusza autorski program PARP – Akademia Menadżera Innowacji 

Kto może otrzymać dofinansowanie?

📌 Firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz duże przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie przeznaczone jest  na usługi szkoleniowe w formie 2 – dniowych zjazdów oraz na usługi doradcze w formie indywidualnych spotkań z przedstawicielami przedsiębiorstw/uczestnikami AMI. W zajęciach Akademii Menadżera Innowacji może wziąć udział:

📌 od 2 do 4 uczestników będących pracownikami mikroprzedsiębiorstwa

📌 od 3 do 4 uczestników będących pracownikami małych, średnich i dużych przedsiębiorstw

Co zyskasz Ty i Twoja firma dzięki udziałowi w AMI?

 • kompleksowy program wykładów i warsztatów oraz współpracę z wybranym doradcą,
 • studia przypadków analizowane na podstawie doświadczeń polskich i zagranicznych firm,
 • do 120 godzin doradztwa dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz do wyboru 120 lub 50 godzin doradztwa dla mikroprzedsiębiorstw,
 • wzrost kompetencji i kwalifikacji zawodowych w zakresie innowacji,
 • badanie innowacyjności Twojej firmy metodą Innovation Health Check (IHC),
 • dostęp do interaktywnej Bazy Wiedzy AMI,
 • certyfikat Akademii Menadżera Innowacji, poświadczający ukończenie programu,
 • przynależność do Klubu Alumnów AMI pozwalająca na utrzymanie i rozwijanie kontaktów ważnych dla rozwoju Twojej firmy.

Dowiedz się jak wziąć udział w Akademii


Działka pod zabudowę usługową- sprzedana

W drodze przetargu w UM w Wałbrzychu została sprzedana działka o numerze 149/9  Zwycięzca wylicytował ten teren za cenę 469  000 zł netto.

📌 Nr działki: nr 149/9 obręb 18 Biały Kamień

📌 Powierzchnia działki: 0,6520 ha

📌 Cena wywoławcza: 450 000 zł


Jakie zmiany czekają nas w prawie pracy? Zapraszamy na webinar.

3.10.2022

Już niebawem czekają nas rewolucyjne zmiany w prawie pracy. Prace nad nowymi przepisami przyspieszają. Praca zdalna, dyrektywy unijne, badanie trzeźwości pracowników, ochrona sygnalistów to tylko niektóre z nowości, które nakładają na pracodawców nowe obowiązki i wymagają dostosowania wewnętrznych regulacji. Aby ułatwić Państwu odnalezienie się w gąszczu zmian Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wraz z PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler ma przyjemność zaprosić na cykl bezpłatnych spotkań Jesienna Akademia Prawa Pracy z PCS | Littler.

Na spotkaniach zostaną omówione po kolei najistotniejsze zmiany w przepisach prawa pracy.

ZAREJESTRUJ SIĘ!


Zmiany w prawie spółek – webinar.

3.10.2022

Uczestnikom webinaru przybliżymy w prosty i przystępny sposób najważniejsze zmiany w Kodeksie spółek handlowych, które wchodzą w życie już 13 października 2022 r. Uczestnik dowie się, które z tych zmian spółki z o.o. i spółki akcyjne muszą wdrożyć obowiązkowo, a które z nich warto wprowadzić.
Skupiamy się na praktycznym wymiarze nowelizacji, bazując na wieloletnim doświadczeniu zdobytym w pracy z naszymi Klientami. Wiemy, jak wygląda funkcjonowanie spółek od kuchni. Znamy problemy związane z zarządzaniem i nadzorowaniem spółek. Podpowiemy więc, jak w najmniej uciążliwy sposób wdrożyć nadchodzące zmiany. Uczestnicy znajdą również odpowiedź na pytanie jak zabezpieczyć się przed kradzieżą spółek oraz co właściwie dla spółek oznacza poszerzenie katalogu przestępstw, za które nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem członkowie organu, likwidatorzy i prokurenci.
Na webinar zapraszamy wszystkie osoby, które zarządzają spółkami, nadzorują ich pracę lub doradzają odpowiednim organom w tym zakresie. Jesteśmy przekonani, że szkolenie zainteresuje zarówno Członków Zarządów, Rad Nadzorczych, Prokurentów, Dyrektorów, Menadżerów jak i pracowników działów prawnych oraz compliance.

ZAREJESTRUJ SIĘ!


Przetargi na nieruchomości pod zabudowę wielomieszkaniową już wkrótce!

Już trwa procedura przetargowa na działki zlokalizowane na Piaskowej Górze pod zabudowę wielorodzinną. Przetargi odbędą się 12 października a szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie https://invalbrzych.pl/aktualnosci/

Jak ulokować swoją firmę w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości?

Zapraszamy na spotkanie Wałbrzyskiego Klubu Przedsiębiorczych Mam które odbędzie się 26 września o godz. 17:00 w siedzibie Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Młynarskiej 29. Dowiesz się jakie możliwości daje Inkubator Przedsiębiorczości i jak funkcjonuje wirtualne biuro. Zapraszamy! Na wydarzenie trzeba się zarejestrować👇https://app.evenea.pl/event/kpmwalbrzych26092022/


21 września w Hotelu Biały odbędą się Międzynarodowe Targi Pracy.

