31.05.2024

Centrum przesiadkowe przy ulicy Lubelskiej w Wałbrzychu

Kwestia komunikacji jest jednym z priorytetów miasta na najbliższe lata. Ciszy zatem fakt, że teren położony przy ulicy Lubelskiej, obok Dworca Wałbrzych Centrum, będzie w niedalekiej przyszłości miejscem, które łączy komunikację miejską, drogową i kolejową z prawdziwego zdarzenia. Miasto przejęło działkę, na której powstanie Centrum Przesiadkowe. Projekt zagospodarowanie tego obszaru jest w trakcie przygotowywania.


26.05.2024

Koszykarze Górnika Zamek Książ Wałbrzych w gronie najlepszych drużyn w kraju

Biało-niebiescy pokonali w finale rozgrywek play off 3:1 Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz i uzyskali prawo gry w ORLEN Basket Liga.Górnik Zamek Książ Wałbrzych po 15 latach zagra ponownie w gronie najlepszych drużyn w kraju‼️

Gratulujemy 🏀‼️❤️


24.05.2024

Wałbrzyski Budżet Obywatelski 2025

Jeszcze przez 7 dni można zgłaszać swoje projekty w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego 2025.Do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku 4 500 000 zł. Wspólnie możemy zdecydować na co przeznaczyć te pieniądze! Zgłoś projekt i miej realny wpływ na rozwój Twojej gminy. Może to Twój pomysł zostanie zrealizowany w 2025 roku?

Szczegółowe informacje znajdują się w linku poniżej:https://wbo.walbrzych.eu/


23.05.2024

Kolejny deweloper wkracza do gry!

Rozpoczęły się prace przy budowie nowego osiedla mieszkaniowego w dzielnicy Biały Kamień. Inwestor działający dotąd w innych częściach kraju, który na potrzeby wejścia na rynek wałbrzyski powołał we wrześniu 2022 spółkę deweloperską PRIMEDEV Sp. z o.o., przy zbiegu ulic Kątowej i Przyjaciół Żołnierza w Wałbrzychu zrealizuje budowę 3 budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Docelowo inwestycja będzie obejmowała 75 nowoczesnych i funkcjonalnych 2-, 3-, i 4-pokojowych mieszkań wraz z miejscami w garażach podziemnych i zewnętrznymi miejscami parkingowymi.


22.05.2024

Przetarg rozstrzygnięty!

Przetarg rozstrzygnięty! zakończonych dziś przetargach nowych nabywców znalazły, aż dwie działki. Pierwszą jest teren położony przy ulicy Husarskiej. To kolejny rozstrzygnięty w tym roku przetarg, który dotyczy terenu pod zabudowę wielorodzinną. Cena uzyskana ze sprzedaży, to 715 000 zł. Drugą działką jest równie atrakcyjny teren przeznaczony pod zabudowę usługową, który jest położony przy ulicy Ludowej, obok powstałego osiedla Panorama Biały Kamień. Tutaj cena uzyskana niemal dwukrotnie przebiła cenę wywoławczą – 999 000 zł‼️

Gratulujemy nowym nabywcom!


21.05.2024

Relacja z otwartego wykładu ,,Miasto z widokami” przygotowanego przez biuro InVałbrzych

Za nami niezwykle interesujący wykład otwarty “Miasto z widokami”. Przygotowane przez InVałbrzych wystąpienie obejmowało m.in. następujące zagadnienia:🔸Niezwykle atrakcyjne, nietypowe projekty biznesowe realizowane w mieście, 🔸Inwestycje mieszkaniowe w Wałbrzychu wczoraj, dziś i jutro, 🔸Program dla kluczowych mieszkańców, 🔸Karta mieszkańca “Kocham Wałbrzych”, 🔸Aktualne i przyszłe inwestycje dla mieszkańców, 🔸Hotelarstwo i Turystyka aktywna – Wałbrzych miastem turystycznym, 🔸Transport i komunikacjai wiele innych 👍😉💪‼️Dziękujemy za możliwość prezentacji Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa oraz wszystkim zainteresowanym obecnym na sali w tym m. in. studentom, uczniom, wykładowcom, czy przedsiębiorcom.

Wałbrzych. Miasto z widokami

Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości

JoysonQuin Polska

Przedsiębiorczy Wałbrzych

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu


20.05.2024

Zaproszenie na wykład otwarty ,,Miasto z widokami” w Akademii Nauk Stosowanych

Już jutro zapraszamy na otwarty wykład pt. „Miasto z widokami”.Przekażemy informacje na temat najnowszych inwestycji w mieście, planów na przyszłość, nowinek i ciekawostek zwiazanych z Wałbrzych. Miasto z widokami.👉miejsce: Auditorium Novum Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

🕦 godzina 11:30

🧑‍🎓Prowadzący: Krzysztof Urbański, prezes InVałbrzych.

Do zobaczenia!


15.05.2024

Biura wirtualne w centrum miasta

Młynarska 29 – nowy, unikatowy adres w centrum Wałbrzycha, dostępny w trzech wariantach obsługowych, już od 110 zł/ miesiąc ‼️Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości, to jeden z liderów na rynku biur wirtualnych w mieście. Wspiera powstawanie i rozwój mikro i małych przedsiębiorstw na terenie miasta Wałbrzycha. Zaufało nam już blisko 30 firm, czekamy jeszcze na Twoją 😉👍👏. Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się bezpośrednio z naszym biurem:

☎️ +74 66 70 510

🖥️ biuro@inkubator.walbrzych.pl


14.05.2024

Wałbrzyska Noc Muzeów 2024

W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 roku w Poznaniu. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i obecnie w tej wyjątkowej akcji bierze udział już kilkadziesiąt miast. Na jej liście jest również Wałbrzych. Miasto z widokami. Już w najbliższą sobotę 18 maja zapraszamy na niezwykłą podróż po wałbrzyskich muzeach. To wyjątkowa okazja do odwiedzenia znanych i lubianych miejsc kultury o nietypowej porze. Wałbrzyska oferta obejmuje Zamek Książ w Wałbrzychu, Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Ewangelicki Kościół Zbawiciela przy pl. Kościelnym oraz Wałbrzyską Galerię Sztuki BWA. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych powyższych instytucji. Liczba miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!


13.05.2024

Kolejny teren pod inwestycję znajdujący się w centrum miasta przygotowany do sprzedaży

Kolejny teren inwestycyjny w centrum miasta przygotowany pod kątem sprzedaży. Ten mieszczący się przy ulicy Małej grunt z pewnością jest atrakcyjnym miejscem pod przyszłą działalność usługową. Bliskość infrastruktury kulturalnej i turystycznej ścisłego centrum Śródmieścia, wraz z jego perspektywami, z pewnością są wyróżnikiem i dodają zalet w możliwości sprzedaży. Trwają prace nad poszukiwaniem potencjalnych inwestorów.


10.05.2024

Kolejna faza modernizacji budynków przy ulicy Młynarskiej

Prace przy modernizacji dwóch budynków przy ulicy Młynarskiej 25 i 26 nabierają tempa. Od strony ulicy Garbarskiej rozpoczął się remont elewacji, równocześnie trwają prace rozbiórkowe na dachu.

Przypominamy, że po zakończonym remoncie powstanie tutaj 13 nowych mieszkań komunalnych. Koszt modernizacji, to ponad 5,5 mln złotych, z czego 85% kosztów prac pokrywa Bank Gospodarstwa Krajowego, a miejski wkład wspierany jest środkami z EBOiR – Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.


10.05.2024

Budynek przy ulicy Traugutta już wyższy nie będzie

Trzeba przyznać, że budynek przy ulicy Traugutta szybko nam się wkomponował w otoczenie. Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu też macie wrażenie, jakby stał tam od zawsze?

Zakończyły się odwierty geotermalne pod pompy ciepła, a budynek osiągnął już swoją ostateczną wysokość. Wg ambitnych planów nabór na nowych lokatorów powinien rozpocząć się już w trzecim kwartale tego roku.


09.05.2024

Już jutro XI Dni Otwarte 20 lat Funduszy Europejskiej

Już jutro XI edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Spośród ponad 1000 atrakcji w całym kraju wiele przypada na Województwo Dolnośląskie i region wałbrzyski. Wszystkie atrakcje dostępne są za darmo, a ich lista znajduje się w poniższym linku:https://20lat.eu/znajdz-atrakcje-dla-siebie?keyword=&field23%5B%5D=1&gsearch=1&moduleId=193&Itemid=723#gsearch-results

Fundusze Europejskie


08.05.2024

Zbliża się termin otwarcia wieży – trwają próby oświetlenia

Od kilku dni trwają próby oświetlenia zamontowanego na wieży widokowej w Parku Sobieskiego.

Otwarcie coraz bliżej 😉👍.


08.05.2024

Przetarg coraz bliżej!

Przypominamy o zbliżających się przetargach. Cały czas jest możliwość wpłaty wadium, którego termin mija za 6 dni, 20 godzin i 55 minut 😉👍.W przetargach organizowanych przez Gminę Wałbrzych w dniu 22 maja dostępne są tereny:

Pod zabudowę usługową,

Pod zabudowę wielorodzinną,

Pod zabudowę produkcyjno-usługową,

Z budynkiem użytkowym o powierzchni 262 m²

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem InVałbrzych w celu przybliżenia oferty, prezentacji nieruchomości oraz pomocy w przeprowadzeniu całej procedury.

☎️ +74 66 70 514

📞 +48 609 001 356

🖥️ biuro@invalbrzych.pl

Szczegółowe oferty, wraz z prezentacją innych atrakcyjnych terenów inwestycyjnych znajdują się na naszej stronie: 👉https://invalbrzych.pl/oferty/


08.05.2024

Tereny inwestycyjne na południu Wałbrzycha

Tereny inwestycyjne na południu Wałbrzycha jednoznacznie kojarzą się z zielenią, ciszą i spokojem, no i oczywiście z niesamowitymi widokami 😲‼️ Działki przy ulicy Podgórskiej, zarówno te od strony wschodniej z widokiem na pasmo Gór Wałbrzyskich jak i te od strony zachodniej z widokiem m. in. na Masyw Niedźwiadków, czy centrum miasta, to idealne miejsce na dom jednorodzinny, czy własną agroturystykę. Kto nie chciałby mieszkać w takiej okolicy?Dostępne działki mają powierzchnie od 0,7599 ha, aż do 5,8103 ha.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z biurem InVałbrzych

☎️ +74 66 70 514

📞 +48 609 001 356

🖥️ biuro@invalbrzych.pl


08.05.2024

Początek sprzedaży inwestycji Osiedle Panorama Biały Kamień

Zgodnie z terminem rozpoczęła się sprzedaż mieszkań w inwestycji AG MULTI GROUP – Osiedle Panorama Biały Kamień. Pierwsze mieszkania są już w rezerwacji, a pełna informacja na temat dostępności oraz cen znajduje się na stronie inwestycji: https://osiedlepbk.pl/Przypominamy, że to aktualnie największa inwestycja mieszkaniowa w Wałbrzychu, która obejmuje 144 mieszkania, a docelowo, aż 444 wraz z planowanym III i IV etapem.

Osiedle PBK


07.05.2024

Ulica Ayrtona Senny w Wałbrzychu

Czy wiecie, że w Wałbrzychu znajduje się ulica Ayrtona Senny? Mieści się tam wyjątkowe miejsce – jedyne w Polsce i w Europie Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, które skupia w sobie wszystko co najpiękniejsze w górniczej tradycji i motoryzacji. Przy końcu uliczki znajduje się pomnik legendarnego brazylijskiego kierowcy ( odsłonięty 18.09.2021 ), a tuż obok w jednym z kilku budynków udostępnionych do zwiedzania, tysiące eksponatów i niezwykle osobistych pamiątek związanych z zawodnikami motorsportu. Ayrton Senna był wzorem do naśladowania również poza torem. Wspierał liczne programy pomocy filantropijnej, w szczególności projekty dla dzieci z ubogich rodzin. Twórcą koncepcji Muzeum oraz projektu pomnika jest Pan Jerzy Mazur, wielokrotny Mistrz Polski i Europy w kilku dyscyplinach motorsportu, pierwszy w historii Polak na mecie Rajdu Paryż – Dakar, dla którego Senna był i jest inspiracją oraz wzorem.


03.05.2024

Trwają prace przy budowie stadionu na Nowym Mieście

Trwają prace przy budowie stadionu sportowego na Nowym Mieście, a jednocześnie kończą się te przy budowie, oddalonej o zaledwie 400 w linii prostej wieży widokowej w Parku Sobieskiego. Na pierwszy obiekt będziemy jeszcze musieli poczekać kilkanaście miesięcy, na drugi już tylko kilkanaście dni.


29.04.2024

Tereny inwestycyjne na Poniatowie!

Teren pomiędzy ulicą Orkana, a Uczniowską, jest przeznaczony pod zabudowę produkcyjno-usługową. To jeden z ostatnich tak dużych obszarów dostępnych w pobliżu Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK”. Obejmuje on powierzchnię 10,9283 ha i w większości jest przeznaczony pod zabudowę produkcyjno-usługową i zieleń urządzoną. Nieruchomość jest niezagospodarowana, nieuzbrojona, położona na terenie pagórkowatym. W zeszłym roku miały miejsce dwa przetargi ustne nieograniczone. W drugim z dnia 20.09.2023 cena wywoławcza wynosiła 3 000 000 zł. Wszystkich zainteresowanych tym jak i innymi terenami inwestycyjnymi w Wałbrzych. Miasto z widokami zachęcamy do kontaktu:

☎️ +74 66 70 514

📱 +609 001 356

💻 biuro@invalbrzych.pl


25.04.2024

Pięknie położony sklep sieci ,,Biedronka” już prawie gotowy – otwarcie na początku wakacji.

Prawdopodobnie najpiękniej położony sklep sieci Biedronka w Polsce 😉👍. Przypominamy, że ten wybudowany zgodnie z najwyższym standardami sieci market, będzie mógł przyjąć pierwszych Klientów już na przełomie czerwca i lipca tego roku. To pierwszy sklep wielkopowierzchniowy w dzielnicy Biały Kamień.


24.04.2024

Rozpoczęły się prace na niedawno sprzedanej działce przy ulicy Ogrodowej

Na działce przy ulicy Ogrodowej rozpoczęły się prace przy nowej inwestycji. Przypominamy, że działka przez wiele lat nie była użytkowana, a pod koniec 2023, w ramach przetargu zorganizowanego przez Gminę Wałbrzych, zmieniła właściciela.


23.04.2024

Przetarg coraz bliżej!

InVałbrzych Sp. z o.o. prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami zainteresowanym zarówno terenami pod zabudowę mieszkaniową jak i usługową. Jednym z takich przykładów jest działka przy ulicy Ludowej, sąsiadująca z nowo powstającym osiedlem Panorama Biały Kamień. Działka objęta jest przetargiem, którego termin został ustalony na 22.05.2024. Tydzień wcześniej, tj. 15.05.2024 mija termin wpłaty wadium.

Termin przetargu: 22.05.2024

Cena wywoławcza: 520 000 zł

Termin wpłaty wadium: 15.05.2024

Kwota wadium: 52 000 zł

Osoby zainteresowane powyższą nieruchomością zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem InVałbrzych.


22.04.2024

Wałbrzych turystycznym hitem na ,,majówkę”?

Wałbrzych. Miasto z widokami hitem turystycznym “majówki”?!

Zbliża się długi weekend majowy. Jak co roku jest to okazja do wspólnych wyjazdów turystycznych, które często cieszą się większym zainteresowaniem niż w szczycie sezonu zimowego, czy letniego. Sprawdziliśmy na przykładzie wybranych ośrodków na Dolnym Śląsku jak kształtuje się % obłożenia miejsc noclegowych w tym okresie. Co ciekawe w Wałbrzychu w terminie 02-05.05, wg danych popularnego systemu rezerwacyjnego mamy 100% obłożenia i jest to jedyne takie miejsce w regionie spośród tych, które sprawdzaliśmy! Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby odwiedzić miasto na jeden dzień, przejazdem lub skorzystać z noclegu w innych, ościennych miejscowościach. Można także wykonać rezerwację w innym terminie sprawdzając na bieżąco zmieniającą się dostępność. Niezależnie od wybranej opcji pamiętajmy, że Wałbrzych, to miasto do odkrycia, zatem do zobaczenia ❤️‼️


19.04.2024

UMW filia w Wałbrzychu z akredytacją PKA

Kierunek lekarski z akredytacją PKA, to wielka szansa i wyróżnienie dla Wałbrzych. Miasto z widokami. Biorąc pod uwagę frekwencję na Dniach Otwartych jesteśmy przekonani, ze wielu młodych ludzi, nie tylko z regionu, ale i z całej Polski, zwiąże swoją przyszłość akademicką, a później zawodową z naszym miastem.

UMW filia w Wałbrzychu

Rekrutacja Uniwersytet Medyczny Wrocław

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu


18.04.2024

Dni otwarte na Uniwersytecie Medycznym filia w Wałbrzychu

W budynku B Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa jeszcze spokojnie, lecz już za chwilę rozpoczynamy Dni Otwarte UMW filia w Wałbrzychu w ramach Rekrutacja Uniwersytet Medyczny Wrocław ❤️‼️
Serdecznie zapraszamy 😉👍

17.04.2024

Pierwsza wiosna w zrewitalizowanym Parku Sybiraków na Piaskowej Górze

To pierwsza wiosna w zrewitalizowanym Parku Sybiraków na Piaskowej Górze. Z całą pewnością warto odwiedzić to miejsce i samemu zaobserwować jak przyroda budzi się do życia i zachwyca kolorami.


16.04.2024

Przetarg rozstrzygnięty!

Przetarg rozstrzygnięty! Działka w dzielnicy Biały Kamień przy ulicy Przyjaciół Żołnierza ma nowego właściciela. To kolejny rozstrzygnięty w tym roku przetarg, tym razem dotyczy terenu pod zabudowę wielorodzinną. Cena uzyskana ze sprzedaży, to 666 600 zł. Gratulujemy nowym nabywcom!


15.04.2024

Przetarg coraz bliżej!

Przetarg coraz bliżej! Kolejną działką na sprzedaż pod zabudowę wielorodzinną w dzielnicy Podzamcze jest teren przy ulicy Husarskiej. Położona jest ona wśród innych zabudowań wielorodzinnych, a w okolicy znajduje się bardzo dobrze rozbudowana sieć sklepów oraz zaplecza socjalnego ( szkoła przedszkole).Cena wywoławcza wynosi 700 000 zł, a wysokość wadium ustalono na 70 000 zł. Termin wpłaty mija 15.05.2024, a sam przetarg odbędzie się 22.05.2024▪️Cena wywoławcza: 700 000 zł📆 Termin przetargu: 22.05.2024▪️Wysokość wadium: 70 000 zł📆 Termin wpłaty wadium: 15.05.2024 .Osoby zainteresowany powyższą nieruchomością oraz podobnymi na terenie miasta, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem InVałbrzych .