Już niedługo blisko 50 wystawców zaprezentuje szeroką ofertę targową m.in. :
 ☑️oferty pracy w Polsce, Niemczech, Czechach i Austrii,

☑️oferty pracy sezonowej w Holandii,

☑️informacje dotyczące prawa pracy, zabezpieczenia społecznego, projektów wsparcia dla poszukujących pracy i pracujących, zasiłków społecznych oraz ofertę edukacyjną.

❗️Sprawdź branże i przykładowe stanowiska, na jakie będą prowadzone rekrutacje 👇

🔹Kadry, księgowość, biuro (księgowe, kadrowe, praca biurowa)

🔸Logistyka i transport (kierowcy, operatorzy wózka widłowego, logistycy, dysponenci)

🔹Magazyn (magazynierzy, komisjonerzy, pracownicy sortowni)

🔸Produkcja (pracownicy produkcji, operatorzy linii produkcyjnej, operatorzy jakości, operatorzy maszyn CNC)

🔹Turystyka, gastronomia, hotelarstwo (recepcjoniści, kucharze, pomoce kuchenne, pokojówki, kelnerzy)

🔸Motoryzacja (lakiernicy, mechanicy samochodowi, technicy utrzymania ruchu, różni pracownicy z branży automotiv)

🔹Elektryczna (elektrycy, elektronicy, monterzy, instalatorzy fotowoltaiki)

🔸Metalowa (spawacze, ślusarze, operatorzy CNC)

🔹Opiekuńcza (opiekunowie osób starszych)

🔸Medyczna (pielęgniarki, pomoce pielęgniarskie)

🔹Budowlana (operator koparko-ładowarki, pracownicy budowlani)

🔸Handel (sprzedawcy)

🔹Inne (np. hydraulicy, inżynierowie – różne branże, krawcowe, szwaczki, tkacze)

🔸Praca w Policji

🔹Praca w Straży Granicznej

🔹Praca sezonowa w ogrodnictwie, sadownictwie, leśnictwie.

👉Niebawem pełna lista ofert pracy.

Bądźcie z nami na EURES Dolny Śląsk !

Partnerzy wydarzenia: Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych RCWIP


Wsparcie finansowe w ramach programu INNOGLOBO na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych.

Trwa drugi nabór wniosków w ramach programu INNOGLOBO. Program stanowi szansę dla przedsiębiorców i naukowców na wypracowanie oraz wprowadzenie w toku prac B+R produktów na rynek międzynarodowy. Organizatorem programu jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Program INNOGLOBO wspiera globalną promocję polskiej myśli naukowo-technicznej. Jego celem jest pomoc w kreatywnym wykorzystaniu sieci kontaktów międzynarodowych nawiązywanych przez polskie podmioty.

Wsparcie finansowe można przeznaczyć na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych.

Minimalna kwota dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu wynosi 400 tys. zł, a maksymalna – 1,5 mln zł.

Budżet drugiej edycji konkursu wynosi 10 mln zł.

Wnioski składane w ramach konkursu muszą wpisywać się swoją tematyką w przynajmniej jedną ze specjalizacji znajdujących się na aktualnej Liście Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/krajowe-inteligentne-specjalizacje

Warunkiem udziału w konkursie jest zawarcie przez polskiego wnioskodawcę umowy konsorcjum międzynarodowego z przynajmniej jednym partnerem zagranicznym.

Może on pochodzić ze wszystkich krajów, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne. Wyjątek stanowią Chiny, Izrael, Luksemburg, Niemcy i Turcja, ponieważ z tymi państwami NCBR regularnie organizuje konkursy dwustronne.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 września br.

Strona projektu https://www.gov.pl/web/ncbr/ii-konkurs-w-ramach-programu-innoglobo


Sprawdź czy możesz uzyskać 80% dofinansowania na nowe kompetencje w ramach Sektorowego Programu dla Nowoczesnych Usług Biznesowych?

Podczas piątkowego webinaru dla biur księgowych organizacja członkowska Dolnośląskich Pracodawców – firma Petra Consulting pokazała możliwości i kompetencje, które można uzyskać przystępując do projektu podnoszenia kwalifikacji kadr sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych.

𝗣𝗢𝗕𝗜𝗘𝗥𝗭 bezpłatnie nagranie z webinaru ➡️ https://www.webinardlaksiegowych.evolucja.biz/#b720

Kto może skorzystać?

👉 Mikro, mały lub średni przedsiębiorca prowadzącym działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru

👉 Prowadzący działalność (co wynika z zapisów w CEiDG / KRS) w sektorze NUB, co potwierdzają wpisem PKD* w rejestrze:

Grupa 69.2. Działalność rachunkowo-księgowa; doradztwo podatkowe

Dział 70. Działalność firm centralnych (head offices)

Grupa 73.2. Badanie rynku i opinii publicznej

Grupa 74.9. Pozostała działalność profesjonalna, naukowa i techniczna, gdzie indziej niesklasyfikowana

Grupa 82.2. Działalność centrów telefonicznych

Co możesz uzyskać w ramach projektu?