12.04.2024

Dni Kariery w Akademii Nauk Stosowanych

Dziś w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa z siedzibą w Wałbrzychu jest organizowany Dzień Kariery – wydarzenie, realizowane pod Patronatem JM prof. Roberta Wiszniowskiego. Dzień Kariery, organizowany cykliczne, jest okazją do zainteresowania ofertą zawodową studentów, wkrótce absolwentów ANS AS oraz uczniów wałbrzyskich techników.Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia to: Kariera po studiach, a program obejmuje dwie części:1. Dzień z Biurem Karier, czyli warsztaty, seminaria, prelekcje lub prezentacje Pracodawców dla studentów (godziny warsztatów do wyboru: 9.00 -10.00; lub 12.00 – 13.00)2. Targi Pracy Praktyk i Staży, czyli prezentacja firm w formie stoiska wystawowego (w godzinach 10.00 -12.00)


11.04.2024

Szkolenie w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości

Zapraszamy do skorzystania z oferty Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości, w tym do bezpłatnych konsultacji oferowanych przez specjalistów. Tym razem jakże istotny temat “Kredytu 0%” przybliży ekspert finansowy Nfinance Izabela Kluss.


10.04.2024

Sezon działkowy w pełni!

Sezon działkowy w pełni. ROD na Podzamczu w Wałbrzychu to jeden z największych ogrodów działkowych w Polsce 😲‼️W zwartym kompleksie, na powierzchni 94ha znajduje się blisko 3000 działek.


08.04.2024

Budowa domów szeregowych przy Lelewela postępuje!

W niesamowitym tempie postępują prace przy budowie domków jednorodzinnych w dzielnicy Szczawienko, przy ulicy Lelewela. To pierwsza taka inwestycja w tej okolicy, mamy nadzieję, że nie ostatnia. Ofertą zakupu dostępna jest na stronie Partners Nieruchomości.


06.04.2024

Otwarcie sezonu wiosennego w centrum miasta

Na dobre rozpoczynamy sezon wiosenno-letni. W Parku im. Jana III Sobieskiego po zimowej przerwie uruchomiona została tężnia solankowa i można już skorzystać z leczniczych kuracji. Ponadto na Placu Magistrackim oraz w Rynku działają już miejskie fontanny ❤️‼️Wszystkich zachęcamy do spacerów i odwiedzin centrum miasta, tym bardziej, że w najbliższych dniach pogoda będzie temu sprzyjać 😉👍.


05.04.2024

Początek sprzedaży inwestycji Osiedla Panorama

Dziś poznaliśmy termin rozpoczęcia sprzedaży mieszkań w inwestycji Panorama Biały Kamień ( https://osiedlepbk.pl/).Na specjalnym briefing-u firma AG Multi Group poinformowała, że pierwsze rezerwacje i transakcje będą przyjmowane od 6.05.2024.Przypominamy, że do sprzedaży trafią 144 mieszkania w ramach I i II etapu inwestycji. Lokale mają powierzchnię od 37m² do 75 m² i są zlokalizowane w 6 czterokondygnacyjnych budynkach z widokiem na góry i tereny zielone. Budynki będą posiadały m. in. windy, piwnice oraz ogrzewanie podłogowe w częściach wspólnych 😉👍‼️Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz budynków oraz na terenie wokół osiedla.


04.04.2024

Modernizacja budynków na Nowym Mieście

Spacerując malowniczymi uliczkami Nowego Miasta można natrafić na kolejne budynki w remoncie. Aktualnie prace toczą się m. in. przy budynku Piłsudskiego 25, który już niebawem zmieni swoje oblicze. W komentarzu można zobaczyć jak wspomniany budynek wyglądał jeszcze niedawno.


03.04.2024

Remont stadionu -aktualizacja

Wraz z poprawą aury ponownie ruszyły zaawansowane prace ziemne przy budowie Stadionu na Nowym Mieście. Wg aktualnych planów termin oddania obiektu do użytku przypada na koniec 2025 roku. Przypominamy, że jest to aktualnie największy plac budowy w mieście i jeden z niewielu tego typu w Polsce. Prace trwają w miejscu dawnego obiektu z dużymi, ziemnymi trybunami, które trzeba odpowiednio zabezpieczyć, co dodatkowo utrudnia działanie. Docelowo powstanie stadion z bieżnią lekkoatletyczną oraz trybunami na ponad 3000 miejsc.


02.04.2024

Przetarg coraz bliżej!

Kolejny majowy przetarg, to jedna z większych dostępnych na sprzedaż terenów pod zabudowę produkcyjno-usługową przy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ponad 3 ha działka jest do nabycia w drodze przetargu, który odbędzie się 22.05.2024.Termin przetargu: 22.05.2024Cena wywoławcza: 1 800 000 złTermin wpłaty wadium: 15.05.2024Wysokość wadium: 90 000 zł. Wszystkich zainteresowanych powyższą nieruchomością oraz innymi podobnymi terenami w okolicy zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem InVałbrzych.


29.03.2024

Remont willi przy ulicy Paderewskiego

Przy jednej z najpiękniejszych willi przy ul. Paderewskiego rozpoczęły się właśnie prace modernizacyjne.W 2021 roku Gmina Wałbrzych sprzedała budynek po dawnym żłobku, a nowym właścicielem został Szpital Ginekologiczny – Położniczy im. E. Biernackiego. Do remontowanego budynku przeniesione zostanie archiwum i cześć administracji, a sam szpital zyska przestrzeń i powierzchnię, która zostanie przeznaczona na cele medyczne.

28.03.2024

Wirtualne biura cieszą się ogromnym zainteresowaniem!

Już ponad 20 podmiotów skorzystało z opcji wirtualnego biura w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości‼️ W ostatnim czasie obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania i coraz więcej firm chce skorzystać z prestiżowego adresu w centrum miasta, przy jednej z najstarszych ulic w Wałbrzychu – Młynarskiej 29.

Dla kogo👤?
Dla osób, które potrzebują profesjonalnego adresu siedziby swojej firmy, a nie mają potrzeby/nie chcą wynajmować fizycznie pomieszczenia.

To wyjątkowa i jedyna opcja w Wałbrzychu. Odbieramy i obsługujemy twoją korespondencję, a jeśli będzie taka potrzeba oferujemy przestrzeń do pracy w naszych biurach, czy dostęp do jednej z dwóch sal konferencyjnych lub open space.

Przypominamy, że głównym celem działalności Inkubatora jest tworzenie trwałych podstaw do zmian społeczno-gospodarczych Wałbrzycha i regionu, również poprzez rozwój współpracy pomiędzy sferą gospodarczą, naukową, czy administracyjną.

Szczegółowe informacje:
💻 E-mail: biuro@inkubator.walbrzych.pl
☎️ Telefon: 74 66 70 510

Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości
Ul. Młynarska 29
58-300 Wałbrzych


28.03.2024

Rozpoczął się remont najstarszego ,,Orlika” w mieście

Rozpoczęły się długo wyczekiwane prace przy modernizacji najstarszego kompleksu sportowego typu “Orlik” w Wałbrzychu. Otwarty ponad 15 lat temu obiekt wymagał remontu, aby móc służyć dalej wałbrzyskiej młodzieży. Wg planów prace potrwają do wakacji.


27.03.2024

Budynek po byłym komisariacie Policji na Białym Kamieniu sprzedany!

Kolejny przetarg rozstrzygnięty!
Miło nam poinformować, że budynek po byłym komisariacie przy ulicy Andersa w dzielnicy Biały Kamień został sprzedany. Cena uzyskana w wyniku licytacji, to 550 000 zł.
Gratulujemy nowym nabywcom!
Przypominamy, że tuż po Wielkanocy mija termin wpłaty wadium ( 03.04.2024 ) na kolejne nieruchomości, w tym:
– działki przy ulicy Sosnowej, Poniatów ( zabudowa jednorodzinna ),
– nieruchomość przy ulicy Kopalnianej, Biały Kamień ( zabudowa jednorodzinna ),
– teren pod zabudowę wielorodzinną przy ulicy Przyjaciół Żołnierza, Biały Kamień,
– budynek po byłym internacie przy ulicy Orkana, Poniatów,
– budynek użytkowy po byłym kinie ,,Górnik”, Śródmieście,
– budynek po byłej przychodni na Sobięcinie, Karkonoska.
Wszystkie nieruchomości były przez nas prezentowane, a szczegóły znajdują się m.in. na naszej stronie https://invalbrzych.pl/oferty/

26.03.2024

Przetarg – budynek po przedszkolu przy ulicy Mącznej

Wyjątkowo atrakcyjna nieruchomość wystawiona na sprzedaż! Działka wraz z budynkiem użytkowym po byłym przedszkolu przy ulicy Mącznej została wystawiona na przetarg z ceną wywoławczą w wysokości 900 000 zł.

Termin przetargu: 22.05.2024

Cena wywoławcza: 900 000 zł

Termin wpłaty wadium: 15.05.2024

Wysokość wadium: 90 000 zł

Wszystkich zainteresowanych powyższą nieruchomością w tym bezpośrednią prezentacją, dokumentacją fotograficzną etc. zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem InVałbrzych:

☎️ +74 66 70 514

🖥️ biuro@invalbrzych.pl


25.03.2024

Wałbrzych Towarowy wczoraj i dziś

Choć do widoku wyremontowanego budynku dawnego dworca kolejowego Wałbrzych Towarowy wielu zdążyło się już przyzwyczaić, to trzeba przyznać, że w zestawieniu z dawnym obrazem zakres wykonanych prac robi kolosalne wrażenie.

Fot. https://polska-org.pl/7183464,foto.html?idEntity=3360479


22.03.2024

Hala wspinaczkowa w centrum Wałbrzycha

Śródmieście nie zwalnia i pokazuje nam kolejną, niesamowitą metamorfozę‼️ Przypominamy, ze dawna hala sportowa zyskuje nowe życie i powstaje tu profesjonalna hala wspinaczkowa. Już niebawem Wałbrzych zyska kolejne miejsce do rekreacji, rozrywki i możliwości profesjonalnego uprawiania olimpijskiej dyscypliny sportu.


21.03.2024

Budynek przy Traugutta pnie się w górę!

Te zdjęcia zostały wykonane zaledwie 5 miesięcy po sobie. To pokazuje jak dynamicznie przebiegają prace przy budowie nowego budynku z mieszkaniami komunalnymi na ulicy Traugutta. To kolejna już inwestycja, która zmienia obraz Śródmieścia.


20.03.2024

Rewitalizowana kamienica przy ulicy Kościelnej już w stanie zamkniętym

Mieszkania komunalne w rewitalizowanej kamienicy w Śródmieściu przy ulicy Kościelnej już w stanie zamkniętym! Zaledwie kilka miesięcy minęło od początku prac, a efekty już robią wrażenie. Piękne tarasy są już widoczne nie tylko na wizualizacjach.


19.03.2024

Otwarta debata o kryzysie klimatycznym już 27 marca!

„Razem dla demokracji. Dlaczego kryzys klimatyczny dotyczy Ciebie?”, to temat otwartej debaty, która odbędzie się 27 marca 2024 r. w godz. 10:00 – 12:00 w sali Kuźnia – Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Debata będzie okazją do rozmowy z ekspertami na temat kryzysu klimatycznego oraz ochrony środowiska – Twój głos ma znaczenie! Kwestie związane z kryzysem klimatycznym i ochroną środowiska wywołują wiele dyskusji i kontrowersji. Biorąc udział w debacie mogą Państwo nie tylko wyrazić swoje zdanie czy obawy związane z aktualną sytuacją klimatyczną, ale także przedyskutować te kwestie z ekspertami, którzy także pojawią się na tym wydarzeniu. Podczas debaty poruszone zostaną także kwestie finansowania działań firm na rzecz klimatu. Eksperci, którzy wezmą udział w debacie to:• dr Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha,• prof. Grzegorz Krzos – profesor zarządzania i biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu,• Anna Kula – doradca PR i ESG,• Magdalena Kryszewska – ekspert Windhunter Academy,• ekspert Credit Agricole Bank Polska S.A. Udział w debacie jest bezpłatny – liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – rejestracja przez formularz do 22 marca 2024 r.: https://forms.gle/YNytC3wW7GSBboqm6 Organizatorami debaty jest Fundacja Merkury oraz Dolnośląscy Pracodawcy. Debata organizowana jest w ramach realizacji projektu “Młodzi w akcji”, finansowanego ze środków Komisji Europejskiej.


15.03.2024

Przetargi rozstrzygnięte!

W zakończonych w środę 13 marca przetargach organizowanych przez Gminę Wałbrzych sprzedane zostały dwie nieruchomości, jedna położona w Wałbrzychu, druga w Szczawnie-Zdroju. Działka położona przy ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu została sprzedana za 161 600 zł, natomiast działka położona przy ulicy Okólnej w Szczawnie-Zdroju za 190 000 zł. O wspomnianych przetargach informowaliśmy kilkukrotnie na naszej stronie. Gratulujemy nowym nabywcom! Przypominamy, że już w poniedziałek mija termin wpłaty wadium na sprzedaż nieruchomości gruntowej, zabudowanej przy ulicy Andersa/ Biały Kamień. To działka wraz z budynkiem byłego komisariatu policji. Cena wywoławcza, to 480 000 zł, kwota niezbędnego wadium 50 000 zł.


11.03.2024

Stacja wodorowa – wpłynął wniosek o pozwolenia na budowę

Pod koniec lutego do Urzędu wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę stacji tankowania wodoru wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Wysockiego 43!

Przypominamy, że Gmina Wałbrzych podpisała z firmą Solaris umowę na dostawę 20 autobusów wodorowych, które już niebawem będą woziły pasażerów komunikacji miejskiej w Wałbrzychu. Całkowity koszt zakupu, to blisko 80 mln złotych, z czego blisko 60 mln złotych pochodzi z dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


06.03.2024

Osiedle Panorama Biały Kamień tuż przed rozpoczęciem sprzedaży

Nowe osiedle domów wielorodzinnych w Wałbrzychu przy ulicy Ludowej, to dwa etapy w trakcie realizacji ( początek sprzedaży przewidziany jest na kwiecień 2024) oraz 2 etapy zaplanowane (3 budynki 5-kondygnacyjne). Powierzchnia mieszkań od 33,71 m² do 75,20 m² oraz:

▪️Balkony we wszystkich mieszkaniach

▪️Komórka w piwnicy dla każdego mieszkania ( kafle na podłodze 😳‼️)

▪️Windy w każdym budynku

▪️Pomieszczenie na wózki i rowery

▪️Światłowód

▪️Miejsca parkingowe

▪️ Plac zabaw

Z mieszkań rozciąga się atrakcyjny widok na liczne tereny zielone, wieże na Wzgórzu Gedymina, czy na Chełmiec. Wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania w Panorama Biały Kamień odsyłamy na stronę inwestycji: https://osiedlepbk.pl/


05.03.2024

Przetarg coraz bliżej!

Drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ulicy Kopalnianej ( działka nr 263, obręb Konradów 15 )!Teren o powierzchni 0,6761 ha jest aktualnie niezagospodarowany, porośnięty samosiejkami, ma możliwość uzbrojenia w podstawowe media, posiada również dostęp do drogi publicznej. Działka objęta jest decyzją nr 59/2023 Prezydenta Miasta Wałbrzycha z dnia 24.05.2023 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie czterech domów jednorodzinnych. Termin przetargu: 10.04.2024Cena wywoławcza: 790 000 zł. Termin wpłaty wadium: 03.04.2024Wysokość wadium: 80 000 zł. Przy okazji przypominamy, że już jutro mija termin wpłaty wadium na działki przy ulicy Okólnej oraz Wrocławskiej. Szczegóły w komentarzu.


04.03.2024

Rewitalizacja Szybu Irena na Sobięcinie

Rewitalizacja i modernizacja całego otoczenia Szybu Irena na Sobięcinie robi ogromne wrażenie. Prace zewnętrzne, które dały początek wielkim zmianom zostały obecnie zastąpione przez pracę wewnątrz budynków. Każdy element infrastruktury jest z niezwykłą dokładnością odrestaurowywany, a pomieszczenia są przygotowywane pod nowe funkcje. Po realizacji wszystkich niezwykle ambitnych planów, to miejsce z pewnością ma szansę stać się wizytówką nie tylko tej części Wałbrzycha, ale również całego miasta i regionu.


01.03.2024

Sukcesja w firmie- bezpłatne szkolenie w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości

Już 11.03 zapraszamy na bezpłatne szkolenie ,, Sukcesja w firmie” organizowane w Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości. Szkolenie prowadzone przez Panią Agatę Winiarską z AW Biuro Rachunkowe – Ubezpieczenia Agata Winiarska będzie poruszało następujące zagadnienia:

Temat: “Sukcesja w Firmie” Hasło: Bycie ŚWIADOMY to wzbogacanie się również FINANSOWO

– Co to jest sukcesja?

– Jak zadbać o przyszłość i ciągłość działania Firmy ?

– Zarząd Sukcesyjny w Firmie.

– Jak chronić najbliższych?

– Jak powinna wyglądać ochrona wspólników Spółek?

Jeśli chcesz zachować ciągłość działalności firmy w przypadku, gdyby Cię zabrakło, powołaj jak najszybciej swojego zarządcę sukcesyjnego. Takie rozwiązanie reguluje Ustawa z dnia 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Dotychczas śmierć przedsiębiorcy powodowała, że firma przestawała istnieć, a konsekwencje prawne, finansowe oraz organizacyjne spadały z dnia na dzień na rodzinę. Utrudniona sukcesja skutkuje m.in. brakiem możliwości zarządzania firmą, wygaśnięciem decyzji (koncesji, zezwoleń), wygaśnięciem umów o pracę i innych umów, utrudnionym dostępem do kont bankowych, trudnościami w kontynuacji rozliczeń podatkowych oraz wygaśnięciem NIP-u.

Dla kogo:

1. Dla wspólników/ księgowych Spółek Z o.o. Sp. Jawnych, Spółek cywilnych

2. Dla właścicieli Jednoosobowych Działalności Gospodarczych

3. Wszystkich pozostałych zainteresowanych tym tematem 🙂


28.02.2024

Konferencja dla branży Automotive

Już 7 marca w Parku Innowacji Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” odbędzie się ważne wydarzenie Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego. Firmy z branży automotive będą dyskutowały na temat efektywności energetycznej.

Udział jest bezpłatny, a dołączyć mogą wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy.

Obowiązują zapisy:
👉 https://forms.office.com/e/Ka1d44fDym

Serdecznie zapraszamy.


27.02.2024

Przetarg coraz bliżej!

Kolejny przetarg, którego termin został ustalony na 10.04, to działka z budynkiem użytkowym w zabudowie wolnostojącej po dawnym Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii i Szkole Podstawowej nr 14. To drugi przetarg na tę działkę, pierwszy odbył się w dniu 20.12.2023.Cena wywoławcza wynosi 700 000 zł, a wadium ( termin wpłaty do 03.04.2024) 70 000 zł. Wszystkich zainteresowanych powyższą nieruchomością oraz jej prezentacją zachęcamy do kontaktu z naszym biurem:+74 66 70 514/ +48 609 001 356biuro@invalbrzych.pl


25.02.2024

Klaster edukacyjny przy WSSE

INVEST in EDU, to niesamowity projekt, który mieliśmy okazję ostatnio odwiedzić. Klaser edukacyjny Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK”, to miejsce, które skutecznie łączy naukę z biznesem, a przy okazji wspiera szkolnictwo, stawia na rozwój i współpracę. Jeśli jeszcze nie byliście, to polecamy, nas to miejsce zachwyciło.