✅ certyfikowane kompetencje w zakresie optymalizacji swoich działań i wsparcia dla klientów biur księgowych

✅ zkwalifikację ZRK (Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji) w obszarze: Wdrażanie i koordynowanie procesów biznesowych (Lean Office) – która była opisywana przez ekspertów Petra Consulting

✅ wiedzę, jak projektować procesy biznesowe i wdrażać usprawnienia w obszarze Lean Office

✅ eliminację marnotrawstw w swoim biznesie – a jest ich aż 9

✅ przewagę konkurencyjną

✅ dodatkową odnogę biznesową, niezależną od zmieniających się przepisów księgowo-podatkowych

✅ 80% dofinansowania

… a Petra Consulting gwarantuje Ci pełne wsparcie w przygotowaniu wniosku i jego złożeniu, a następnie w szkoleniu i wdrożeniu nowych kompetencji.

Skorzystaj z tej szansy, bo środki unijne się kończą i to już naprawdę ostatnie dofinansowania na tak dużym poziomie (80%).

𝗭𝗔𝗣𝗜𝗦𝗭 𝗦𝗜Ę do projektu – wystarczy telefon do naszej konsultantki Romy

📞 𝗭𝗔𝗗𝗭𝗪𝗢Ń na numer 727 000 096, a my pomożemy w formalnościach.

Zapraszamy na WAKACYJNĄ AKADEMIĘ POLSKIEGO ŁADU Z KPMG.


Wkrótce rusza nabór wniosków w ramach projektu „Inwestuj w rozwój – pożyczki na kształcenie”.

Dnia 5 września, o godz. 9:00, rozpocznie się kolejny nabór wniosków w ramach projektu „Inwestuj w rozwój – pożyczki na kształcenie”. Projekt przewiduje możliwość uzyskania preferencyjnych, częściowo umarzalnych pożyczek do 30.000 zł, które można przeznaczyć na studia podyplomowe, kursy, szkolenia oraz inne formy kształcenia osób dorosłych oferowane przez krajowe i zagraniczne podmioty (za wyjątkiem studiów I, II i III stopnia). Wnioski o pożyczki mogą składać osoby pełnoletnie, zamieszkujące na obszarze Polski, chcące rozwijać swoje umiejętności i kompetencje oraz posiadające pełną zdolność do czynności prawnych.

W ramach naboru można uzyskać nieoprocentowaną pomoc zwrotną – preferencyjną pożyczkę do 100% kosztu szkolenia/kursu/studiów podyplomowych z możliwością częściowego umorzenia – do 20-25%.

Odwiedź stronę projektu


Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” wspólnie z KPMG zaprasza na bezpłatne webinarium: Pozostałe zmiany – niewielkie ale czy nieważne, które odbędzie się 31 sierpnia br. o godzinie 10:00.
To już czwarte spotkanie w ramach cyklu WAKACYJNA AKADEMIA POLSKIEGO ŁADU Z KPMG. Zapraszamy!!!

Agenda:

 1. Ceny transferowe w transakcjach z rajami podatkowymi
 2. Zmiany w VAT (Grupa VAT, KSeF, Pakiet SLIM VAT 3, VAT przy usługach finansowych)
 3. Zmiany w zakresie regulacji dotyczących tzw. Estońskiego CIT-u
 4. Polski Ład a restrukturyzacje spółek kapitałowych (podziały, połączenia, przekształcenia, wymiany udziałów)
 5. Zmiany w KKS oraz KAS
 6. Ulgi podatkowe (m.in. Polska Strefa Inwestycji, ulga na robotyzację, ulga na prototyp, ulga na innowacyjnych pracowników

  ZAPISZ SIĘ NA SPOTKANIE


Polski Fundusz Rozwoju zaprasza Panie do Akademii Rozwoju.

Dzięki udziałowi w Programie uczestniczki dowiedzą się w jaki sposób zaplanować i założyć działalność gospodarczą korzystając z narzędzi dostępnych w Internecie, jak stworzyć stronę internetową swojej firmy, a także jak z wykorzystaniem metody myślenia projektowego realizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe. To wszystko każda uczestniczka będzie mogła przetestować w trakcie warsztatów i konsultacji wspólnie z trenerami.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCEZGÓŁAMI


Budynek przy ul. Głuszyckiej odzyska nowy blask.

To kolejne sprzedane nieruchomości w Wałbrzychu, a wśród nich-budynek po dawnej szkole, działka usługowa oraz pod zabudowę jednorodzinną z przepięknym widokiem. więcej informacji 👉https://invalbrzych.pl/podsumowanie-sierpniowych-przetargow/


Ruszył kolejny nabór do projektu System Wczesnego Ostrzegania dla przedsiębiorców.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) poinformowała o rozpoczęciu kolejnego naboru wniosków do projektu Systemu Wczesnego Ostrzegania (SWO) przeznaczonego dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy doświadczają okresowych trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Celem SWO jest wdrożenie systemu wczesnego ostrzegania dla przedsiębiorców, którzy doświadczają okresowych trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Usługi realizowane w projekcie wynikać będą z przeprowadzonej dogłębnej analizy kondycji przedsiębiorstwa.