23.02.2024

Trwają 2.Strefowe Targi Pracy

Trwają 2. Strefowe Targi Pracy‼️

InVałbrzych wraz z Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości i Wałbrzych. Miasto z widokami jest do Waszej dyspozycji w kwestii:✔️ Prezentacji aktualnej oferty mieszkaniowej, ✔Informacji na temat aktualnych przetargów i terenów dostępnych na sprzedaż, ✔️ Wsparcia dla przedsiębiorców, możliwości wynajęcia biura wirtualnego, sali konferencyjnej w centrum miasta, ✔️ Wsparcia na start dla nowych mieszkańców Wałbrzycha.

Serdecznie zapraszamy‼️


23.02.2024

Przetarg coraz bliżej!

Teren pod zabudowę wielorodzinną przy ulicy Przyjaciół Żołnierza ponownie w przetargu. Cena wywoławcza wynosi 660 000 zł, a wadium zostało ustalone na 70 000 zł. Blisko półhektarowa działka położona jest w dzielnicy Biały Kamień, obecnie jest niezagospodarowana. Posiada możliwość uzbrojenia w podstawowe media. Termin przetargu to 10.04.2024, a termin wpłaty wadium 03.04.2024. Wszystkie atrakcyjne nieruchomości objęte przetargiem w najbliższych dwóch miesiącach są przedstawione na naszej stronie internetowej www.invalbrzych.pl/oferty

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kontaktu.


22.02.2024

Wałbrzyski Rynek hotelarski

Wałbrzyski rynek hotelarski wzbogaci swoje portfolio o nowy obiekt. Jak podaje inwestmap.pl będzie to 5 – gwiazdkowy Hotel z zapleczem WELLNESS & SPA (sauna, jacuzzi, gabinety odnowy i masażu). Obiekt będzie posiadał 50 pokoi, w tym 2 apartamenty, taras i zaplecze bankietowo-konferencyjne. Wg planów termin oddania położonego tuż obok Palmiarni budynku przypadnie na ten rok.

Czy Wałbrzych potrzebuje nowych obiektów zbiorowego zakwaterowania? Zdecydowanie tak. Na przykładzie najbliższego weekendu (23-25.02) obłożenie obiektów w mieście jest istotnie wyższe niż w innych ośrodkach na Dolnym Śląsku*:

Wałbrzych 55% zajętych miejsc

Świdnica 45%

Jelenia Góra 43%

Legnica 40%

Kłodzko 34%

* na podstawie dostępności na portalu rezerwacyjnym booking.com

Średnia cena pobytu weekendowego w tym czasie wynosi odpowiednio:

Kłodzko 660 zł

Jelenia Góra 658 zł

Świdnica 634 zł

Wałbrzych 633 zł

Legnica 579 zł

Stosunek jakości do ceny jest niemal identyczny we wszystkich ośrodkach ( na podstawie średniej ocen na portalu rezerwacyjnym ).


21.02.2024

Dziś Dzień Przewodnika Turystycznego!

Przewodnicy turystyczni są związani z całym regionem wałbrzyskim. Spotkamy ich zarówno w pobliżu dużych atrakcji turystycznych jak i na miejskich, czy górskich szlakach. Wszystkim składamy podziękowania, wyrazy szacunku i uznania dla ich wiedzy, poświęcenia i opieki nad odwiedzającymi turystami. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego!

LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej

Zamek Książ w Wałbrzychu

Stara Kopalnia w Wałbrzychu

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

Palmiarnia Wałbrzych

Przewodnicy PTTK Wałbrzych


20.02.2024

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z JoysonQuin Polska z prestiżową nagrodą miesięcznika Forbes – Diamenty Forbes 2024

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” a wraz z nią JoysonQuin Polska zostały uhonorowane Diamentami 2024 miesięcznika Forbes.

Serdecznie Gratulujemy!


18.02.204

Konferencja Wałbrzych Przedsiębiorczym Kobietom

“Jestem wystarczająca – mam wpływ” – to hasło przewodnie Konferencji, która już 7 marca odbędzie się w Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Zapraszamy serdecznie razem z Wałbrzych Moje Miasto oraz Petra Consulting na to wydarzenie!

Link o rejestracji znajduje się poniżej.

Rezerwujcie w kalendarzu datę 📆7 marca i widzimy się w Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Nie może Was na tym wydarzeniu zabraknąć 😁⚠️

Więcej informacji oraz 𝗿𝗲𝗷𝗲𝘀𝘁𝗿𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗻𝗮 𝘄𝘆𝗱𝗮𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 ➡️https://petraconsulting.pl/konferencja-walbrzych…/


15.02.2024

Przetarg coraz bliżej

Już w marcu odbędą się kolejne przetargi przygotowane przez Gminę Wałbrzych. Na sprzedaż są tereny pod zabudowę wielorodzinną, jednorodzinną, czy budynek użytkowy.

Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych ofert znajdują się na stronie www.invalbrzych.pl/oferty


14.02.2024

Sale konferencyjne w centrum miasta – oferta szkoleniowa Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

Sale szkoleniowe i konferencyjne w Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości, to znakomita możliwość do organizacji kameralnych spotkań, warsztatów, konferencji prasowych, czy szkoleń w ścisłym centrum Wałbrzych Moje Miasto.

Do dyspozycji mamy dwie przestrzenie:

1️⃣ Sala Szkoleniowa- powierzchnia 39,65 m²- układ wyspa- liczba miejsc 18- na wyposażeniu ekran, flipchart, laptop, nagłośnienie, rzutnik multimedialny

2️⃣ Sala Konferencyjna – powierzchnia 54,75 m²- układ kinowy, teatralny ( krzesła z pulpitami ) – liczba miejsc 36- na wyposażeniu ekran, flipchart, laptop, nagłośnienie, rzutnik multimedialny

Koszt wynajęcia:

⭕ 1 godzina 130 zł

⭕ 2 i każda kolejna godzina 100 zł

Istnieje możliwość wynajęcia sali na godzinę lub wg potrzeb. Nie ma konieczności wynajmowania przestrzeni na cały dzień. Sale znajdują się w budynku Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości na parterze, są w pełni przystosowane do osób niepełnosprawnych ( m. in. winda, szerokie stoły, toalety ). Przed salami znajduje się recepcja, którą można wykorzystać na miejsce rejestracji uczestników, czy wydawania pakietów. Przed budynkiem znajduje się miejsce parkingowe dla trenera/ wykładowcy. Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej oddalony jest od budynku o 100 m. Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowej, zewnętrznej usługi gastronomicznej wg zapotrzebowania.

W celu sprawdzenia dostępności lub wynajęcia sali prosimy o kontakt:

☎️ +74 66 70 510

🖥️ biuro@inkubator.walbrzych.pl

Więcej informacji na stronie www.inkubator.walbrzych.pl▪️⚫🟢


12.02.2024

Fundusze Europejskie dla Przedsiębiorstw

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” wspólnie z przedstawicielem Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zaprasza na webinarium „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw”, które odbędzie się 22 lutego 2024 r. w godzinach 10:00 – 11:30.Agenda webinarium:Wsparcie dla przedsiębiorstw z Funduszy Europejskich na lata 2021-2027:- Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG)- Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska (FEDS)- Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO)LINK DO REJESTRACJI: https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/fundusze…/registerFundusze Europejskie


09.02.2024

Planowanie przestrzenna po nowemu -bezpłatny webinar

Wszystkich zainteresowanych tematem planowania przestrzennego oraz kwestią lokalnego rozwoju zapraszamy na darmowy webinar online ,,Planowanie przestrzenne po nowemu” organizowany przez Związek Miast Polskich.🔗

Zarejestruj się już dziś:

💻https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/…/register

📅15 lutego

📍 12:00-13:20

Szczegółowe informacje w linku poniżej:

https://www.miasta.pl/…/planowanie-przestrzenne-po…

Zapraszamy 😉


08.02.2024

Brass Festiwal w Filharmonii Sudeckiej

Już jutro rozpoczyna się wyjątkowa, gdyż pierwsza edycja Festiwalu dedykowanego instrumentom dętym – 1. Brass Plus Festiwal w Filharmonia Sudecka. Składa się on z 5 koncertów rozłożonych na dwa najbliższe weekendy:

⭕09.02 Fanfara dla zwykłego człowieka

⭕10.02 W tanecznym rytmie, szałowo i filmowo

⭕16.02 From Poland to Holywood

⭕17.02 Błękitna Rapsodia

⭕18.02 Koncert Familijny

Warto z całą pewnością w tym czasie wpisać w nawigację kierunek:

Wałbrzych ➡️ Śródmieście ➡️ ulica Słowackiego ➡️ Filharmonia Sudecka ➡️🪑➡️🎷🎼🎵🎶🎤

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Pan Grzegorz Mondry.


06.02.2024

2. Strefowe Targi Pracy już 23 lutego

Już 23 lutego 2024 zapraszamy wspólnie z Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” na Strefowe targi pracy, które odbędą się w Galeria Victoria Wałbrzych.InVałbrzych jako jeden z głównych partnerów wydarzenia będzie również obecny i do Waszej dyspozycji! Jeśli myślisz o zmianie pracy i chcesz poznać aktualne oferty firm działających w Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” koniecznie musisz tam być.

📅23 LUTEGO 2024

📍 Galeria Victoria poziom 0

🕚 11:00-17:00

ZAPRASZAMY!


05.02.2024

Przetarg coraz bliżej! Zbliża się termin wpłaty wadium.

Przypominamy, że za dwa dni (7.02) mija termin wpłaty wadium w ramach przetargu budynku użytkowego przy ulicy Orkana i terenu przeznaczonego pod zabudowę produkcyjno-usługową przy Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK”.Zachęcamy do kontaktu!☎️ 74 66 70 514/ 609 001 356💻 biuro@invalbrzych.pl


04.02.2024

Wałbrzych liderem w dziedzinie Mechatroniki

Wałbrzych staje się liderem w dziedzinie mechatroniki! W Zespół Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu od przyszłego roku szkolnego zostanie uruchomiony nowy zawód – technik elektromobilności. Kształcenie w tym jakże przyszłościowym i potrzebnym zawodzie będzie skupione na:- ,,Obsłudze, diagnozowaniu i naprawie mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych”,- ,,Organizacji i prowadzeniu procesu obsługi i napraw pojazdów zeroemisyjnych i niskoemisyjnych”. Praktyczna umiejętność i zdobyta wiedza z pewnością przydadzą się w przyszłości przy obsłudze samochodów elektrycznych, hybrydowych i wodorowych. Warto przypomnieć, że przy Szkole nr 5 powstanie niebawem Branżowe Centrum Umiejętności, jedno ze 120 w Polsce! Do 2026 roku zostanie tam przeszkolonych ponad 300 osób w dziedzinie mechatroniki. Całkowita wartość tego projektu to prawie 19 mln zł. Gmina Wałbrzych otrzymała dofinansowanie w wysokości 16 mln zł ze środków Krajowego Programu Odbudowy i Zwiększania Odporności.


02.02.2024

Budowa zabudowy szeregowej w dzielnicy Szczawienko

Na stronie Partners Nieruchomości są już dostępne oferty domów w zabudowie szeregowej w dzielnicy Wałbrzych Szczawienko, przy ulicy Gagarina. Inwestycja obejmuje prace przy budowie 8 domów, każdy o powierzchni ponad 120 m². Każdy dom będzie posiadał własny ogród oraz garaż. Inwestycja będzie wyróżniać się wysokim standardem wykończenia w tym m.in.:- wszystkie media, przyłącza z sieci ( kanalizacja, woda, prąd), – brama garażowa, – pompa ciepła,- ogrzewanie podłogowe w całym budynku,- podjazd do garażu wybrukowany,- przygotowanie pod fotowoltaikę. Termin oddania przewidziany jest na marzec 2025 rok!


02.02.2024

Spotkanie Noworoczne Prezydenta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja

Cykliczne spotkania Prezydenta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja z mieszkańcami na stałe wpisały się w życie miasta. Wszystkie są ważne i na swój sposób wyjątkowe, jednak to coroczne Spotkanie Noworoczne jest najważniejszym podsumowaniem poprzedniego roku i zaprezentowaniem tego o nas czeka w kolejnych 12 miesiącach. Ważnym aspektem w 2024 roku będzie dalsza praca nad przyciąganiem nowych mieszkańców i inwestorów. Rozwój budownictwa mieszkaniowego, infrastruktury społeczno – kulturalnej, edukacyjnej, sportowej, czy drogowej, to kluczowe zadania na Nowy Rok. Trzymamy mocno kciuki za realizację wszystkich ambitnych planów!


01.02.2024

Osiedle Panorama Biały Kamień

Osiedle Panorama Biały Kamień, to jedna z największych inwestycji mieszkaniowych w mieście. W najbliższym czasie oddanych do użytku zostanie ponad 140 mieszkań, a w przygotowaniu jest budowa kolejnych etapów inwestycji – budynków w północnej części terenu przy ulicy Ludowej.https://osiedlepbk.pl/


30.01.2024

Aktualnie największy plac budowy w mieście – modernizacja stadionu na Nowym Mieście

To nie tylko największy obecnie teren budowy w Wałbrzychu, ale i z pewnością jeden z największych w ostatnich latach! Zakres prowadzonych prac robi duże wrażenie zarówno z bliska jak i z daleka .Prognozy są optymistyczne, więc kolejne dni, tygodnie i miesiące to tylko przyspieszenie działań. Tymczasem 4 miesiące z 24 już za nami 🙂👍


29.01.2024

Budowa marketu przy ulicy Wysockiego i Świdnickiej – aktualne zdjęcia.

W jednej części miasta inwestycja jest już niemal na ukończeniu, a w innej tuż przed wbiciem przysłowiowej “pierwszej łopaty”. Market spożywczy Biedronka przy ulicy Wysockiego zyskał w ostatnich dniach konstrukcję zadaszenia, natomiast przy ulicy Świdnickiej lada moment rozpoczną się prace przy budowie marketu Dino.


25.01.2024

Wałbrzych pionierem w kwestii profilaktyki stomatologicznej dzieci w kraju!

Wałbrzych od 2016 roku realizuje pionierski program opieki stomatologicznej dzieci i młodzieży bezpośrednio w szkołach. W tym roku powstanie już siódma, niezwykle potrzebna przestrzeń tego typu. Wg danych dzięki programowi mogło jak dotąd skorzystać blisko 40 000 dzieci, a problem występowania próchnicy spadł o 40%. Po raz kolejny Wałbrzych wyznacza trendy i staje się przykładem dla innych miast w Polsce. Brawo!


24.01.2024

Niesamowita modernizacja kamienic przy ulicy Młynarskiej. Powstaną piękne i nowoczesne mieszkania komunalne.

Można dyskutować, czy były to najbardziej zniszczone budynki w Śródmieściu, na pewno były bardzo rozpoznawalne, w negatywnym tego słowa znaczeniu. Na szczęście ich obraz, a przy okazji fragmentu centrum miasta, ulegnie zmianie w wyniku prowadzonego właśnie, kompleksowego remontu i modernizacji. W trzech kamienicach powstanie 28 nowych mieszkań komunalnych, a zakres prowadzonych prac, w szczególności wewnątrz budynków jest nieprawdopodobny‼️ Wg założeń pierwsze mieszkania mają być gotowe na początku 2025 roku. 85% kosztów modernizacji pochodzi ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego, pozostałe 15% wkład miasta wsparty funduszami z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.


22.01.2024

Najnowocześniejsza kamienica w centrum miasta – imponująca inwestycja MZB

Kościelna 3a – warto zapamiętać ten adres, gdyż powstaje tu jedna z ciekawszych inwestycji Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu w ramach zadania “Rewitalizacja przestrzeni publicznej oraz budynku przy ul. Kościelnej 3a”. Z pewnością po gruntownej modernizacji powstanie zupełnie nowa kamienica z wyjątkowymi lokalami mieszkalnymi. Znajdzie się w niej przestrzeń na mieszkanie dwupoziomowe oraz na tarasy. Warto wspomnieć, że budynek, który dotąd szpecił okolice, będzie ekologiczny i wydajny energetycznie ( m. in. panele fotowoltaiczne na dachu).Jak widać prace są bardzo zaawansowane, a zewnętrzna bryła budynku od strony południowej i wschodniej jest już prawie zamknięta.


20.01.2024

Nowe centrum Fitness nieco później

Jeszcze chwilę będziemy musieli poczekać na nowe centrum Fitness i siłownię w okolicy ulicy Mazowieckiej ( obok Lidla ). Planowane otwarcie na grudzień 2023 zostało przesunięte przynajmniej o kilka miesięcy. Cieszy fakt, że inwestycja będzie realizowana, a prace zewnętrzne przy budynku wydają się być na ukończeniu.


18.01.2024

,,Inwestor w mojej gminie” – konferencja dotycząca dobrych praktyk w przyciąganiu inwestorów i nowych mieszkańców

W Zamku Topacz odbyła się konferencja ,,Inwestor w moje gminie”, a jej organizatorem była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele InVałbrzych, gdzie na specjalnym panelu mogli dokładnie przybliżyć działania w kwestii przyciągania inwestorów i nowych mieszkańców do Wałbrzycha. Ponadto w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.


17.01.2024

Duża działka inwestycyjna przy strefie ekonomicznej na sprzedaż!

Już 14.02.2024 odbędzie się trzeci przetarg na jeden z największych terenów inwestycyjnych dostępnych w okolicy Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK”. Ta działka zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod zabudowę produkcyjno-usługową oraz nieurządzoną zieleń o charakterze leśnym. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłacenie do dnia 07.02.2024 wadium w wysokości 200 000 zł. Cena wywoławcza wynosi 1 900 000 zł (+23% VAT).

Jednocześnie przypominamy, że w tym samym terminie odbędzie się inny, prezentowany już przez nas przetarg na działkę z budynkiem użytkowym po byłym internacie na Poniatowie ( ul. Orkana ).


11.01.2024

„Środki unijne na rozwój firm – aktualne możliwości dla sektora MŚP” Ruszyły zapisy na webinarium dla przedsiębiorców.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu – Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zapraszają na webinarium pt. „Środki unijne na rozwój firm – aktualne możliwości dla sektora MŚP”

Termin: 25 stycznia 2024 r. (czwartek), w godz. 10.00-12.00 na platformie ZOOM.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

W trakcie webinarium zostaną przedstawione informacje dla przedsiębiorców na temat możliwości pozyskania dotacji na rozwój firmy.

Dla sprawnej organizacji webinarium prosimy o przesyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres: pife.jeleniagora@dolnyslask.pl do dnia 24.01.2024r., do godz. 9.00. Po rejestracji otrzymacie Państwo na swój adres e – mailowy potwierdzenie uczestnictwa oraz indywidualny link umożliwiający udział w spotkaniu.