Udział w projekcie umożliwia uzyskanie grantu w maksymalnej wysokości 18.500 zł do wykorzystania na wybrane usługi rozwojowe: szkolenia, wsparcie doradcze i mentoringowe.

Projekt jest finansowany z funduszy UE w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI


Webinar pt.: „Wszystko o dotacjach oraz innowacjach!”

W środę, 10 Sierpnia 2022 odbędzie się webinarium realizowane przez firmę  G1ANT. Prelegentami będą specjaliści w zakresie robotyki / automatyzacji – Tomasz Kmiecik oraz ekspertka od pozyskiwania funduszy unijnych – Pani Magdalena Adamczuk-Rysiak. ZAPISZ SIĘ NA SPOTKANIE

 


https://grants.clickmeeting.com/812127365/register?fbclid=IwAR2xQmo2Rmkepx77MY0Tr3pncrMiY6dPkoO539GmUl61KtUV4gO9_fONglc

Rusza nabór wniosków do Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Jesteś przedsiębiorcą i potrzebujesz wsparcia doradczego lub wirtualnego biura? Zapoznaj się z ofertą Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i warunkami naboru POZNAJ SZCZEGÓŁY


Zostały już ostatnie miejsca w projekcie “DOBRY BIZNES”

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ogłasza otwarcie V NABORU  formularzy zgłoszeniowych do projektu  “DOBRY BIZNES”. Założeniem jest wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób do 30 roku życia.

W  ramach aktualnego  naboru planowane jest przyjąć maksymalnie 15 formularzy zgłoszeniowych. Termin składania formularzy rekrutacyjnych : 18.08.2022 r.  –  08.09. 2022 r.  STRONA PROJEKTU

Zapraszamy do zapoznania się z obowiązującymi dokumentami 👉 REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW oraz 👉DOKUMENTY RERUTACYJNE


Invałbrzych przypomina o sierpniowych przetargach

To już ostatni moment na wpłatę wadium. Na sprzedaż grunt pod zabudowę wielomieszkaniową, jednorodzinną oraz budynek po byłej szkole!
ZAPOZNAJ SIE ZE SZCZEGÓŁAMI


Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny „Aeropolis” wraz z Partnerami zapraszają do udziału w drugiej edycji wydarzenia Carpathian Startup Fest

Jeśli działasz w środowisku studenckim, świecie nauki, sektorze B+R, na rynku edukacji lub w biznesie, jeszcze niecały miesiąc – do 15 sierpnia – możesz wciąż udział w naborze do programu Falling Walls. Głównym celem tej inicjatywy jest pokonywanie istniejących ograniczeń – w nauce, społeczeństwie, gospodarce czy branży technologicznej. 

👉ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI


Klub Przedsiębiorczych Mam w Wałbrzychu zaprasza na bezpłatne i otwarte spotkanie pt. “Moje finanse firmowe a domowe?”

W lipcu liderka KPM Wałbrzych, Halina Bernatt, zaprosiła ekspertkę finansów osobistych oraz wellbeingu finansowego, Agnieszkę Lisowską.
 Temat spotkania: Moje finanse firmowe a domowe?

 • jak planować budżet firmowy?
 • jak planować budżet domowy?
 • co zrobić, żeby zawsze mieć pensję?
 • jak rozdzielać finanse firmowe od domowych?
 • co zrobić, żeby mieć oszczędności?

AGNIESZKA O SOBIE: trenerka biznesu oraz odporności psychicznej, coachka, mentorka kobiet, facilitatorka DISC. Ekspertka w prawokobiet.pl. Właścicielka marki Kobieta i finanse. Uczy jak zajmować się swoimi finansami z przyjemnością i bez wyrzeczeń, tak aby być szczęśliwą i niezależną kobietą. Jako mentor inspiruje do pozytywnych zmian oraz wspiera kobiety w rozwoju osobistym, zawodowym i biznesowym, pomagając jasno sprecyzować i wyznaczyć drogę do osiągnięcia własnych celów. Autorka artykułów oraz programów mentoringowo-rozwojowych, m.in. “Kobieta Niezależna Finansowo”, “Kobieta i Finanse”, “Jak wycenić swoją pracę” “Finanse w związku”.
Serdecznie zapraszamy KAŻDĄ z Was na spotkanie w kobiecym gronie, pełnym akceptacji.

Data: 25 lipca GODZINA 17.00-19.00
Miejsce: A PROPOS, ul. Wieniawskiego 82, Wałbrzych. 
Naszą gościnię znajdziesz tutaj:
FB: https://www.facebook.com/kobietaifinansepl
WEB: https://kobietaifinanse.pl/
Na spotkanie można przyjść z dzieckiem. 🤱
Podczas spotkania będą robione zdjęcia. Pamiętaj, że zapisując się na nasze wydarzenie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie wizerunku w celach reportażowych i promocyjnych Klubów Przedsiębiorczych Mam.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030


Trwa nabór wniosków na Dolnośląski Bon na innowacje.