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Program spotkania:

10.00 – 10.15 Źródła informacji o Funduszach Europejskich oraz oferta Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich; Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze;

10.15 – 11.00 Przedstawienie ogólnych założeń oraz omówienie kryteriów wyboru projektów dot. naboru dla Działania FEDS.09.04 Transformacja gospodarcza, Typ projektu 9.4.A Inwestycje MŚP (subregion wałbrzyski) – Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca;

11.00 – 11.30 Przegląd aktualnych możliwości wsparcia dla firm – Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze;

11.30 – 12.00 Pytania przedsiębiorców i odpowiedzi;


11.01.2024

Przetarg coraz bliżej

Już 14.02.2024 odbędzie się przetarg działki wraz z budynkiem użytkowym po byłym internacie w dzielnicy Poniatów, przy ulicy Orkana.

Działka ma powierzchnię 0,5239 ha, a sam budynek jest trzykondygnacyjny i podpiwniczony. Dodatkowo na terenie działki znajduje się budynek gospodarczy o powierzchni 36,5 m2. Obszar jest w pełni uzbrojony w media, teren ogrodzony.

Cena wywoławcza: 1 600 000 zł 

Kwota wadium: 160 000 zł

Termin wpłaty wadium mija 7.02.2024. 

Zachęcamy do kontaktu:InVałbrzych

74 66 70 514 / 609 001 356

biuro@invalbrzych.pl


10.01.2024

Osiedle Panorama Biały Kamień tuż przed uruchomieniem sprzedaży

Na osiedlu Panorama Biały Kamień przy ulicy Ludowej z pewnością nie zabraknie panoramicznych widoków i elektryzujących zachodów Słońca.

Zapraszamy na oficjalną stronę tej inwestycji:https://osiedlepbk.pl/

A tym czasem czekamy na rozpoczęcie sprzedaży 144 mieszkań w pierwszych 6 budynkach, które obejmowały I i II etap inwestycji.

W planach są prace przy budowie kolejnych 3 budynków w ramach III i IV etapu inwestycji.


09.01.2024

Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” razem z Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich we Wrocławiu zaprasza na webinarium „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw”.

Spotkanie online odbędzie się już 18 stycznia 2024 r. w godzinach 10:00 – 11:00.

Szczegółowe informacje w linku poniżej:https://invest-park.com.pl/…/zaproszenie-fundusze…/…

Formularz rejestracyjny: https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/fundusze-europejskie-dla-przedsiebiorstw/register?_gl=1*17jbeop*_ga*MTEyMjY3OTI5MC4xNjk1Mjg4NDU1*_ga_K7H94QHX99*MTcwMzg0NjUwMi4xOTEuMS4xNzAzODQ2NzA0LjUyLjAuMA


09.01.2024

Modernizacja kompleksu Orlik przy ulicy Limanowskiego

Na platformie logintrade jest już informacja na temat ogłoszonego przetargu na “Modernizacja boiska wielofunkcyjnego Orlik przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Wałbrzychu”.https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email…Termin składania ofert mija 15.01.2024, a czas na realizację umowy został ustalony na 5 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą prac budowlanych.


08.01.2024

Przedsiębiorczość w przyszłości – szkolenie online na platformie PFP

,,Przedsiębiorczość w przyszłości, czyli wewnętrzne życie algorytmów”, to temat przewodni szkolenia online organizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości już 17 stycznia.

Jeśli interesujesz się nowymi technologiami i chcesz dowiedzieć się co będzie miało wpływ na biznes i przedsiębiorstwa w przyszłości bliższej i tej dalszej, to szkolenie jest dla Ciebie 🙂

Szczegółowe informacje oraz możliwość rejestracji na szkolenie znajduje się w linku poniżej:https://szkolenia.pfp.com.pl/…/przedsiebiorczo…/893/1336

Termin: 17 stycznia

Godzina 09:00-10:30

Forma: online

04.01.2024


Szkolenia dla przedsiębiorców

Już 11 stycznia o 14:00 odbędzie się szkolenie ,,Skuteczne wykorzystanie social mediów do pozyskiwania klientów”

.DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

-osób rozpoczynających działania w social media,

-przedsiębiorców,

-osób poszukujących nowych sposobów na pozyskiwanie klientów,

-wszystkich osób zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji.

Szkolenie organizowane jest przez Polską Fundację Przedsiębiorczości.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości funkcjonuje od 1997 roku i wspiera tworzenie i rozwój mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw na obszarze całej Polski – posiadamy 26 oddziałów w 16 województwach i zatrudniamy blisko 100 wykwalifikowanych osób.

Szczegółowe informacje znajdują się w linku poniżej:

https://szkolenia.pfp.com.pl/szkolenie-online/skuteczne-wykorzystanie-social-mediow-do-pozyskiwania-klientow/910/1367


03.01.2024

Pierwsze tegoroczne przetargi już w styczniu!

Przed nami pierwsze przetargi w 2024 roku. Te najbliższe odbędą się 17 stycznia i dotyczą:

-sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu położonego przy al. Wyzwolenia 21,23 ( działka zabudowana budynkiem użytkowym – byłe kino ,,Górnik” ),

Numer działki: 205

Obręb: Śródmieście 27

Powierzchnia: 0,1882 ha

Cena wywoławcza: 1 500 000 zł

Kwota wadium: 150 000 zł

-sprzedaży nieruchomości zabudowanej położonej przy ul. Karkonoskiej 2 ( działka zabudowana budynkiem użytkowym – była przychodnia zdrowia ),

Numer działki: 424/3, 425/1

Obręb: Sobięcin 30

Powierzchnia: 0,3944 ha

Cena wywoławcza: 2 312 000 zł

Kwota wadium: 230 000 zł

-sprzedaży nieruchomości niezabudowanej przy ul. Kochanowskiego

Numer działki: 361/4

Obręb: Podgórze 33

Powierzchnia: 0,5329 ha

Cena wywoławcza: 490 000 zł

Kwota wadium: 50 000 zł

We wszystkich powyższych przypadkach termin wpłaty wadium przypada na dzień 10.01.2024.


27.12.2023

Postęp prac przy ulicy Lelewela i Noworudzkiej

Nieruchomości szeregowe przy ulicy Lelewela i Noworudzkiej (Wspólna) rosną w oczach. Sporo tutaj się zmieni od czasu naszej ostatniej wizyty 🙂. To bardzo ciekawe projekty mieszkaniowe, które równolegle i niezależnie od siebie są realizowane w dzielnicy Szczawienko i Rusinowa.


21.12.2023

Seminarium ,,Rewitalizacja” – już w styczniu Forum Rynku Lokalnego

Już 9 stycznia 2024 roku odbędzie się seminarium organizowane przez Związek Miast Polskich we współpracy z Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa, a jego głównym tematem będzie Rewitalizacja.W seminarium Forum Rozwoju Lokalnego można wziąć udział stacjonarnie lub online.

Szczegółowe informacje wraz z programem oraz formularzem rejestracyjnym znajdują się w linku poniżej: https://www.miasta.pl/…/porozmawiajmy-o-rewitalizacji…

📆 Data: 09.01.2024

⏱️ 10:00 – 14:00

📌 stacjonarnie lub online

——

Więcej o programie, którego celem jest wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej poprzez podniesienie jakości życia wszystkich mieszkańców: https://www.eog.gov.pl/…/informacje-ogolne-o-programie/


19.12.2023

Atrakcyjne tereny pod zabudowę produkcyjną czekają na nowych właścicieli

Ponad 10 ha terenu pod zabudowę produkcyjno-usługową przy ulicy Orkana/ Uczniowskiej, to tylko jedna z kilku propozycji dla chętnych, którzy chcą zainwestować w Wałbrzychu. W bliskiej okolicy znajdują się również działki przy ulicy Villardczyków, Jachimowicza, czy Stacyjnej. Łączna powierzchnia terenów usługowo-produkcyjnych w okolicy WSSE, które są lub będą przeznaczone na sprzedaż, to ponad 20 ha. Z niecierpliwością czekamy na przetargi i ich rozstrzygnięcia w 2024 roku!

Szczegółowe informacje na temat nieruchomości dostępnych na sprzedaż:

☎️ 74 66 70 514

🖥️ biuro@invalbrzych.pl

📌 Młynarska 29, 58-300 Wałbrzych


14.12.2023

Konsultacje społeczne dotyczące infrastruktury rowerowej

Już jutro w Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki odbędą się konsultacje społeczne dotyczące infrastruktury rowerowej w Wałbrzychu. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jakie są plany i pomysły na nowe ścieżki rowerowe w mieście lub masz swoje przemyślenia i koncepcje, to spotkanie jest dla Ciebie!

Zachęcamy i zapraszamy 😏👍👌


13.12.2023

Przetarg rozstrzygnięty!

Przetarg na działkę nr 17/9 położoną przy ulicy Ogrodowej 18 został rozstrzygnięty! Nieruchomość gruntowa zabudowana o powierzchni 0,5500 ha z wolnostojącym budynkiem niemieszkalnym od wielu lat była nieużytkowana. W ogłoszonym 24 października przetargu cena wywoławcza wynosiła 415 000 zł. Cena uzyskana w licytacji podczas przetargu, to 725 000 zł!

Gratulujemy nabywcy!


12.12.2023

Kolej dużych prędkości ponownie w Wałbrzychu.

Pociąg Alstom EMU250, czyli popularne “Pendolino” ponownie po kilku latach powrócił do Wałbrzycha. Kolej dużych prędkości obejmuje relację Jelenia Góra-Warszawa i zatrzymuje się na stacji Wałbrzych Miasto. Pierwszy pociąg Pendolino przyjechał do Wałbrzycha 29.04.2016, ten obecny pojawił się w rozkładzie jazdy obowiązującym od 10.12.2023. Czas dojazdu do Warszawy skrócił się tym samym z 5 godzin i 24 minut do 4 godzin i 41 minut.


11.12.2023

Świąteczna atmosfera w Wałbrzychu. Zbliżający się Jarmark Bożonarodzeniowy przyciągnął kilkunastu wystawców z regionu

Świąteczne klimaty zagościły w Wałbrzychu. Już niebawem,15 grudnia rozpocznie się w Rynku Jarmark Bożonarodzeniowy, który w tym roku zgromadzi kilkunastu wystawców z regionu.

Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia znajdują się w linku poniżej:https://um.walbrzych.pl/pl/news/jarmark-swiateczny-2023


08.12.2023

Rezydencja Niedźwiadki – największa inwestycja mieszkaniowa na południu Wałbrzycha niemal na ukończeniu

Doskonale położony budynek po dawnym Centrum Kształcenia Ustawicznego został zaadaptowany na funkcje mieszkalne. Rezydencja Niedźwiadki, gdyż taką nazwę nosi ta inwestycja, jest już niemal na ukończeniu. Jest największym projektem mieszkaniowym w tej części miasta. Latem 2021 spółka InVałbrzych znalazła inwestora, a sprzedany za 1 000 000 zł budynek przeszedł gruntowną modernizację wewnątrz i na zewnątrz. Powstało kilkanaście mieszkań, z których na sprzedaż pozostało już tylko kilka. To już kolejny projekt sprzedaży i adaptacji dawnych budynków edukacyjnych w Wałbrzychu do nowych funkcji. Powstają nowe mieszkania, szkoły i miejsca dla biznesu.


07.12.2023

Za nami Brunch meeting dotyczący cyfryzacji produkcji.

Dziś w Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki / Coolturalna Montownia odbyło się spotkanie Brunch, na temat cyfryzacji produkcji.Na spotkanie zorganizowane przez firmę Softli (Softli.cz), Studio Flaminio, Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości przybyło wielu ekspertów, którzy poruszyli tematy efektywnego zarządzania biznesem, cyfryzacji i innowacji produkcji.Była to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy Wałbrzyskim Inkubatorem Przedsiębiorczości reprezentowanym przez Prezesa InVałbrzych Pana Krzysztofa Urbańskiego, a libereckim Inkubatorem Przedsiębiorczości Lipo.ink, którego reprezentował Dyrektor Philipp Roden.


06.12.2023

Konferencja dla firm w trudniej sytuacji – perspektywa wsparcia na lata 2024-2027

,,Dyrektywa drugiej szansy”, to konferencja podsumowująca pomoc dla polskich przedsiębiorstw oraz perspektywa dalszych planów wsparcia.

Więcej informacji o konferencji oraz zapisy na stronie➡https://www.parp.gov.pl/index.php?option=com_parpevents

Do zobaczenia online już 7 grudnia!

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym bezpłatnym wydarzeniu!


06.12.2023

Postępy przy budowie budynku mieszkalnego przy ulicy Traugutta

Tempo prac przy budowie budynku przy ulicy Traugutta, w którym powstaną nowe mieszkania komunalne jest imponujące!

Pomimo warunków atmosferycznych już za moment rozpoczną się prace przy trzeciej kondygnacji. Trzymamy kciuki za dalszą realizację projektu.


05.12.2023

Kolejny etap prac przy modernizacji stadionu na Nowym Mieście

Jesteśmy z kolejną wizytą na jednej z największych inwestycji, która aktualnie jest prowadzona w mieście – nowy stadion sportowy na Nowym Mieście. Prace przeniosły się na trybunę wschodnią i rozpoczął się kolejny proces realizacji projektu!

Do zakończenia prac pozostały 22 miesiące.


05.12.2023

Konferencja ,,Źródła finansowania rozwoju firm w perspektywie 2024 – 2027″

Zachęcamy do udziału w bezpłatnej konferencji skierowanej do przedsiębiorców i pracodawców z całego Dolnego Śląska 🙂👍. Link do rejestracji znajduje się poniżej.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konieczna rejestracja (do 10 grudnia br.): https://forms.gle/RBFou6UuS9HDB2HG8

Agenda: https://tiny.pl/c26j9

Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz Konfederacja Lewiatan.


04.12.2023

Bilet Explore Wałbrzych z rekordową sprzedażą!

Tegoroczna sprzedaż biletu Explore Wałbrzych przekroczyła już 10 000 ‼️ Według statystyk, z roku na rok wyniki są coraz lepsze, a pakiet zyskuje na popularności. Już w 2022 roku sprzedano 30% więcej wejściówek w stosunku do 2021.Przypominamy, że przy zakupie jednego biletu wstępu na 4 atrakcje można zyskać, aż 20 zł.

Co istotne, bilet ważny jest przez 12 miesięcy od daty zakupu.

Mamy zatem cały rok na wizytę w Wałbrzych Moje Miasto i zwiedzanie:

🏰 Zamek Książ w Wałbrzychu

🫖Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

🌴Palmiarnia Wałbrzych

🪨Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki

Szczegółowe informacje: https://urzad.um.walbrzych.pl/…/bilet-explore-walbrzych-0

Wałbrzych – Miasto do odkrycia❤️‼️


30.11.2023

Jarmark Bożonarodzeniowy w wałbrzyskim Rynku coraz bliżej!

Zachęcamy do wynajęcia stanowisk!

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w dniach 15-23 grudnia! Do zobaczenia.


30.11.2023

Aktualna sytuacja na rynku mieszkaniowym – spotkanie z przedstawicielami sektora bankowego w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości

W Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie z przedstawicielami sektora bankowego zajmującego się kredytami hipotecznymi. Na spotkaniu tym przedstawiliśmy aktualną sytuację związaną z rynkiem mieszkaniowym w Wałbrzychu z podziałem na inwestycje już zakończone, te w trakcie realizacji oraz te zaplanowane na terenach, które zostały w ostatnim czasie sprzedane przez miasto. Przedstawiliśmy również m.in. koncepcję projektu ,,Miasto z widokami”, mieszkań dla kluczowych mieszkańców, czy danych statystycznych związanych z życiem i funkcjonowaniem w Wałbrzychu. W zamian uzyskaliśmy informację o trendach, aktualnej sytuacji w branży oraz możliwości, które otwierają się wspólnie przed nami w 2024 roku.

Dziękujemy za spotkanie!


29.11.2023

Budowa wieży widokowej na ukończeniu!

Pomimo zimowych warunków i całodobowego mrozu postępują prace przy budowie wieży widokowej w centrum Wałbrzycha. Ulokowana na 497 m n.p.m. konstrukcja ma już zamontowane wszystkie tarasy i jest już widoczna z wielu części miasta. Jest to kolejny etap rewitalizacji Parku Sobieskiego. Dotychczasowe pracę obejmowały m. in. wymianę oświetlenia, budowę nowych ścieżek, czy w ostatnim czasie wyznaczanie nowych szlaków turystycznych ( żółty i zielony). W ciągu ulicy Piłsudskiego pojawiły się również na szerokim chodniku dodatkowe miejsca parkingowe.


28.11.2023

Dawne kino ,,Górnik” na sprzedaż!

Budynek nieużytkowany od 1999 roku, ujety w Gminnej Ewidencji Zabytków miasta Wałbrzycha. Powierzchnia użytkowa to 1177 m², a działki 0,1882 ha. Trzykondygnacyjny, podpiwniczony, pełna dostępność mediów, teren działki płaski.

O jakim budynku mowa?!

Tak, zgadza się – byłe kino “Górnik” na sprzedaż!! Miasto ogłosiło pierwszy przetarg ustny na sprzedaż praw użytkowania wieczystego gruntu. Wszystkich zainteresowanych powyższą nieruchomością zachęcamy do kontaktu z biurem InVałbrzych. Termin przetargu został ustalony na 17.01.2024, a termin wpłaty wadium 10.01.2024.


27.11.2023

Trwa konkurs na dofinansowanie unijne w ramach programu ,,Fundusze Europejskie na rzecz rynku pracy i włączenia społecznego na Dolnym Śląsku

Do 28 grudnia można składać wnioski w konkursie dotyczącym ,,Fundusze Europejskie na rzecz rynku pracy i włączenia społecznego na Dolnym Śląsku”.

Kto może składać wnioski o dofinansowanie projektu ?

O dofinansowanie realizacji projektu mogą ubiegać się następujące podmioty:

-Jednostki organizacyjne działające w imieniu jednostek samorządu terytorialnego,

-Jednostki Samorządu Terytorialnego,

-Lokalne Grupy Działania,

-Niepubliczne podmioty integracji i pomocy społecznej,

-Organizacje pozarządowe,

-Podmioty ekonomii społecznej,Instytucje rynku pracy,

-Organizacje zrzeszające pracodawców,

-Ośrodki Wsparci Ekonomii Społecznej,

-Podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego.

Szczegółowe informacje w linku poniżej:


22.11.2023

Mniej niż miesiąc do grudniowych rozstrzygnięć przetargowych!

Już tylko miesiąc pozostał do ostatnich rozstrzygnięć przetargowych w tym roku.

Przypominamy, że 20 grudnia odbędą się przetargi ustne nieograniczone, obejmujące zarówno zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, wielorodzinną, działalność produkcyjno-usługową oraz działki z budynkami przeznaczonymi do zagospodarowania.