Jeszcze tylko do 29 lipca można składać wnioski do projektu realizowanego przez Województwo Dolnośląskie – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., do projektu pn. „Bon na Innowacje 2022-2023”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 (RPO WD 2014-2020).

Celem Projektu jest zwiększenie aktywności innowacyjnej oraz wsparcie współpracy dolnośląskich mikro, małych, średnich przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi w zakresie dotyczącym prowadzenia prac B+R i wdrożeń, czego efektem będzie poprawa działalności przedsiębiorstwa, dzięki wykorzystaniu wiedzy wywodzącej się ze środowisk naukowych.

Projekt oferuje przedsiębiorstwom następujące formy wsparcia:

 • – konsultacje i doradztwo udzielane w zakresie dot. m.in. wstępnej oceny możliwości dofinansowania Usługi, wpisywania się przedsiębiorcy i jego pomysłu/problemu w warunki Projektu (np. wpisywania się w dolnośląskie inteligentne specjalizacje), pomocy w poszukiwaniu zespołów naukowych do współpracy w ramach Usługi. Wsparcie w ramach ww. etapu jest bezpłatne dla przedsiębiorcy, a świadczona pomoc nie jest traktowana jako pomoc publiczna/ pomoc de minimis,
 • – wsparcie w formie Grantu przeznaczone na dofinansowanie Usługi świadczonej na rzecz przedsiębiorcy przez jednostkę naukową (Wykonawcę Usługi), której realizacja przyczyni się do powstania innowacji produktowej lub procesowej, wpisującej się w dolnośląskie inteligentne specjalizacje, określone w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, przyjętej uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego nr 3270/VI/21 w dniu 5 stycznia 2021r. Dofinansowaniem w postaci Grantu zostaną objęte tylko i wyłącznie wnioski spełniające powyższe kryterium.


Budynek byłej szkoły zostanie zagospodarowany.

Jak informuje InVałbrzych, kolejna nieruchomość oferowana do sprzedaży przez Miasto Wałbrzych znalazła nabywcę. W przeszłości mieścił się tutaj Zespół Szkół Zawodowych. Budynek przy pl. Bohaterów Pracy przez wiele lat stał niezagospodarowany.  Już wkrótce obiekt odzyska dawny blask. Nabywca wylicytował cenę 767 600 zł netto.


Zapraszamy do udziału w przetargu.

Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu zaprasza wykonawców do złożenia oferty na budowę dużego, nowoczesnego wielorodzinnego budynku komunalnego przy ul. Traugutta w Wałbrzychu. budynku przy ul. Traugutta. Jest to jedna z najważniejszych i największych inwestycji mieszkaniowych ostatnich lat w Wałbrzychu.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 12.08.2022


Wyniki ostatnich przetargów w Wałbrzychu.

W czerwcu odbyły się interesujące przetargi nieruchomości niezabudowanych przy ul. Villardczyków pod zabudowę produkcyjno – usługową oraz sprzedana została hala sportowa przy pl. Teatralnym. W sumie zostało sprzedanych 6 nieruchomości za łączną sumę 3 411 800 zł netto. Zwycięzcom przetargów gratulujemy i czekamy na rozpoczęcie pierwszych inwestycji.


Zapraszamy na bezpłatne webinarium: Wsparcie na efektywność energetyczną, OZE, innowacyjność, B+R i cyfryzację w perspektywie 2021–2027

29 czerwca br. o godzinie 10:00.

Agenda spotkania:

Blok I

 • źródła informacji o Funduszach Europejskich oraz oferta Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich;

Blok II – Wsparcie z UE na efektywność energetyczną, OZE, innowacyjność, B+R i cyfryzację z poziomu krajowego:

 • nowa perspektywa finansowania 2021-2027 – program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko;
 • nowa perspektywa finansowa 2021-2027 – program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki;
 • nowa perspektywa finansowania 2021-2027 – program Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy;

Blok III – Wsparcie z UE na efektywność energetyczną, OZE, cyfryzację i rozwój innowacyjnych firm z poziomu regionalnego:

 • nowa perspektywa finansowania 2021-2027 – program Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska;

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Gabriela Beata Misztak

Konsultant Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z projektami finansowanymi ze środków UE od środków przedakcesyjnych, poprzez Programy Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia oraz Polska – Czechy, po aktualną perspektywę finansowania 2014 – 2020. Skutecznie i wieloma sukcesami doradza potencjalnym beneficjentom w zakresie możliwości pozyskania dofinansowania ze środków Funduszy Europejskich.

Magdalena Chmielińska – Rozenek

Od 2015 roku konsultant Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze. Wieloletnie doświadczenie w pracy z projektami finansowymi ze środków UE oraz innych środków zewnętrznych (np. rządowych). Udzielanie konsultacji na etapie składania wniosków o dofinansowanie, realizacji projektów i rozliczania dotacji. Pomoc potencjalnym beneficjentom w poszukiwaniu źródeł finansowania planowanych przedsięwzięć.

link do rejestracji: https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/wsparcie-na-efektywnosc-energetyczna-oze-innowacyjnosc-b-r-i-cyfryzacje-w-perspektywie-2021-2027/register?_ga=2.112817604.1917744236.1655101620-793848588.1600691460&_gl=1*c5mnh2*_ga*NzkzODQ4NTg4LjE2MDA2OTE0NjA.*_ga_K7H94QHX99*MTY1NTI4MTUwNS44NTguMS4xNjU1MjgxNTI0LjQx


Zapraszamy na webinar skierowany do przedsiębiorców.