– Zabudowa produkcyjno-usługowa

1. Działka przy ul. Villardczyków 93/40, obręb Poniatów 8

2. Działki przy ul. Villardczyków 93/31 i 111/9, obręb Poniatów 8 i Poniatów 10

3. Działka przy ul. Wyszyńskiego 53/2, obręb Piaskowa Góra 5

-Zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna

1. Działka przy ul. Kopalnianej 263, obręb Konradów 15

2. Działki przy ul. Sosnowej 222/14, 222/16, 222/18, 222/20 obręb Poniatów 11

– Zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna

1. Działki przy ul. Przyjaciół Żołnierza 5/24, 5/26, 3/2, obręb Biały Kamień 14

– Działki z budynkiem do zagospodarowania

1. Działka przy ul. Orkana, budynek internatu 52, obręb Poniatów 11

Jeden przetarg pod zabudowę usługowo – produkcyjną przy ulicy Ogrodowej odbędzie się już 11 grudnia!

1. Działka przy ul. Ogrodowej 17/9, obręb Szczawienko 4 Przypominamy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji w kwestii prezentacji poszczególnych nieruchomości oraz udzieleniu wszelkich niezbędnych informacji na ich temat.


21.11.2023

Zapraszamy na wideokonferencję – Energia odnawialna dla przedsiębiorców.

Zapraszamy na wideokonferencję Polskiej Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, której tematem będzie „Produkuj, zużywaj, oszczędzaj. Energia odnawialna dla przedsiębiorców w kilku krokach”
Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisu znajdują się w linku poniżej:

Dowiedz się więcej i zapisz na spotkanie
https://tiny.pl/cn3h2


20.11.2023

CARRD – zbuduj stronę internetową w 15 minut, bez kodowania

▪️⚫🟢 Zbuduj swoją stronę internetową 🙂👍Zapraszamy na szkolenie online Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Dowiesz się jak zbudować swoją stronę w 15 minut, jak pracować nad jej wizytówką i prezentacją. 🟥Rejestracja i zapis na szkolenie WYŁĄCZNIE poprzez stronę: https://szkolenia.pfp.com.pl/szkolenie-online/carrd-zbuduj-strone-internetowa-w-15-minut-bez-kodowania/800/1269🟦 Przycisk “dołącz” pojawi się zapisanym uczestnikom po zalogowaniu na Platformę Szkoleniową 5 minut przed rozpoczęciem szkolenia.

21 LISTOPADA

11:30 – 13:00


18.11.2023

Nowe Podzamcze oddane do użytku! Budowa została zakończona.

PCG – We develop people symbolicznie zakończyło wczoraj swoją pierwszą inwestycję w Wałbrzychu Nowe Podzamcze🙂👍.Cieszmy się, że mogliśmy wspólnie uczestniczyć w tej uroczystości. Tym bardziej jest nam miło, gdyż jesteśmy obecni przy tym projekcie od samego początku i z wielką satysfakcją obserwowaliśmy wielomiesięczny etap budowy🥰❗


17.11.2023

Ruszyła modernizacja stadionu na Nowym Mieście!

Rozpoczęły się w długo wyczekiwane prace przy modernizacji Stadionu na Nowym Mieście w Wałbrzych Moje Miasto👏❗Wg harmonogramu już za 24 miesiące mieszkańcy miasta i regionu będą mogli uczestniczyć w pierwszych imprezach sportowych zorganizowanych już na nowym obiekcie.


16.11.2023

Na sprzedaż działka pod zabudowę wielorodzinną!

Pierwszy przetarg na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej przy ul. Przyjaciół Żołnierza, dotyczy działek o numerach 3/4, 5/24, 5/26. Łączna ich powierzchnia, to 0,4097 ha, a cena wywoławcza 690 000 zł.

Nieruchomość jest niezagospodarowana, porośnięta samosiejkami, ma możliwość uzbrojenia w podstawowe media, posiada dostęp do drogi publicznej.

Warunki zabudowy dla powyższej nieruchomości określają przyszłą inwestycję jako budowa budynków wielorodzinnych.

Termin przetargu: 20.12.2023

Termin wpłaty wadium: 13.12.2023

Cena wywoławcza: 690 000 zł

Wysokość wadium: 69 000 zł

Po więcej informacji na temat powyższej nieruchomości prosimy o kontakt z biurem InVałbrzych.


16.11.2023

STRES – jak sobie z nim radzić? Zapraszamy na warsztaty!

Już 23 listopada w siedzibie Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości przy ulicy Młynarskiej 29 odbędą się warsztaty z zakresu “zarządzania stresem”. Wszystkich zainteresowanych tematem radzenia sobie z nim i tym jak go wykorzystać, aby na tym skorzystać zapraszamy i zachęcamy do zapisów 🙂👍.

ZAPISY: https://forms.gle/tVh3fzM77KBSW7kH6

Liczba miejsc ograniczona!

Organizatorem warsztatu jest Związek Dużych Rodzin 3 Plus Koło Wałbrzych w ramach ogólnopolskiego projektu “Dumni z Rodziny” w ramach konkursu “Po Pierwsze Rodzina!” ze Związek Dużych Rodzin 3 Plus


16.11.2023

Cyfryzacja produkcji – brunch meeting

Zapraszamy do postindustrialnych przestrzeni Starej Kopalni w Wałbrzychu, aby w znanym już formacie spotkań brunchowych realizowanych w Czechach, porozmawiać o cyfryzacji produkcji.

Międzynarodowi eksperci z dziedziny cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji przemysłu podzielą się swoimi doświadczeniami podczas prelekcji. Poruszymy tematy efektywnego zarządzania biznesem, Lean, optymalizacji i innowacji w produkcji. Zaprezentujemy również kilka konkretnych przypadków z praktyki.Wydarzenie jest realizowane w partnerstwie z Inkubatorem Przedsiębiorczości w Wałbrzychu.

Prosimy się rejestrować pod podanym linkiem.

Program wydarzenia:

10:30 – otwarcie wydarzenia i poranna kawa

11:00 – Powitanie uczestników przez Krzysztofa Urbańskiego, dyrektora Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

11: 10 – Przemówienie powitalne wygłoszone przez Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja

11:20 – Innowacje w przemyśle, doświadczenia z Czech – Philipp Roden, dyrektor Inkubatora Lipo.ink z Liberca

11:40 – Wyższa produktywność dzięki cyfryzacji produkcji – Mariusz Bednarek, Prezes Instytut Industry 4.0

12:15 – Studium przypadku cyfryzacji produkcji – Vito Cunzi, Mykyta Chubenko, New Way Operations & Consulting

12:45 – Q&A: dyskusja i odpowiadanie na pytania

13:00–14:00 – brunch i networking

Kliknij, aby się zarejestrować: https://softli.cz/pl/brunch-meeting/digitalizacja-produkcji


15.11.2023

WEBINAR: Jak zdobyć pieniądze na innowacje?

Już jutro, dzięki Fundusze Europejskie możesz wziąć udział w bezpłatnym webinarium, podczas którego dowiesz się czy Twoją Firma sprawdzi się jako firma innowacyjna, dowiesz się jak zdobyć dodatkowe środki i będziesz mógł/mogła zadać pytania ekspertom.

Zarejestruj sie: https://www.arp.gda.pl/1740,aktualnosci?tresc=16820…#FunduszeEuropejskie#DlaNowoczesnejGospodarki


15.11.2023

Pierwszy przetarg w tym rejonie!

PIERWSZY PRZETARG W TYM REJONIE!

Kolejną nieruchomością przeznaczoną na sprzedaż jest teren przy ulicy Wyszyńskiego, położony tuż przy zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Blisko półhektarowa działka aktualnie jest nieużytkowana i porośnięta samosiejkami, drzewami i krzewami bez wartości użytkowej. Posiada bezpośredni dostęp do drogi, a w sąsiedztwie działki znajduje się dostęp do pełnego uzbrojenia miejskiego ( sieć energetyczna, wodna, gazowa, kanalizacja sanitarna i deszczowa).Dla przedmiotowej nieruchomości obowiązuje plan zagospodarowania, a wg ustaleń w stanie istniejącym teren może być przeznaczony na cele szeroko rozumianych usług lub zakładów rzemieślniczych, z dopuszczeniem funkcji mieszkaniowej jako uzupełniającej. Dopuszczalna maksymalna wysokość zabudowy, to 4 kondygnacja plus użytkowe poddasze.Termin przetargu, to 20 grudnia, termin wpłaty wadium 13 grudnia!

Wszystkie osoby, które są zainteresowane powyższa nieruchomością prosimy o kontakt bezpośrednio z biurem InVałbrzych


14.11.2023

Rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości!

Serdecznie zapraszamy na interesujące spotkanie online w ramach trwającego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. 16 listopada o godzinie 11:00 tematem będzie ,,Jak AI zmieni oblicze e-commerce i obsługi klienta w Internecie w ciągu najbliższych 5 lat?”

Rejestracja na wydarzenie w poniższym linku.

Pozostałe wydarzenia i dostępne są na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl.


13.11.2023

Ponad 3 ha pod zabudowę usługowo-produkcyjną?! Kolejny grudniowy przetarg ogłoszony.

Grudniowe przetargi, to nie tylko zabudowa mieszkaniowa i jednorodzinna. Przedmiotem sprzedaży będą również działki przeznaczone pod zabudowę usługową i usługowo-produkcyjną. Zwracamy szczególną uwagę na działkę położoną przy ulicy Villardczyków. Nieruchomość to dwie połączone działki o numerze 93/31 i 111/9 o łącznej powierzchni 3,7778 ha. Posiadają dostęp do drogi publicznej oraz możliwość uzbrojenia. To jeden z największych tego typu terenów pozostały do sprzedaży aktualnie w tym rejonie. Termin przetargu to 20.12.2023, termin wpłaty wadium 13.12.2023.Wszystkich zainteresowanych tym i podobnymi terenami zachęcamy do kontaktu z biurem InVałbrzych.


10.11.2023

Przetarg coraz bliżej! Atrakcyjny teren pod zabudowę produkcyjną przy WSSE.

Działka położona przy ulicy Villardczyków, o numerze 93/40 ponownie na sprzedaż! Powierzchnia działki, to blisko 1 hektar, jest ona w całości przeznaczona pod zabudowę produkcyjno-usługową. Poniżej tylko kilka atutów tej nieruchomości:

Termin wpłaty wadium wynoszącego 75000 zł, to 13 grudnia, tydzień później 20 grudnia odbędzie się przetarg! Osoby zainteresowane ofertą prosimy o kontakt z biurem InVałbrzych.


08.11.2023

Szkolenie online: budowanie komunikacji wizualnej.

Już jutro zapraszamy na darmowe szkolenie online przygotowane przez Polska Fundacja Przedsiębiorczości, którego głównym zagadnienie będzie budowa komunikacji wizualnej. WAŻNE INFORMACJE🟦 Rejestracja i zapis na szkolenie WYŁĄCZNIE poprzez stronę: https://szkolenia.pfp.com.pl/…/przeglad…/851/1277

Przycisk “dołącz” pojawi się po zalogowaniu na Platformę Szkoleniową 5 minut przed rozpoczęciem szkolenia

CZEGO SIĘ DOWIESZ I NAUCZYSZ?☑️ Czym jest komunikat wizualny?☑️ Od czego rozpocząć budowanie komunikatu wizualnego?☑️ Jakie programy pomogą nam tworzyć komunikaty wizualne? Szkolenie poprowadzi Gabriela Woch.

SŁOWO OD PROWADZĄCEGO: Komunikacja wizualna jest kluczowym elementem w dzisiejszym świecie, zarówno w biznesie, w marketingu, jak również w wielu innych dziedzinach. Zapraszam na szkolenie podczas, którego zaprezentuję najbardziej użyteczne programy, które ułatwiają proces tworzenia komunikatów wizualnych.


08.11.2023

Atrakcyjna działka przy ulicy Ogrodowej w przetargu!

W dniu 11 grudnia odbędzie się pierwszy przetarg na nieruchomość zabudowaną wolnostojącym budynkiem niemieszkalnym o funkcji usługowo-magazynowej z rampą, o powierzchni użytkowej 303,08 m². Stan techniczny ocenia się jako dostateczny, do remontu. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obszar ten obowiązują następujące regulacje:

– istniejąca stacja LPG – do zachowania lub likwidacji, z dopuszczeniem do adaptacji istniejącego terenu na funkcje usługowe, usługowo-produkcyjne lub administrację,

– dopuszcza się zlokalizowane nowej zabudowy,

– istniejąca wartościowa zieleń wysoka – do zachowania. Ustala się minimalny wskaźnik powierzchni biologicznie czynnych – 15%.

Obsługa komunikacyjna od ulicy Ogrodowej.

Osoby zainteresowane przedmiotem przetargu serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.


07.11.2023

Za nami pierwsze spotkanie z nowymi mieszkańcami Wałbrzycha!

Za nami niezwykle inspirujące pierwsze spotkanie z nowymi mieszkańcami Wałbrzycha. Cieszymy się, że wśród obecnych na spotkaniu byli, Ci, którzy mieszkają, tu zaledwie kilka dni, tygodni, czy miesięcy. Wspólnie wymieniliśmy się swoimi doświadczeniami w poznawaniu Wałbrzych Moje Miasto, poznaliśmy motywy, którymi kierowaliśmy się wybierając właśnie Wałbrzych jako swoje miasto do życia, a co najistotniejsze poznaliśmy od kuchni co myślą o nas turyści, jakie są potrzeby świeżo upieczonych przedsiębiorców oraz jakie mają plany na przyszłość ❤️❗Dziękujemy wszystkim za cenne uwagi i sugestie, o to właśnie chodziło😏❗

Zapraszamy na kolejne tego typu spotkanie, teraz już widzimy jak bardzo są one potrzebne.

Wałbrzych. Miasto z widokami❤️Explore Wałbrzych❤️Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości❤️Caffe Lampart dziękujemy za przepyszne wypieki ❤️Górnik Zamek Książ Wałbrzych dziękujemy za dawkę sportowych emocji i zaproszenie na mecz ❤️Castorama Wałbrzych❤️Szyb Irena na Sobięcinie ❤️JoysonQuin Polska❤️RedCart.pl❤️Droplo❤️Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu❤️#AniaSzukaDomu


06.11.2023

Szkolenie z RODO w firmie

Serdecznie zapraszamy na szkolenie ,,RODO w firmie”, które odbędzie się 15 listopada w siedzibie Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości przy ulicy Młynarskiej 29!

Zakres tematyczny drugiego z trzech przewidzianych szkoleń w tym temacie obejmuje:

 • Umowa z podmiotem zewnętrznym – sposoby realizacji obowiązku informacyjnego.
 • Powierzenie czy udostępnienie danych osobowych w ramach umowy.
 • Przetwarzanie danych w imieniu administratora – gwarancje wdrożenia odpowiednich środków organizacyjnych i technicznych.
 • Umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych – jakie elementy musi zawierać.
 • Obowiązki podmiotu przetwarzającego w zakresie ochrony danych.
 • Prawo kontroli podmiotu przetwarzającego – jak je realizować.
 • Zakończenie świadczenia usług związanych z przetwarzaniem – usunąć czy zwrócić dane?

miejsce: Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości, sala konferencyjna

termin: 15.11 (środa)

godzina: 15:00

forma: 1 h szkolenia, następnie 2 h indywidualnych konsultacji

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.


06.11.2023

Przetarg coraz bliżej! Kolejna nieruchomość pod zabudowę jednorodzinną.

PRZETARG CORAZ BLIŻEJ – prezentacja nieruchomości.

Kolejna działka przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną i objęta grudniowy przetargiem znajduje się w dzielnicy Konradów przy ulicy Kopalnianej. Warunki zabudowy określają budowę do czterech domów jednorodzinnych. Obecnie nieruchomość jest niezagospodarowana, ma możliwość uzbrojenia w podstawowe media. Powierzchnia działki, to 0,6761 ha, a cena wywoławcza 820 000 zł. Przypominamy, ze planowany przetarg odbędzie się jeszcze w tym roku – 20 grudnia. Termin wpłaty wadium ustalony jest na 13 grudnia i wynosi 82000 zł.Osoby zainteresowane poniższą nieruchomością zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem InVałbrzych👍🙂❗🍂🍁


03.11.2023

Przetarg coraz bliżej!

PRZETARG CORAZ BLIŻEJ – prezentacja nieruchomości

Ostatnio informowaliśmy o działkach, które są oferowane w przetargach organizowanych przez Urząd Miasta w Wałbrzychu. Termin przetargów, to 20 grudnia, a dostępne są tereny zarówno pod zabudowę jednorodzinną, wielorodzinną jak i jedna nieruchomość zabudowana. Poniżej pierwsza z oferowanych działek – atrakcyjne tereny położone przy ulicy Sosnowej w dzielnicy Poniatów, przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną. To blisko hektar powierzchni do zagospodarowania, w miejscu, w którym w najbliższym czasie będą powstawały kolejne inwestycje i zabudowania. Termin wpłaty wadium ustalony jest na 13 grudnia i wynosi 50000 zł.Osoby zainteresowane poniższą nieruchomością zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem InVałbrzych👍🙂❗🍂🍁


Wszystkie reakcje:55

02.11.2023

Rusza cykl spotkań online dla przedsiębiorców organizowanych przez PARP

Już 6 listopada rusza cykl spotkań organizowanych przez Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości “Idea rozwoju Twojego Biznesu”. Podczas webinariów eksperci poruszą najistotniejsze zagadnienia dla przedsiębiorców i ich działalności w tym m. in. nowe rozwiązania w prowadzeniu biznesu, regulacje prawne, cyberbezpieczeństwo, energia odnawialna, czy zrównoważony rozwój.

Pierwsze wydarzenie zostanie poświęcone tematyce zamówień publicznych.

Dowiedz się więcej: https://www.parp.gov.pl/component/content/article/85184:w-listopadzie-rusza-iii-odslona-cyklu-spotkan-online-idea-rozwoju-twojego-biznesu?fbclid=IwAR0xdq2IXao66aYet7tr13O43SK4rMWgzjwbyB9QlNtp8KfP8_IIDZcisCo


31.10.2023

Projekt ,, Wałbrzych – Miasto z widokami”

Jesteś nowy w mieście? Niedawno się przeprowadziłeś, czy zmieniłeś pracę? Już 6 listopada zarezerwuj 2 godziny i wpadnij do Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ulicy Młynarskiej w centrum miasta! Tam, w luźnej atmosferze przy kawie osoby takie jak Ty podzielą się swoimi doświadczeniami, opowiedzą o swoich pierwszych krokach, pierwszych sukcesach i wrażeniach z pobytu i życia w Wałbrzychu.Wstęp jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze potwierdzenie obecności:

1. na adres e-mail: biuro@invalbrzych.pl

2. telefonicznie pod numerem +74 66 70 510

Serdecznie zapraszamy!


30.10.2023

Wałbrzych liderem wśród nasadzeń w regionie

Wałbrzych, to od lat jeden z liderów w kwestii nasadzeń drzew w regionie. W latach 2019-2021 współczynnik nasadzeń na 1000 mieszkańców wynosił 19,7, podczas gdy w Jeleniej Górze 8,0, a w Legnicy 3,9. Mamy zatem w mieście nie tylko wysoki udział zieleni, ale także bardzo aktywną politykę zadrzewienia. Ponadto, warto przypomnieć, że Wałbrzych jako pierwsze miasto w Polsce dołączyło w 2021 roku do Green Cities EBOiR – flagowego programu Zielonych Miast Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Tylko w ostatnich dniach w mieście posadzono 110 drzew, w tym, platany klonolistne, czy sosny czarne, a ich lokalizacje wskazali sami mieszkańcy! To istotne, ponieważ ⅔ drzewostanu w mieście, to starodrzewy. Akcja nasadzeń trwa już blisko 9 lat, a rocznie przybywa około tysiąca nowych drzew.


27.10.2023

Atrakcyjne tereny jeszcze w tym roku w przetargu!

Niezwykle atrakcyjne tereny na sprzedaż jeszcze w tym roku kalendarzowym!20 grudnia odbędą się przetargi ustne nieograniczone, obejmujące zarówno zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, wielorodzinną, działalność produkcyjno-usługową oraz działki z budynkami przeznaczonymi do zagospodarowania.

 • Zabudowa produkcyjno-usługowa

1. Działka przy ul. Villardczyków 93/40, obręb Poniatów 8.

2. Działki przy ul. Villardczyków 93/31 i 111/9, obręb Poniatów 8 i Poniatów 10

 • Zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna

1. Działka przy ul. Kopalnianej 263, obręb Konradów 15

2. Działki przy ul. Sosnowej 222/14, 222/16, 222/18, 222/20 obręb Poniatów 11

 • Zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna

1. Działki przy ul. Przyjaciół Żołnierza 5/24, 5/26, 3/2, obręb Biały Kamień 14

 • Działki z budynkiem do zagospodarowania

1. Działka przy ul. Orkana, budynek internatu 52, obręb Poniatów 11


27.10.2023

Śródmieście w budowie!

Niezwykle dużo dzieje się ostatnio na przestrzeni kilkuset metrów w wałbrzyskim Śródmieściu.

 • budynek wielorodzinny przy ulicy Traugutta zaczyna piąć się w górę ponad fundamenty,
 • wyburzenia przy ulicy Miłej wchodzą w ostatnią fazę, niebawem wyczekiwane sprzątanie terenu, a w międzyczasie poszukiwanie inwestora na tę niezwykle atrakcyjną działkę,
 • budynek nowej hali wspinaczkowej z zewnątrz praktycznie na ukończeniu.

Trzymamy kciuki za dalszy postęp prac zgodnie z harmonogramem👍.


25.10.2023

Nowy fragment tzw. Trasy Sudeckiej w dzielnicy Sobięcin oddany do użytku

Niedawno zakończyła się trudna, lecz niezwykle potrzebna inwestycja dla mieszkańców Sobięcina, południowej części Wałbrzycha i w perspektywie kolejnych lat dla mieszkańców miejscowości Boguszów-Gorce. Budowa o wartości ponad 53 mln złotych, w dużej mierze dofinansowana z pozyskanych środków unijnych zakładała przebudowę ulicy 1 Maja i Zachodniej i obejmowała m. in.:

 • Budowę nowej konstrukcji drogi,
 • Przebudowę potoku Sobięcinka,
 • Przebudowę kanalizacji deszczowej,
 • Nowe oświetlenie uliczne, przystanki komunikacji miejskiej i sygnalizacja,
 • Rozbiórkę kilku budynków, i wiele innych trudności związanych z terenem, na które napotkał wykonawca w trakcie prac.

Kolejny etap pracy na tzw. Trasie Sudeckiej, to prace na serpentynach i odcinku pozamiejskim.


23.10.2023

Branżowe webinarium PARP dotyczące innowacyjności

Już jutro kolejne Branżowe webinarium, którego głównym tematem będzie innowacyjność. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani tematem przyszłości nowoczesnych usług biznesowych. Szczegółowe informacje na stronie organizatora Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i w linku poniżej.
https://www.parp.gov.pl/component/parpevents/?view=details&id=3268&fbclid=IwAR2lB2vx3RFn5IcZ3RuV7aFtAtCF527qUd-QK7LhIWFNXgwrBMnrN_mM1U8

23.10.2023

EXCEL bez tajemnic – darmowe Q&A

Już jutro o godzinie 09:00 zapraszamy wszystkich fanów Excel-a na darmowe webinarium Q&A, na stronie organizatora, czyli Polska Fundacja Przedsiębiorczości.
Szczegółowe informacje oraz zapisy w linku poniżej:

https://szkolenia.pfp.com.pl/szkolenie-online/ogarnij-excela-specjalna-sesja-pytan-i-odpowiedzi/757/1211?fbclid=IwAR1n5oWoPhGbTZj_12jgubGtftCX8ycOwW_S3P0qkpY50DGqbYcllL8-PgI


23.10.2023

Energia dla Przyszłości – konferencja w Zamku Książ

Już jutro o godzinie 10:00 na Zamku Książ odbędzie się konferencja poświęcona energii przyszłości. Tematem przewodnim będą zagadnienia związane z promowaniem niskoemisyjnych, odnawialnych źródeł energii z promieniowania słonecznego, magazynowania energii oraz technologii wodorowych. Konferencja odbędzie się w malowniczym Zamku Książ w Wałbrzychu.
Podczas wydarzenia, będziecie mieli okazję poznać najnowsze trendy oraz innowacje w dziedzinie
energii odnawialnej, a także dowiedzieć się, jakie korzyści wynikają z korzystania z tego
typu rozwiązań. Czołowi eksperci z różnych dziedzin będą dzielić
się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas wykładów, prezentacji i dyskusji.
W trakcie konferencji skupimy się na tematach, takich jak: technologie fotowoltaiczne, energia
słoneczna i wodór jako alternatywne źródła energii, magazynowanie energii, zrównoważony rozwój oraz wiele innych zagadnień.
Agenda Konferencji:
10:00 –10:20 Przywitanie
Panel PV
• 10:20 – 10:50 Opłacalność ekonomiczna farmy fotowoltaicznej z magazynem energii – Huawei Polska
• 10:50 – 11:10 Systemy fotowoltaiczne bez CAPEX i OPEX – Plug Sun
• 11:10 – 11:30 Bilansowanie energii elektrycznej dla farmy fotowoltaicznej / optymalizacja
kosztów dostaw energii – Keno Energia
• 11:30 – 12:00 Przerwa kawowa
Panel Wodorowy
• 12:00 – 12:30 Wielkoskalowe magazynowanie wodoru – współczesne wyzwania – Prof. dr hab. inż. Marcin
Lutyński, Politechnika Śląska
• 12:30 – 13:00 Rozwiązania – Technologia wodorowa w Chinach – Shanghai Electric
• 13:00 – 14:00 Lunch
Panel PV
• 14:00- 14:20 Projektowanie Farm PV oraz przyłączanie budowa i rozbudowa infrastruktury
zakładów przemysłowych w zakresie średnich i wysokich napięć – PBE Elbud Poznań S.A. ​
• 14:20 – 14:40 Bezpieczeństwo pożarowe gruntowych i dachowych elektrowni fotowoltaicznych w
połączeniu z magazynami energii – Maciej Juźwik, ekspert ds. fotowoltaiki, Centrum
Badawcze Polskiej Akademii Nauk Konwersja Energii i Źródła Odnawialne
• 14:40- 15:00 Regulacja mocy biernej – Elma
• 15:00 – 15:30 Networking
• 15:30 – 16:10 Występ artystyczny
• 16:40 – 19:00 Obiad serwowany
• 19:00 – Networking

23.10.2023

Największa budowa w centrum miasta zmierza ku końcowi

Największa budowa w centrum miasta powoli zmierza ku końcowi. Nowoczesna hala wielofunkcyjna przy Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa, to ogromny kompleks, który oprócz hali sportowej przewiduje m. in.- widownię na 304 miejsca- sale dydaktyczne- salą do gry w squasha- siłownię- pełnowymiarowe boisko do siatkówki i koszykówki. To kolejny krok w kierunku rozwoju infrastruktury i dodatkowy benefit dla przyszłych studentów wałbrzyskiej uczelni. Przypomnimy, że pierwsze plany i przygotowania do inwestycji miały miejsce już w 2018 roku. Otwarcie obiektu, który będzie służył również mieszkańcom Wałbrzycha już niebawem.


20.10.2023

Higiena cyfrowa – niezwykle potrzebne szkolenie w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości

Dziś w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ulicy Młynarskiej 29 ma miejsce wyjątkowe szkolenie dotyczące higieny cyfrowej. Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Cyfrowego Obywatelstwa oraz Komisję Europejską w Polsce i zostało objęte honorowym Patronatem Prezydenta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja.

Wśród omawianych tematów będą m. in. te, dotyczące zachowań chroniących zdrowie związane z używaniem urządzeń ekranowych i internetu, czy wypracowaniem i wskazaniem narzędzi wspierających działania na rzecz lokalnej społeczności.

18.10.2023

Nowoczesny raport o stanie JST – jak go stworzyć i promować

Nowoczesny raport o stanie JST – jak go stworzyć i promować
Zapraszamy  na darmowy webinar dotyczący przygotowywania raportu o stanie JST.
Szczegółowe informacje wraz z linkiem do rejestracji  znajdują się na stronei Związku Miast Polskich:

https://www.miasta.pl/aktualnosci/nowoczesny-raport-o-stanie-jst-zapraszamy-na-darmowy-webinar?fbclid=IwAR32tbUjEWR1hiyo2_nN6zlME2KN1sSe6Gmj3XYOCMz5KYPNTHTeOOCAtjE
Zapraszamy!

17.10.2023

Szkolenie online: EIBdlaJST: Jednostki samorządowe w mediach społecznościowych – podstawy prawne i zagrożenia.

Już jutro odbędzie się webinarium, którego głównym tematem będzie korzystanie z mediów społecznościowych przez samorządy. Szkolenie online dostępne będzie w godzinach 10:00-12:00, a szczegółowe informacje wraz z linkiem do zapisów znajdują się poniżej:

https://www.portalsamorzadowy.pl/komunikacja-spoleczna/korzystanie-przez-samorzady-z-mediow-spolecznosciowych-bedzie-szkolenie,495527.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=portalsamorzadowy.pl16-10-2023&fbclid=IwAR0BnvRxNi9KrVAzH3NXKQRHioiQbMWDWuq4efok96JsjCcLQSO67Dcmeu4


16.10.2023

Budowa szeregowych domów jednorodzinnych w dzielnicy Szczawienko

W Wałbrzychu rozpoczęła się następna inwestycja związana z budową szeregowych budynków jednorodzinnych, tym razem dotyczy dzielnicy Szczawienko.
Warto wspomnieć, że Wałbrzych położony jest na terenach znajdujących się na wysokości od 320 m n.p.m., aż do ponad 600 m n.p.m., gdzie znajdują się najwyżej położone zabudowania. Te aktualnie powstające przy ulicy Lelewela będą jednymi z najniżej położonych w mieście ( około 370 m n.p.m. ), lecz nawet stamtąd pięknie widać pobliskie góry ( Ptasia Kopa, Lisi Kamień ), a tuż obok szumi płynąca wartkim nurtem rzeka Pełcznica.

13.10.2023

Nowa inwestycja w dzielnicy Rusinowa

W dzielnicy Rusinowa w pobliżu ulicy Noworudzkiej widać już zaawansowane prace przy nowopowstającym osiedlu domów jednorodzinnych. Realizowana inwestycja, to kolejny krok w kierunku rozwoju rynku mieszkaniowego w tej części miasta. Przy okazji powstaną nowe ulice m.in. Zgodna, Promienna, Wspólna i Łagodna. Kto chciałby zamieszkać w Wałbrzychu na Wspólnej?


13.10.2023

Wieża widokowa w centrum miasta coraz wyższa!

Budowana wieża widokowa w Parku Sobieskiego jest już widoczna z wielu miejsc w centrum miasta i nie tylko. Docelowo będzie wznosiła się na 34 metry, a ostatnie tarasy będą wystawały dużo powyżej koron drzew. Z całą pewnością widok 360°, który będzie roztaczał się z samej góry, będzie sporym magnesem, który przyciągnie kolejnych turystów do centrum miasta.
Realizacja inwestycji jest prowadzona zgodnie z harmonogramem i jeszcze w tym roku budowa wieży powinna zostać ukończona.


12.10.2023

Kolejne mieszkania sprzedane, pierwsze próby oświetleniowe

Kolejne mieszkania sprzedane, inne w rezerwacji Nowe PodzamczePCG – We develop people przekroczyło 60% sprzedanych/zarezerwowanych lokali. Dziś odbyła się próba oświetlenia terenu i fragmentu budynku.


11.10.2023

Mieszkańcy Wałbrzycha i okolic zyskają swoich
liderów i liderki higieny cyfrowej

Mieszkańcy Wałbrzycha i okolic zyskają swoich
liderów i liderki higieny cyfrowej

Wiedzę na temat higieny cyfrowej i narzędzia wspierające działania na rzecz lokalnej społeczności zdobędzie 25 osób wyłonionych w drodze rekrutacji do programu „Lokalni liderzy i liderki higieny cyfrowej”. Pilotaż programu organizowanego przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Fundację „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa” odbędzie się w Wałbrzychu, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta. 

Higiena cyfrowa to zachowania chroniące zdrowie związane z używaniem urządzeń ekranowych i internetu. Potrzebna jest nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także dorosłym, czego dowiodło Ogólnopolskie Badanie Higieny Cyfrowej 2022. Wynika z niego, że tylko 14% osób kontroluje swój czas ekranowy, a zaledwie 1 na 5 osób unika używania telefonu przed snem.

– Używanie telefonów i internetu w sposób ryzykowny dla zdrowia stało się problemem społecznym i dotyczy w zasadzie wszystkich grup wiekowych. I chociaż o edukacji cyfrowej najczęściej myślimy w kategoriach dzieci i młodzieży, to potrzebują jej wszystkie grupy wiekowe, zarówno przemęczeni ekranowo dorośli, jak i seniorzy, którzy coraz intensywniej korzystają z sieci. Dlatego ideą naszego programu jest inspirowanie lokalnych społeczności do działań na rzecz promocji higieny cyfrowej. Naszym zdaniem w lokalnej edukacji społecznej najlepsze są osoby, które mieszkają w danej społeczności i znają jej specyfikę oraz potrzeby – mówi Magdalena Bigaj, twórczyni Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa i autorka książki „Wychowanie przy ekranie”.

Program skierowany jest do osób, które działają lub chcą działać na rzecz lokalnych społeczności i promować higienę cyfrową oraz odpowiedzialne używanie telefonów i internetu. Pilotażowa edycja odbędzie się dla Wałbrzycha i gmin ościennych. Uczestnikami programu mogą być m. in.: nauczyciele i nauczycielki, osoby pracujące w szkołach, przedszkolach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, samorządach, ośrodkach kultury czy lokalnych organizacjach społecznych. 

– Chociaż nowe technologie rozwijają się globalnie, mają ogromny wpływ na życie społeczne także na poziomie lokalnym. Dbałość o obywateli oznacza dzisiaj nie tylko troskę o to, co ich otacza fizycznie, ale także o przestrzeń cyfrową, w której się poruszają. Program lokalnych liderów i liderek to edukacja prowadzona najbliżej mieszkańców, w ich

społeczności, a nie gdzieś w odległych metropoliach – mówi Martyna Gacek-Świecik z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej.

W ramach bezpłatnego programu szkoleniowego przewidziano:

 • jednodniowe szkolenie stacjonarne w Wałbrzychu (20 października 2023) z zakresu tworzenia zasad higieny cyfrowej dla różnych grup wiekowych oraz tworzenia i wdrażania projektów na rzecz lokalnych społeczności;
 • cykl 4 webinarów (listopad 2023);
 • wsparcie w opracowaniu planu działania na rzecz lokalnej społeczności w zakresie podnoszenia poziomu higieny cyfrowej;
 • bezpłatną opiekę mentoringową w czasie realizacji lokalnych projektów;
 • uzyskanie certyfikatu uczestnictwa w szkoleniu wydanego przez Komisję Europejską oraz Fundację Instytut Cyfrowego Obywatelstwa – warunkiem uzyskania certyfikatu jest udział w szkoleniach stacjonarnych i online oraz przedstawienie planu projektu na rzecz lokalnej społeczności.

Zgłoszenia do programu “Lokalni liderzy i liderki higieny cyfrowej” odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną. W wiadomości wysłanej na adres liderzy@cyfroweobywatelstwo.pl należy przesłać następujące informacje: imię i nazwisko, numer telefonu, wykonywany zawód, opcjonalnie nazwę reprezentowanej instytucji oraz informację o tym, w jaki sposób kandydat lub kandydatka chcieliby wykorzystać zdobytą wiedzę. Informacja o dotychczasowych działaniach na rzecz lokalnej społeczności będzie mile widziana, choć nie jest wymagana. W procesie rekrutacji zostanie wyłonionych 25 uczestników. 

Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie internetowej: cyfroweobywatelstwo.pl/liderzy.


10.10.2023

Nowe centrum Fitness rośnie w oczach

Inwestycja przy ulicy Lubelskiej nabiera tempa. W ostatnim czasie widać spore zmiany w budowie… nowego centrum Fitness w samym środku miasta. Operatorem rozłożonego na dwóch kondygnacjach i ponad 2000 m², zostanie Progres GYM&Fitness. To kolejne miejsce na mapie Wałbrzycha, które związane będzie z aktywnością fizyczną, sportem i spędzaniem wolnego czasu.

09.10.2023

Webinar Branżowe Czwartki – Branża Automotive i przyszłość elektromobilności

Już 19 października kolejne webinarium z cyklu Branżowe Czwartki. Tym razem głównym tematem będzie branża Automotive, jakże istotna dla Wałbrzycha i naszego regionu oraz jej przyszłość.
Szczegółowe informacje pod linkiem:
https://www.parp.gov.pl/component/content/article/85070:branza-motoryzacji-i-elektromobilnosci-w-pigulce-parp-zaprasza-na-premiere-nowego-raportu?fbclid=IwAR3jEDTw-Iq-EFYrwS4r4Dt_ermQ2lT02i8jAzai_TnM23Nes8APUCNQhmU

06.10.2023

Webinar – Wybory, a rynek nieruchomości

Jak wygląda rynek nieruchomości w programie partii politycznych i jak może się on zmienić przy założeniu realizacji wyborczych postulatów? Wiele odpowiedzi może wskazać najbliższy webinar organizowany przez szkolenia-nieruchomości.pl.
Zapraszamy na webinar “Wybory dla rynku nieruchomości”! Już w najbliższy wtorek, 10 października o godzinie 19:00!
Zapisz się na wydarzenie: https://szkolenia-nieruchomosci.pl/webinar/

05.10.2023

Rynek miejsc noclegowych w Wałbrzychu

W ostatnim czasie obserwujemy wyraźny wzrost liczby miejsc, w których można w Wałbrzychu skorzystać z noclegu. Zdecydowanie prym wiedzie tutaj centrum miasta, gdzie już teraz funkcjonuje blisko 30 obiektów ze wszystkich 73 jakie są dostępne, w wybranym terminie na popularnym portalu rezerwacyjnym. Dla porównania w Legnicy znajduje się w sumie 51 takich obiektów, a w sąsiedniej Świdnicy już “zaledwie” 42.
Wg planów inwestycyjnych w najbliższym czasie portfolio Wałbrzycha wzbogaci się dodatkowo o kilka skategoryzowanych obiektów hotelarskich.