Dla tych , którzy szukają środków na otwarcie własnej działalności lub potrzebują wsparcia w rozwoju dla istniejącej już firmy – zapraszamy na bezpłatny Webinar pt. „ Pieniądze na Twój biznes” , który odbędzie się 29 czerwca 2022 roku.
Pieniądze na Twój biznes
Środa, 29 czerwca 2022 r., w godz. 11:00 – 12:00
Podczas spotkania zostaną przedstawione możliwości skorzystania ze zwrotnych źródeł wsparcia na tworzenie start-upów oraz rozwój działalności gospodarczej.
Spotkanie skierowane jest do osób z województwa dolnośląskiego, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą, bezrobotnych, studentów, absolwentów szkół średnich, zawodowych oraz wyższych, opiekunów osób niepełnosprawnych, kobiet, osób o niskich kwalifikacjach czy przedsiębiorców tworzących nowe stanowisko pracy.
𝗣𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺:
11:00 – 11:10 – Przywitanie uczestników
11:10 – 11:50 – Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie, Mikropożyczka
11:50 – 12:00 – Podsumowanie i zakończenie spotkania
𝗥𝗲𝗷𝗲𝘀𝘁𝗿𝗮𝗰𝗷𝗮: https://frw.pl/…/pieniadze-na-twoj-biznes-bezplatne…/


Dzień przedsiębiorcy w Wałbrzychu.

21 czerwca jest Dniem Przedsiębiorcy! Jest to dzień wszystkich właścicieli małych i dużych firm, którzy mają swój wkład w rozwój gospodarki, stawiając przy tym czoła codziennym wyzwaniom. Z tej okazji życzymy, by przeszkód było jak najmniej! Zespół Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości brał udział w konferencji w Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki poświęconej automatyce ,cyfryzacji, marketingowi sieciowemu i robotyce gdzie wraz z partnerami przedstawił ofertę Miasta Wałbrzycha dla przedsiębiorców. Partnerami wydarzenia byli:
Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości
Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
Dolnośląscy Pracodawcy
InVałbrzych
Droplo
Petra Consulting
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.


Invałbrzych przejmuje stery Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości!

Miło nam poinformować, że Spółka InVałbrzych przejmuje stery Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
Już wkrótce będzie można składać wnioski o inkubację, ale już teraz można wynająć u nas wirtualne biuro!
Zapraszamy do kontaktu.
Zachęcamy też do obserwowania naszej strony www. inkubator.walbrzych.pl gdzie będziemy Was informować o wszystkim na bieżąco oraz polubienia strony na facebooku 👉 Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości


Uwaga Przedsiębiorcy! Szukamy firm odpowiedzialnych społecznie!rzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości!

Gmina Wałbrzych ogłasza KONKURS Społecznie Odpowiedzialny Biznes, którego celem jest wyróżnienie firm prowadzących działania z obszaru CSR i zrealizowanych w 2021 roku.

Jeśli Twoja firma :
– dba o swoich pracowników i ich rodziny,
– wspiera otoczenie, w którym działa,
– dla której ważne jest środowisko naturalne oraz edukacja w wielowymiarowym zakresie

zgłoś ją do konkursu i wygraj cenne nagrody!

Szczegóły konkursu i formularz zgłoszeniowy —-> https://gospodarka.um.walbrzych.pl/pl/page/konkurs-spolecznie-odpowiedzialny-biznes

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!


Pracodawco pamiętaj o obowiązku powiadomienia Urzędu Pracy o zatrudnieniu obywatela Ukrainy!

Rozbudowujemy portal www.biznes.walbrzych.pl o OFERTY PRACY dla obywateli Ukrainy (zakładka PRACA).

Zwracamy się z prośbą do firm, które mogą zaoferować zatrudnienie o przesyłanie ofert, które powinny zawierać:
– nazwę firmy, adres, numer telefonu, numer identyfikacji podatkowej,
– nazwę stanowiska pracy, liczbę wolnych miejsc pracy w ramach stanowiska z uwzględnieniem liczby wolnych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych,
– ogólny zakres obowiązków,
– miejsce wykonywania pracy,
– rodzaj umowy stanowiącej podstawę wykonywania pracy,
– wysokość proponowanego wynagrodzenia brutto,
– datę rozpoczęcia pracy, informację o systemie i rozkładzie czasu pracy, system wynagradzania, wymiar czasu pracy i – okres zatrudnienia w przypadku pracy na podstawie umowy o pracę albo okres wykonywania umowy w przypadku umowy cywilnoprawnej,
– jakie są oczekiwania wobec kandydatów do pracy, w tym: poziom wykształcenia, umiejętności, uprawnienia, doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych z określeniem poziomu ich znajomości.

Oferty w języku polskim (lub również ukraińskim) należy przesłać na adres: k.usarek@um.walbrzych.pl

Konkurs na OPERATORA City Lab w Wałbrzychu na terenie Starej Kopalni!

NABÓR ofert do 1 marca 2022 r.

PREZYDENT MIASTA WAŁBRZYCHA ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości oraz działalności wspomagającej rozwój techniki, wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechnianie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej w 2022 roku.

Główne zadanie w ramach umowy to wykonanie następujących działań:

1. Organizacja co najmniej 3 wydarzeń: szkoleń, warsztatów programistycznych, challenge lub eventów informatycznych dla poniższych grup, w tym:
    – lokalnych przedsiębiorców i osób zamierzających otworzyć działalność gospodarczą w branży IT/nowoczesnych technologii oraz
    – uczniów – głównie wałbrzyskich szkół podstawowych i średnich oraz
    – studentów – głównie wałbrzyskich uczelni wyższych.
2.  Wsparcie w rozwoju aplikacji przydatnych społecznie, w tym w szczególności wyłonionych w ramach konkursu #CodeHero (https://konkurs.droplo.com) oraz w  ramach I i II Wałbrzyskiego Software Hackathon,
3. Edukacja społeczności lokalnej w zakresie kompetencji cyfrowych i edukacji zawodowej oraz budowanie wspólnie z Wałbrzyskim Inkubatorem Przedsiębiorczości (https://www.facebook.com/walbrzyskiinkubatorprzedsiebiorczosci) pozytywnego klimatu oraz podstaw do tworzenia grup społecznych zainteresowanych programowaniem, nowoczesnymi technologiami, robotyką, smart city, internetem rzeczy, itp. w Wałbrzychu m.in. poprzez prowadzenie działań promocyjnych City Lab za pośrednictwem profilu na Facebook „City Lab w Wałbrzychu”, w tym umieszczanie relacji ze wszystkich wydarzeń City Lab, projektów będących przedmiotem zainteresowań uczestników City Lab, ciekawych oraz inspirujących artykułów merytorycznych (min. 2 aktualności/m-c).

Zapraszamy do śledzenia profilu: https://www.facebook.com/b10citylab/

KONTAKT

W razie pytań zapraszam do kontaktu: Biuro Zarządzania Strategicznego, Nadzoru Właścicielskiego, Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego, inspektor Martyna Dąbrowska, tel. 74 64 88 546 lub email: m.dabrowska@um.walbrzych.pl.

Pełna dokumentacja jest dostępna pod linkiem: https://bip.um.walbrzych.pl/obwieszczenie/36970/obwieszczenie-bfe-524-1-2019?fbclid=IwAR37JNOT0b3DBwH4MbrX2LfH7-jryFFI2qUubO1HVGbS5FSzqbztEFTwj18 

Uwaga ! Ważna wiadomość !

Zostało ogłoszone postępowanie na wyłonienie operatora odpowiedzialnego za kompleksowe zarządzanie Wałbrzyskim Inkubatorem Przedsiębiorczości.

Chętnych zapraszamy do składania ofert!

Więcej informacji: : https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email…

Termin składania ofert: do 23 lutego 2022 r. do godz. 10.30

Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. rozpoczęła realizację projektu pt. „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ DROGĄ DO AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ MIESZKAŃCÓW DOLNEGO ŚLĄSKA” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.2 Współdziałanie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie EFS, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób w wieku 18-29 lat, dzięki prowadzaniu przez nich własnej działalności gospodarczej.

Wsparciem zostaną objęte osoby:
– w wieku 18-29 lat,
– bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy,
– zamieszkujące lub uczące się na obszarze Dolnego Śląska,
– które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.

Formy wsparcia przewidziane w projekcie:
– szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej,
-udzielenie pomocy bezzwrotnej (dotacji) na utworzenie przedsiębiorstwa – 23 050,00 PLN,
– finansowe wsparcie pomostowe wypłacone przez okres 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej –
2 600,00 PLN na miesiąc.

Biuro projektu:
ul. Kwiatkowskiego 4
52-407 Wrocław
www.warr.pl
power@warr.pl

Nabór trwa!

WARR S.A. zaprasza do udziału w projekcie oraz  na bezpłatne konsultacje!

Więcej informacji: https://www.warr.pl/przedsiebiorczosc-mieszkancow-dolnego-slaska-1-2-1-po-wer/

Webinarium – wsparcie finansowe, jakie możemy zaoferować lokalnym firmom

Uwaga przedsiębiorcy z woj. dolnośląskiego! Nie możecie przegapić tej szansy!

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zaprasza na bezpłatny webinar, na którym zaprezentuje swoją kompleksową ofertę finansową.

TERMIN : 14 października 2021 r. (czwartek), o godzinie 11.00

Rejestracja: https://www.interankiety.pl/a/arp-1410

Z webinaru dowiesz się:

 – Jak ARP wspiera przedsiębiorców w ramach kompleksowej strategii finansowania,
 – Jakie są szczegóły oferty ARP S.A. skierowanej do przedsiębiorców dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii COVID-19,
 – Jak w szybki i łatwy sposób, bez wychodzenia z domu, można skorzystać z modułu do składania wniosków online za pomocą Portalu Klienta ARP.
Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Prelegenci:

Gospodarzem webinaru będzie Monika Konofał Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiebiorców we Wrocławiu, ARP S.A. Ekonomistka i Menedżerka z ponad 13 letnią praktyką i doświadczeniem w bankowości biznesowej i korporacyjnej. Ekspert w zakresie zarządzania i finansów. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Odpowiedzialna za rozwój biznesu ARP w regionie dolnośląskim i opolskim oraz kontakty z kluczowymi klientami, instytucjami państwowymi i samorządowymi.