04.10.2023

Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości rekrutuje firmy do Inkubacji

Przypominamy o prowadzonym naborze do Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości. Wszystkich prowadzących działalność gospodarczą zachęcamy do przystąpienia do programu obejmującego całościową inkubację. To wyjątkowa szansa na wsparcie i rozwój Twojego biznesu!


04.10.2023

Konferencja Zrównoważona Transformacja

Instytut Finansów Korporacji i Inwestycji zaprasza w dniach 12-13 października 2023 r. do udziału w konferencji naukowej ESG – Zrównoważona transformacja gospodarki, samorządów i rynków finansowych – trendy, wyzwania i najlepsze praktyki.

Szczegółowe informacje w linku.


04.10.2023

Dzień Efektywności Energetycznej

W Wałbrzychu stawiamy na energię odnawialną. Przy ulicy Wysockiego powstaje właśnie ogromna farma fotowoltaiczna, z której prąd ma być wykorzystywany m.in. przez Miejski Zakład Usług Komunalnych. Inwestycja realizowana jest w ramach Wałbrzyskiego Klastra Energetycznego, czyli porozumienia zawartego pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, przedsiębiorcami, jednostkami naukowo-badawczym i instytucjami wspierającymi rozwój odnawialnych źródeł energii i propagującymi idee ochrony środowiska.

04.10.2023

PARP ogłasza nowy konkurs pn. „Wsparcie firm w okresowych trudnościach”. Do zdobycia 66 mln zł!

2 października ogłoszono nabór do „Wsparcia firm w okresowych trudnościach”, finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS). Wnioski będzie można składać od 2 do 17 listopada br. Celem jest wspieranie dostosowania przedsiębiorców do zmian na rynku pracy.
Celem ogłoszonego konkursu jest pomoc przedsiębiorcom zmagającymi się z różnymi problemami. Uzyskane w ramach projektu wsparcie szkoleniowe lub doradcze z zarządzania przedsiębiorstwem pomoże przedsiębiorcom rozwiązać sytuacje problemowe występujące w firmie i umożliwi zdobycie umiejętności niezbędnych do wczesnego zapobiegania sytuacjom kryzysowym w przyszłości.

Szczegółowe informacje: https://www.parp.gov.pl/component/content/article/85046:parp-oglasza-nowy-konkurs-pn-wsparcie-firm-w-okresowych-trudnosciach-do-zdobycia-66-mln-zl?fbclid=IwAR0Qd0ZawJzHXZ3JrZviCaTmEFSNzxepvNpK9O-_KKOZ6O4NRbMvRqXuv3I

02.10.2023

Światowy Dzień Mieszkalnictwa

Problem mieszkaniowy według najnowszych badań ( dane z seminarium “Małe i średnie miasta centrami rozwoju” przy Związku Miast Polskich) jest obecnie dużo bardziej istotny niż chociażby praca. Ludzie dojeżdżający do pracy zwracają uwagę m.in. na brak ofert mieszkaniowych. Wałbrzych doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w najbliższym czasie zostanie oddanych lub już zostało ponad 1100 nowych mieszkań!

Aktualnie realizowane inwestycji mieszkaniowe, to chociażby:

-Budynek wielorodzinny przy Al. Podwale

-Budynki wielorodzinne przy ul. Ludowej

-Budynek wielorodzinny przy ul. Traugutta

-Budynek wielorodzinny na ul. Niepodległości

-Budynki wielorodzinne przy ul. M. Dąbrowskiej

W planach są kolejne:

-Budynek wielorodzinny przy ul. Głuszyckiej

-Budynki wielorodzinne przy ul. Namysłowskiego

-Budynki wielorodzinne przy ul. Piasta

-Budynek wielorodzinny przy ul. Grota Roweckiego

-Budynki wielorodzinne przy ul. Husarskiej

-Budynki wielorodzinne przy ul. Skarżyskiej

Ponadto kilkanaście już zrealizowanych inwestycji zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.

Wałbrzych stawia na mieszkalnictwo❤️❗


28.09.2023

Termin przetargu na ,,Działki z widokami” coraz bliżej

Już 11.10.2023 kolejna seria przetargów nieruchomości niezabudowanych należących do Urzędu Miasta Wałbrzycha. Przypominamy zatem, że termin wpłaty wadium mija 04.10.2023❗Poniżej przedstawiamy zatem wszystkie dostępne działki, tym razem, każda o warunkach zabudowy polegającej na budowie domu jednorodzinnego. Działki objęte przetargiem położone są w okolicy pięknych terenów zielonych, z dostępem do drogi publicznej i niesamowitym widokami.


27.09.2023

Dziś Światowy Dzień Turystyki

Jak co roku 27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki, który w tym roku ma bardzo bliski nam motyw przewodni – “Turystyka i zielone inwestycje”. To doskonała okazja do przemyśleń w kwestii kierunku rozwoju branży, która powinna być bardziej ekologiczna i przyjazna dla środowiska. Istotną kwestią inwestycji w tym sektorze jest wspieranie innowacji i przedsiębiorczości, co jest kluczowe dla wzrostu jakości usług.

🟢 Wałbrzych jest liderem w walce z plastikiem w Polsce,

🟢 Wałbrzych jest jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce,

🟢 Wałbrzych ma jeden z najwyższych w kraju wskaźników dostępu do terenów zieleni wysokiej jakości dla mieszkańców,

🟢 Wałbrzych posiada Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości wpisujący się w rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności, a tym samym w tegoroczny motyw przewodni,

🟢 Kierunkiem rozwoju miasta nie jest już przemysł, a technologia,

🟢 Aglomeracja Wałbrzyska, to wyjątkowe Zintegrowane Inwestycje Terytorialne i stawiana za wzór do naśladowania współpraca jednostek samorządu terytorialnego,

🟠 Dolny Śląsk ma najwięcej szlaków górskich w Polsce,

🟠 Dolny Śląsk zajmuje 4 miejsce pod względem turystycznych obiektów noclegowych w Polsce.

W 2022 roku do Polski przyjechało ponad 71 mln turystów, a Polacy odbyli 74 mln podróży turystycznych. Dla kilkuset tysięcy z nich, to właśnie Wałbrzych okazał się główną destynacją. Sam Zamek Książ w Wałbrzychu odwiedziło blisko pół miliona turystów, czyniąc go jedną z największych atrakcji turystycznych nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w Polsce. Wałbrzych z wyjątkowymi Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, czy Palmiarnia Wałbrzych ma do zaoferowania turystom, to co unikalne i wyjątkowe.


27.09.2023

Kredyt mieszkaniowy jak rakieta!

Popyt na kredyty na zakup mieszkania ostro w górę❗

Blisko 300% wzrost rok do roku, to historyczny rezultat.

Szczegółowe informacje:

https://www.rp.pl/nieruchomosci-mieszkaniowe/art39055881-zainteresowanie-kredytem-mieszkaniowym-w-gore-niczym-rakieta?fbclid=IwAR2GqUCqqMR26jdaOrmjjjaa4vL8fyPOkdINlbEqz9eu7BTsuxmjSaiRS8I


27.09.2023

Branżowe Czwartki – webinarium PARP

Czy są tu jacyś fani mody i ekologii, a może połączenia tych dwóch? Już jutro kolejne webinarium z cyklu #BranżoweCzwartki, a w nim m. in. o innowacyjnych tekstyliach i przyszłości sektora mody. Szczegóły w linku.


26.09.2023

Wałbrzych – zielone miasto!

Najbardziej zielone miasto na Dolnym Śląsku, w którym zieleń jest wyjątkowo dostępna dla jego mieszkańców. To tutaj blisko ⅔ ludności ma mniej niż 5 minut pieszo do lasu, parku miejskiego, krajobrazowego, czy Rezerwatu Przyrody. Mowa oczywiście o Wałbrzychu.
Tutaj wiemy, że zieleń jest niezwykle ważna dla zdrowia psychicznego
i fizycznego, oczyszcza i redukuje poziom stresu.
Zdecydowanie rośnie wartość nieruchomości położonych bliżej terenów zielonych. Dostęp do zieleni w wielu miastach w Polsce staje się powoli dobrem luksusowym, lecz nie w Wałbrzychu
Kto nie chciałby zamieszkać obok lasu? Tutaj, to niemal pewne.


26.09.2023

Jak zabezpieczyć potrzeby mieszkaniowe Polaków?

W imieniu Pracodawcy RP oraz Polski Związek Firm Deweloperskich zapraszamy do udziału w debacie na temat zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych Polaków. Transmisja online już jutro od godziny 11:00.
LINK DO TRANSMISJI: https://www.youtube.com/watch?v=qWPykP3kMIY

26.09.2023

Porcelanowe Ogrody u Albertich

Już jutro o godzinie 17:00 wyjątkowe wydarzenie w wyjątkowym miejscu. Muzeum Porcelany w Wałbrzychu zaprasza na finał projektu Porcelanowe Ogrody u Albertich. To z pewnością doskonała okazja do relaksu w muzealnych ogrodach i wykorzystania wolnego czasu ❤️❗
Wstęp jest bezpłatny, a szczegóły wydarzenia w linku poniżej:
https://www.facebook.com/MuzeumPorcelanyWalbrzych

25.09.2023

I Festiwal ,,Uzależnieni od życia”

Dziś i jutro w Akademii Nauk Stosowanych w Wałbrzychu odbędzie się I Festiwal “Uzależnieni od życia”. W trakcie dwóch dni Festiwalu odbędzie się wiele interesujących wykładów, paneli dyskusyjnych, czy warsztatów. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Zachęcamy do udziału ❤️❗Program Festiwalu znajduje się na stronie: I Festiwal – “Uzależnieni od życia” – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu (mops.walbrzych.pl)


25.09.2023

Seminarium FRL: Małe i średnie miasta centrami rozwoju

Już w najbliższą środę 27 września odbędzie się Seminarium Forum Rozwoju Lokalnego: Małe i średnie miasta centra i rozwoju.Serdecznie zachęcamy wraz z Związek Miast Polskich do udziału online w tym wydarzeniu. Link do zapisów znajduje się poniżej:

https://tiny.pl/c57m8


22.09.2023

Zbiórka krwi

Zachęcamy do udziału w zbiórce krwi zorganizowanej przez Castorama Wałbrzych i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu ❤️❗
Pamiętaj – oddając krew ratujesz życie❗

21.09.2023

Kolejne dwa przetargi rozstrzygnięte. W sumie kwota uzyskana przekroczyła 3 400 000 zł!

Działka przy ulicy Villardczyków w dzielnicy Poniatów sprzedana.
Przetarg na teren o powierzchni 10595 m², o którym wielokrotnie ostatnio informowaliśmy, znalazł swojego nowego nabywcę.
Kwota uzyskana ze sprzedaży tej produkcyjno-usługowej działki o numerze 93/45 wyniosła 909 000 zł.

Ostatnim przetargiem rozstrzygniętym w Urzędzie Miasta był zespół działek położonych przy ulicy Sosnowej w dzielnicy Poniatów.
9 działek o numerach:
208/5
208/6
208/7
209/6
209/8
217/4
218/3
337/4
337/6,
to łącznie 36574 m² przeznaczonych głównie pod zabudowę jednorodzinną.
Kwota uzyskana ze sprzedaży działek wyniosła, aż 1️⃣ 6️⃣1️⃣6️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣zł.
Gratulujemy!


20.09.2023

Działki przy ulicy Ludowej sprzedane!

Sukcesem zakończył się pierwszy dzisiejszy przetarg na działki położone przy ulicy Ludowej w dzielnicy Biały Kamień. Teren przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną dotyczył 8 działek o łącznej powierzchni 6360 m2. Są to działki:

 • 366/3
 • 366/5
 • 367/8
 • 367/11
 • 367/12
 • 368/13
 • 369/20
 • 369/21

Kwota uzyskana ze sprzedaży działek wyniosła 959 500 zł.

Gratulujemy!


20.09.2023

Webinarium #Branżowe Czwartki

▪️🟢⚫ Kolejne webinarium z cyklu #BranżoweCzwartki.
Tym razem tematem będzie przyszłość i wyzwania stojące przed sekatorem komunikacji marketingowej.
 
Szczegółowe informacje w linku poniżej:
https://tiny.pl/cf2j2


19.09.2023

Przetarg coraz bliżej

⚫🟠▪️ Zbliża się kolejna seria przetargów nieruchomości niezabudowanych należących do Urzędu Miasta Wałbrzycha. Tym razem 11 października 7 działek znajdujących się głównie w południowych częściach miasta czeka na swoich przyszłych nabywców. Działki objęte są warunkami zabudowy – budowa domów jednorodzinnych 👥👨‍👩‍👧‍👦. Termin wpłaty wadium, to 4 października.


18.09.2023

Wirtualne biuro w Wałbrzychu

Wirtualne biura do dosyć świeży produkt na polskim rynku. Instytucja ta zyskuje coraz więcej swoich zwolenników z uwagi na wymierne korzyści idące w ślad za skorzystaniem z takiej opcji. Również w Wałbrzychu możemy pochwalić się takim rozwiązaniem. Wirtualne biura przy Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ulicy Młynarskiej 29, to:

▪️obsługa i skanowanie korespondencji,

▪️adres do rejestracji Twojej firmy,

▪️usługi doradcze m. in. prawne i podatkowe,

▪️możliwość skorzystania z sali konferencyjnej,

▪️promocja produktów i usług,

▪️zmniejszenie kosztów związanych z wynajmem lokalu,

Pełen outsorcing obsługi biurowej, bez konieczności fizycznej obecności przedsiębiorcy, idealnie skrojony pod pracę zdalną – tak w skrócie można podsumować ten produkt.

Z takiego rozwiązania skorzystało już wiele wałbrzyskich firm, zachęcamy kolejne 🙂👍.


Szukamy wykonawcy Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki

🧱Uwaga!!!Szukamy wykonawcy Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie mechatroniki 👨‍🏫🔬które ma powstać w Wałbrzychu. 🗜🔌🖲🔩🧲Budynek ma być obiektem o lekkiej konstrukcji halowej z przestrzenią dydaktyczną i biurową, wybudowany w formule zaprojektuj i wybuduj. Zapraszamy wykonawców do składania ofert w terminie do27 czerwca 2023 r. godz. 11:00 szczegóły tutaj: 👇

https://l1nq.com/blXo1


Przedstawiamy firmy, które były obecne na Targach Nieruchomości. Zaczynamy od nFinance

Choć Wałbrzyskie Targi Nieruchomości już za nami, to chcemy Wam przedstawić firmy i instytucje, które zaangażowały się w te wydarzenie. Na pierwszy ogień idzie dynamiczna firma prowadzona przez energiczną kobietę.💪nFinance, bo o niej piszemy, to firma prowadzona przez Izabelę Kluss. Firma skupia ekspertów działających na rynku kredytowym oraz ubezpieczeniowym, a to co wyróżnia ją na rynku, to wysoka etyka zawodu, i zdobyte już zaufanie wielu klientów. nFinance podchodzi do Klienta indywidualnie, ale też całościowo, gdyż oferuje usługi doradcze oraz wiele rozwiązań z rynku finansowego: jak kredyty hipoteczne, firmowe, leasing czy ubezpieczenia.🏢🏬 Co ważne, świadczone usługi są ściśle związane z rynkiem nieruchomości gdyż nFinance wyspecjalizowała się w kredytach hipotecznych – stąd obecność na targach. Wystarczy tylko wybrać nieruchomość, a resztą zajmą się specjaliści z nFinance. 🏠🏘Pomimo ogólnopolskiej działalności, firmie bardzo zależy na budowaniu pozytywnego wizerunku Wałbrzycha, dlatego Izabela Kluss angażuje się w pozyskanie nowych inwestorów w mieście, a także wspiera koszykarskiego Górnika. Jesteśmy pewni, że razem wejdą do ekstraligi.🏀


Przepiękne działki w Wałbrzychu szukają nowego właściciela. Można kupić mieszkaniowe i przemysłowe.


default

Między innymi ta przepiękna działka widoczna na zdjęciu jest do kupienia w najbliższych przetargach organizowanych przez @WalbrzychMM 14 czerwca. Mamy też działki pod przemysł i inwestycje, w tym na Podzamczu! Poznaj szczegóły, i sprawdź↘️↘️↘️

https://l1nq.com/Ai5Xl

https://l1nq.com/vomA9

encr.pw/jHECp

encr.pw/66mrk


Zaprezentuj się na stronie biznes.walbrzych.pl !

17.05.2023

Prowadzisz działalność gospodarczą na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej? Jeśli tak, to możesz dołączyć do firm, które prezentują swoją ofertę na stronie http://biznes.wałbrzych.pl – jedyne co musisz zrobić to kliknąć https://biznes.walbrzych.pl/add-your-listing/i… wypełnić krótki formularz.


Zapraszamy na Wałbrzyskie Targi Nieruchomości


17.05.2023

Zapraszamy na Targi Nieruchomości w Wałbrzychu!
Tylko u nas zobaczycie nowe mieszkania na rynku pierwotnym, które dopiero wchodzą do sprzedaży. Sprawdźcie sami podczas Dni Wałbrzycha. WSTĘP WOLNY


Wirtualne biuro do pomysł na dobry start firmy.

26.04.2023

Masz pomysł na swój własny biznes, ale nie masz siedziby? Mamy dla Ciebie świetną opcję: Wirtualne Biuro w Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości ! U nas możesz ulokować swój biznes, otrzymać wsparcie i inkubację oraz korzystać z przestrzeni inkubatora, w tym sal konferencyjnej i szkoleniowej. Będziesz mógł spotkać się z klientem w eleganckich i odnowionych przestrzeniach oraz brać udział w szkoleniach organizowanych przez WIP. Zapraszamy do współpracy, więcej informacji tu: www.inkubator.walbrzych.pl


Biznes turystyczny zarabia w Wałbrzychu.

26.04.2023

Niezwykle ciekawa informacja potwierdzająca, że jesteśmy miastem turystycznym i ciekawym:
Na majówkę turyści wybierają Wałbrzych ! Spośród 35 obiektów dostępnych w Wałbrzychu na popularnym serwisie oferującym noclegi, został tylko jeden apartament, który można wynająć na majówkę. Festiwal Kwiatów w Zamku Książ, oferta Starej Kopalni i innych wałbrzyskich instytucji, szlaki piesze i rowerowe na majówkę przyciągnęły tłumy!


Zbliżają się targi nieruchomości. Zobacz regulamin.

21.04.2023

Zapraszamy firmy, deweloperów i pośredników nieruchomości do udziału w pierwszych Targach Nieruchomości w Wałbrzychu!

To jedyna szansa, by przedstawić swoją ofertę mieszkańcom całego regionu wałbrzyskiego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i regulaminem tego wydarzenia. 

Dzięki targom, mieszkańcy Wałbrzycha i regionu będą mogli zapoznać się z Państwa ofertą, będzie to również doskonała okazja do zaprezentowania swoich produktów i usług oraz możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych. 

Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, a zostało już niewiele stoisk.