Piotr Paczyński Dyrektor handlowy, KUKE FINANCE S.A. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku finanse i rachunkowość. Ukończył studia Magisterskie w Wielkiej Brytanii – Nottingham Trent University – Business School oraz Studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Ponad 10 letnie doświadczenie w finansowaniu przedsiębiorstw zdobył w międzynarodowych instytucjach.

Rafał Bała Manager ds. transakcji leasingowych w ARP Leasing 1 Sp. z o.o. Specjalista z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w sektorze finansowym. Uczestnik wielu projektów dotyczących finansowania działań przedsiębiorców w jednym z największych polskich banków.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” Sp. z o.o.  wspólnie z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje webinarium dot. procedur uzyskania statusu oficjalnego dostawcy/usługodawcy dla baz USA w Polsce.  

Cel szkolenia:

 • Ułatwienie dużej liczbie przedsiębiorców, szczególnie MŚP działającym na terenie Polski, rozwoju działalności w oparciu o dostawy towarów i usług dla rządu USA.
 • Uzyskanie informacji na temat najczęstszych kategorii towarów i usług zamawianych przez amerykańskie bazy wojskowe.
 • Wyjaśnienie procedury amerykańskiego systemu zamówień publicznych na podstawie przewodnika powstałego na zamówienie MRPiT „Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce” firmy Poland-U.S. Operations. 

Termin szkolenia: 18 maja 2021 roku, w godz. 10:00 – 13:00
Miejsce: Szkolenie organizowane za pomocą platformy ClickMeeting 
Termin dokonania rejestracji: 14 maja 2021 r.
Link do rejestracji na szkolenie:
https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/zgloszenie-na-szkolenie-zostan-dostawca-wojsk-amerykanskich-stacjonujacych-w-polsce-/register?_ga=2.53873640.1902576110.1618786035-1487396930.1589460888

*UWAGA! Liczba miejsc ograniczona.

Organizator zastrzega możliwość udziału max. 2 osób z danej jednostki organizacyjnej.

Udział możliwy wyłącznie po uzyskaniu potwierdzenia rejestracji przez Organizatora, a następnie otrzymania linku do udziału w szkoleniu wraz z hasłem dostępu po okresie rejestracji, tj. po 14.05.2021 r.

Osoba do ewentualnego kontaktu w sprawie wydarzenia:
Piotr Cichoń
e-mail: p.cichon@invest-park.com.pl
mobile: +48 609 050 118, +48 74 664 91 79 
www.invest-park.com.pl


Zapraszamy wszystkich wałbrzyskich przedsiębiorców do udziału w ankiecie dotyczącej sytuacji lokalnych Przedsiębiorców w obliczu pandemii COVID-19. Celem ankiety jest poznanie sytuacji wałbrzyskich firm działających na terenie miasta w związku z występującą od ponad roku pandemią COVID-19 oraz skali zgłaszanych przez organizacje problemów i zagrożeń.Ankieta jest dostępna do dnia 10 maja br. na stronie internetowej: https://tiny.pl/rkjfm


Już 30 kwietnia:

FINANSOWY PAKIET POMOCY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Podczas wydarzenia przekazane zostaną najważniejsze informacje jak zabezpieczyć płynność finansową, a tym samym ograniczyć negatywny wpływ epidemii. Z nami łatwiej podejmiesz decyzje inwestycyjne i utrzymasz produkcję:

1. Przedstawienie informacji o dwóch produktach, których celem finansowania jest zabezpieczenie płynności i utrzymanie miejsc pracy w przedsiębiorstwach MŚP prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa dolnośląskiego:
– Pożyczka Płynnościowa – BGK
– Pożyczka Płynnościowa – COVID-192.

2. Oferty środków inwestycyjnych dla przedsiębiorstw MŚP prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego
– Pożyczka Rozwojowa – woj. dolnośląskie
– Pożyczka Branżowa – woj. dolnośląskie
– Mała Pożyczka Inwestycyjna – woj. wielkopolskie

FRP:
Pożyczka Obrotowa jako źródła wsparcia kapitału obrotowego w tym podatku od towarów i usług.

PIFE:
1. Przedstawienie oferty sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Dolnym Śląsku
2. Wsparcie pożyczkowe dla MŚP- pożyczka na efektywność energetyczną MŚP w województwie dolnośląskim- pożyczka na produkcję i dystrybucję energii ze źródeł odnawialnych (OZE)
3. Wsparcie z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój
4. Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego
5. Usługi szkoleniowe dla firm i ich pracowników
6. Gdzie szukać informacji o funduszach europejskich dla firm (najważniejsze instytucje i strony internetowe)Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/547836553/ended