Regulamin dostępny tu: https://invalbrzych.pl/i-targi-nieruchomosci-miasto-z-widokami


Jak ochronić swój biznesowy pomysł?

17.04.2023

Dowiedz się, jak chronić swoje prawa autorskie

Zapraszamy na bardzo ciekawe oraz przydatne szkolenie dotyczące praw autorskich: Prawo autorskie w praktyce umów gospodarczych – zagadnienia ogólne.
Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, jest otwarte i bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prosimy o rejestrację tu: https://lnkd.in/gZMGtJNr
Szkolenie poprowadzi doświadczony ekspert w dziedzinie praw autorskich – Anna Słowik – Jurkin absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii, radca prawny od 2009 roku w Biurze Prawnym Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, od 4 lat pełni funkcję Koordynatora Biura Prawnego, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu, wieloletni członek Rad Nadzorczych, stały arbiter Stałego Sądu Polubownego Działającego przy Dolnośląskim Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej we Wrocławiu, Stały Mediator przy Sądzie Okręgowym w Świdnicy. Założyciel i Wspólnik działającej od 14 lat Kancelarii Radców Prawnych


Dni Kariery w Wałbrzychu

05.04.2023

Mieliśmy okazję zaprezentować ofertę Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości na Dniu Kariery Akademii Nauk Stosowanych w Wałbrzychu. Młodzi wałbrzyszanie i nie tylko mogli dowiedzieć się o ofercie Inkubatora i jak założyć własny biznes


Targi nieruchomości w Wałbrzychu.

31.03.2023

Zapraszamy Państwa do udziału w pierwszych Targach Nieruchomości w Wałbrzychu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 maja w Starej Kopalni. W tym samym terminie i miejscu odbędą się Dni Wałbrzycha, które ściągają aż kilkanaście tysięcy osób z Wałbrzycha i okolic. Targi będą stanowiły niepowtarzalną okazję dla deweloperów, firm budowlanych, firm zajmujących się wykańczaniem wnętrz i wyposażeniem, biur i pośredników nieruchomości, pośredników finansowych i wszystkich tych którzy pomagają nabyć i wykończyć wymarzoną nieruchomość. Serdecznie zachęcamy Państwa do uczestnictwa w naszych targach. W ostatnim czasie liczba powstających w Wałbrzychu nowych inwestycji budowlano- mieszkaniowych jest rekordowa. Dzięki temu znacząco rośnie liczba ofert mieszkań, a co za tym idzie zapotrzebowanie na usługi wykończeniowe, wyposażenie wnętrz, projektowanie czy finansowania zakupu nieruchomości. Wszystkie informacje dla wystawców znajdą Państwo na stronie https://invalbrzych.pl/i-targi-nieruchomosci-miasto-z-widokami-w-walbrzychu/?fbclid=IwAR3t4N6gsPlIuwfPYQudClyEqwMsIS4JaFz3l8qhvK4hEEG-B8eXP_zvCis


Rozszerz swoje zasięgi!

28.03.2023

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zaprezentować swojej firmy na stronie biznes.wabrzych.pl, to nie zwlekajcie! To świetna okazja do zwiększenia widoczności swojej firmy w internecie oraz promocji swoich usług lub produktów.
Strona biznesowa Wałbrzycha to platforma, na której możecie zamieścić informacje o swojej firmie, produktach czy usługach, a także otrzymać cenne informacje dotyczące lokalnego rynku biznesowego i możliwości inwestycyjnych.
Jeśli chcecie dołączyć do społeczności biznesowej Wałbrzycha, to zapraszamy do wypełnienia formularza pod adresem https://biznes.walbrzych.pl/add-your-listing/
który umożliwi dodanie informacji o Waszej firmie na naszej stronie.
Nie przegapcie tej szansy na zwiększenie widoczności swojej firmy w internecie i dołączcie już dziś!

#biznes #Wałbrzych #lokalnyrynek #inwestycje #promocja #widocznośćwinternecie


Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości zachęca do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. Optymalizacja podatkowa a zaciągnięcie kredytu, czyli jaki podatek taki kredyt.”

27.03.2023

Serdecznie zapraszamy na szkolenie, które poprowadzi Pani Izabela Kluss, ekspert finansowy nfinance. Będzie można dowiedzieć się o zależnościach między podatkami i kredytami oraz jak dbać o balans finansowy w firmie. Zapraszamy już w czwartek 30 marca, na godz. 13:00 do Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości! Rejestracja oraz więcej informacji tu: https://inkubator.walbrzych.pl/optymalizacja-podatkowa-a…/


Seminarium pt. “W poszukiwaniu pracownika”.

22.03.2023

Z wielką przyjemnością informujemy, że już 28 marca 2023 roku odbędzie się seminarium pt. “W poszukiwaniu pracownika”. Tematem przewodnim spotkania będzie zatrudnianie osób z niepełnosprawnością, której potencjał często pozostaje niedoceniony.
Podczas seminarium omówione zostaną kwestie związane z procesem rekrutacyjnym, integracją i wsparciem pracowników z niepełnosprawnościami oraz korzyściami, jakie wynikają z zatrudniania takich osób. To doskonała okazja, aby wymienić się doświadczeniami oraz poznać najlepsze praktyki w zakresie zatrudniania osób
z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Do udziału w seminarium zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracodawców oraz osoby odpowiedzialne za rekrutację i zarządzanie zespołami pracowniczymi. Seminarium odbędzie się w siedzibie Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ulicy Młynarskiej 29 w Wałbrzychu.
Aby wziąć udział w seminarium, prosimy o rejestrację poprzez email: biuro@invalbrzych.pl. Udział w spotkaniu jest darmowy, dlatego też zachęcamy do szybkiej rezerwacji miejsca. Serdecznie zapraszamy!


Na sprzedaż nieruchomość w Wałbrzychu przy ul. Podgórskiej.

21.03.2023

Najpiękniejsze widoki na góry są na działkach, które oferujemy do sprzedaży. Gmina Wałbrzych sprzedaję działkę 102 obręb 44 Glinik, z której roztacza się najwspanialsza panorama na okoliczne szczyty gór Wałbrzyskich i Kamiennych! I jest to widok który dosłownie zapiera dech… Zresztą zobaczcie sami na naszych zdjęciach.
Z tej wyjątkowej działki bardzo szybko dostaniemy się do centrum Wałbrzycha, albo możemy wybrać się na górską wycieczkę. Taki widok z tarasu to będzie najlepszy relaks po aktywnym dniu spędzonym w pracy. Z pewnością taka okazja już się nie powtórzy, zatem jeśli widzicie siebie wypoczywających z kawą w ręku i podziwiających widoki na Chełmiec, albo Borową – to zapraszamy na przetarg!
Informacja o przetargu: https://bip.um.walbrzych.pl/przetarg-nieruchomosci/39990/ul-podgorska-dzialka-nr-102-obreb-glinik-nr-44?fbclid=IwAR1XQhbDxabSuR_xBCAy7DqMJUAnkeaJ1zLZ-l5os4ovH9reNnzMHB4MEMg


Na sprzedaż nieruchomość przy ul. Wysockiego.

13.02.2023

Gmina Wałbrzych oferuje na sprzedaż w drodze przetargu nieruchomość nr 158/2 obręb 18 Biały Kamień zlokalizowaną przy ul. Wysockiego.

Nieruchomość jest niezagospodarowana, porośnięta trawą, samosiejkami drzew i krzewów. Posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Jest w pełni uzbrojona w media. Na działce zlokalizowane są trzy słupy energetyczne. Przedmiotowy grunt stanowi użytek rolny klasy PsIV wytworzony z gleb pochodzenia mineralnego, który nie wymaga uzyskania decyzji administracyjnej zezwalającej na wyłączenie tego gruntu z produkcji rolnej.

Dla części przedmiotowej nieruchomości (około 0,0900 ha) obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z planem w/w część położona jest na terenie obszaru oznaczonego symbolem 2 Ks – przeznaczenie terenu – tereny obsługi komunikacji samochodowej, zabudowa usługowa.

Dla pozostałej części działki nie ma obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego.

Działka objęta jest:

– ostateczną decyzją nr 152/2021 Prezydenta Miasta Wałbrzycha z dnia 16.08.2021 r. o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie biurowca,

– ostateczną decyzją nr 141/2021 Prezydenta Miasta Wałbrzycha z dnia 30.07.2021 r. o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie salonu samochodów używanych.

Działalność jaka może zostać zlokalizowana na tym terenie:

1️⃣ działalność biurowa

2️⃣ handel detaliczny

3️⃣ gastronomia

4️⃣ obsługa, sprzedaż i naprawa samochodów i motocykli

5️⃣usługi publiczne w zakresie sportu i rekreacji

Szczegóły znajdą Państwo w ogłoszeniu o przetargu

👉DZIAŁKa  158/2 obręb 18 Biały Kamień
POWIERZCHNIA:  0,8926 ha

NUMER KW: SW1W/00073932/3
CENA WYWOŁAWCZA: 1 200 000 zł +Vat

DATA WPŁATY WADIUM: 7.03.2023 r.
KWOTA WADIUM: 120 000 zł (Millennium Bank S. A. 93 1160 2202 0000 0004 9251 8376
W tytule przelewu należy podać: „ul. Wysockiego dz. nr 158/2 obręb Biały Kamień nr 18” oraz oznaczenie uczestnika przetargu.)
Termin przetargu: 14.03.2023 r. o godz. 9:00

Osoba do kontaktu: Arkadiusz Grudzień 📞 609 001 356

MAPA 

PLAN ZAGOSPODAROWANIA rysunek

OFERTA


Nieruchomość w Śródmieściu ma nowego właściciela.

30.01.2023

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym została sprzedana działka w pobliżu wałbrzyskiego Śródmieścia przy
ul. Moniuszki 47. Teren ten od dawna wymagał zagospodarowania i cieszy nas, że znalazł nowego nabywcę.
Oferentów na zakup tego gruntu wraz z budynkiem było aż 3. Wygrała oczywiście najwyższa oferta cenowa.

👉DZIAŁKA nr 2/7 oraz 2/16
Obręb Podgórze Nr 33
Powierzchnia działki: 0,9083 ha
Powierzchnia zabudowań: 905,93 m
Cena wywoławcza: 430 000 zł
CENA UZYSKANA ZE SPRZEDAŻY: 605 000 zł

Zobacz na mapie


Sukces sprzedaży nieruchomości w wałbrzyskim ratuszu!

26.01.2023

Kryzys w nieruchomościach? Raczej nie w Wałbrzychu. Wczoraj odbył się kolejny zakończony sukcesem przetarg na nieruchomości miejskie. Na pewno wszystkich wałbrzyszan ucieszy fakt, że nowego nabywcę znalazł budynek przy ul. Wrocławskiej 95 po dawnym przedszkolu. Będzie on teraz pełnił funkcję biurową. Zostały także sprzedane działki przy ul. Ogrodowej pod zabudowę 20 domów szeregowych.

👉DZIAŁKA 133/3 obręb 4 Szczawienko
POWIERZCHNIA:  0,3192  ha
CENA UZYSKANA ZE SPRZEDAŻY: 1 313 000 zł

👉DZIAŁKI  155/1 oraz 156/5 obręb 4 Szczawienko
POWIERZCHNIA:  0,4697  ha
CENA UZYSKANA ZE SPRZEDAŻY: 606 000 zł +Vat

Już wkrótce przedstawimy Państwu ofertę przetargów na najbliższe miesiące!


Spotkanie Karkonoskiej Izby Gospodarczej w Wałbrzychu.

Informujemy i serdecznie zachęcamy do udziału w Spotkaniu Karkonoskich Przedsiębiorców, które już niebawem odbędzie się w Wałbrzychu.

26.01.2023 r.
Pałac Tielscha, ul. Armii Krajowej 7A, 58-302 Wałbrzych

AGENDA SPOTKANIA

8:45 REJESTRACJA UŻYTKOWNIKÓW

9:00 SPOTKANIA KARKONOSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW
Rozpoczęcie spotkania – Przedstawienie inicjatywy.

9:15 ZAPOZNANIE UCZESTNIKÓW
Minutowa prezentacja firmy.

9:45 PANEL EDUKACYJNY
         Każde spotkanie to merytoryczna dawka wiedzy okołobiznesowej. Prelekcje prowadzone są przez przedsiębiorców- praktyków.

10:15 NETWORKING
Wymiana kontaktów biznesowych podczas przerwy kawowej.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 9:00-11:30. Koszt uczestnictwa wynosi 149 PLN /osobę.

REJESTRACJA UCZESTNICTWA

ℹ kontakt telefoniczny pod nr (+48) 786-845-488 wysłanie wiadomości
ℹ e-mail skp@kig.net.pl (wystarczy przesłać dane firmy oraz liczbę uczestników)

Karkonoska Izba Gospodarcza stworzyła markę Spotkania Karkonoskich Przedsiębiorców. Jest to inicjatywa, mająca na celu zrzeszanie przedsiębiorców z różnych branż, głównie celem wymiany kontaktów biznesowych. Jako instytucja, Karkonoska Izba Gospodarcza wspiera rozwój firm od 1991r.

Na cyklicznych spotkaniach pojawiają się właściciele m.in. z branży deweloperskiej, HoReCa, produkcyjnej, automotive, mniejsze i większe firmy zarówno o zasięgu lokalnym jak i firmy o zasięgu ogólnopolskim, czy też międzynarodowym. Spotkania te są doskonałą okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych, znalezienia nowych partnerów/kontrahentów czy też inwestorów. Jako, iż jest to marka własna Karkonoskiej Izby Gospodarczej, organizacja dba o to, aby każde takie spotkanie wnosiło również wartość dodaną dla każdego uczestnika, w postaci prelekcji z różnych dziedzin gospodarki.

W chwili obecnej spotkania odbywają się w 7 większych aglomeracjach Dolnego Śląska, tj Zgorzelec, Jelenia Góra, Wałbrzych, Kłodzko, Legnica, Wrocław i Głogów zrzeszając w nich przedsiębiorców również z ościennych powiatów.

Działania Karkonoskiej Izby Gospodarczej i relacje z dotychczasowych spotkań można śledzić pod adresem: https://www.facebook.com/SpotkaniaKarkonoskichPrzedsiebiorcow


Przypominamy o terminie wpłaty wadium na nieruchomości.

16.01.2023

InVałbrzych przypomina, że 18.01.2023 r. mija termin wpłaty wadium na działki:

Działki 155/1 156/5 obręb Szczawienko nr 4 ul. Ogrodowa
nieruchomość niezabudowana
Cena wywoławcza: 600.000,00 zł (+23%VAT).
Data przetargu 25.01.2023
godz. 10:00

link do ogłoszenia

Działki o nr 32/4 i 33./4, obręb Poniatów nr 23 ul. Grzybowa
nieruchomość niezabudowana
Cena wywoławcza: 2.400.000,00 zł (+23%VAT).
Data przetargu 25.01.2023
godz. 09:45

link do ogłoszenia

Działka nr 283/2, obręb Biały Kamień nr 14 ul. Dąbrowskiego
nieruchomość niezabudowana
Cena wywoławcza: 580.000,00 zł (+23%VAT).
Data przetargu 25.01.2023
godz. 09:15

link do ogłoszenia

Działka nr 17/27, obręb Szczawienko nr 4 ul. Równoległa 9 
nieruchomość niezabudowana
Cena wywoławcza: 1.150.000,00 zł (+23%VAT).
Data przetargu 25.01.2023
godz. 10:30

link do ogłoszenia

Działka nr 5/5, obręb Szczawienko nr 4ul. Równoległa 5
nieruchomość niezabudowana
Cena wywoławcza: 600.000,00 zł (+23%VAT).
Data przetargu: 25.01.2023
godz. 10:15

link do przetargu


Udana sprzedaż nieruchomości w wałbrzyskim ratuszu.

12.01.2023

Z radością przekazujemy, że Nowy Rok rozpoczynamy z przytupem. Wczorajsze przetargi na nieruchomości oferowane przez Gminę Wałbrzych cieszyły się sporym zainteresowaniem. Zostały sprzedane działki:
ℹ pod zabudowę produkcyjno – usługową oraz rekreacyjno-wypoczynkową przy ul. Św. Józefa o numerach 455/15, 455/16, 455/5, 455/6 obręb Sobięcin 30- kwota sprzedaży 262 600 zł
ℹ oraz 2 działki pod zabudowę jednorodzinną- przy ul. Gagarina (działka156/5, obręb Szczawienko 2) za kwotę 166 000 zł i ul. Dubois’a (działka 8/8, obręb Biały Kamień 14) za kwotę 86 000 zł. W sumie do kasy miasta trafi kwota powyżej 500 000 zł.
Jeżeli poszukujesz terenów pod inwestycję mieszkaniową, usługową lub produkcyjną zapraszamy do InVałbrzych.


List intencyjny pomiędzy InVałbrzych a Karkonoską Izbą Gospodarczą podpisany!

5.01.2023

Jak informuje spółka InVałbrzych został podpisany list intencyjny z Karkonoską Izbą Gospodarczą. Mamy nadzieję, że przełoży się to na znakomitą obopólną współpracę gospodarczą a przede wszystkim na korzyści dla przedsiębiorców z regionu.

Zawiązana współpraca ma na celu zwiększenie wsparcia i rozwoju przedsiębiorczości na obszarze Dolnego Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem aglomeracji wałbrzyskiej. Istotą współpracy jest również możliwość skorzystania przez Przedsiębiorców z wsparcia z 31-letniego doświadczenia Karkonoskiej Izby Gospodarczej w zakresie rozwoju firm.
O szczegółach współpracy będziemy informować.


Oferta sal szkoleniowych i konferencyjnych Wałbrzyskiego Inkubatora przedsiębiorczości.

29.12.2022

Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości oferuje perfekcyjnie przygotowane miejsce spotkań biznesowych, niezależnie od rodzaju eventu. Posiadamy nowocześnie wyposażone sale konferencyjne i szkoleniowe. Jeżeli szukacie Państwo powierzchni do realizacji szkoleń komputerowych dysponujemy w pełni urządzonym open spacem na 18 stanowisk komputerowych z możliwością ich dowolnej konfiguracji. https://inkubator.walbrzych.pl/


Wałbrzych przyjął Plan Działania Zielonego Miasta.

16.12.2022

Z prawdziwą dumą informujemy, że Wałbrzych Moje Miasto jako pierwsze miasto w Polsce przyjął Plan Działania Zielonego Miasta. To wyjątkowy dokument, który wytycza cele i działania w rozwoju, i funkcjonowaniu miasta tak, aby jego negatywne oddziaływanie na środowisko było jak najmniejsze.


Zapraszamy na webinar.

14.12.20222

WSSE wraz z Kancelarią Sendero TAX & LEGAL, zapraszamy na rozszerzoną wersję spotkania, które odbyło się stacjonarnie w Wałbrzychu, w ramach cyklu bezpłatnych wydarzeń pt. BHP w innym ujęciu – perspektywa kancelarii prawnej Sendero Tax & Legal.

Tym razem spotkanie odbędzie się w formule online, a temat spotkania to: Jak zachować się podczas kontroli PIP?

Zapraszamy 21 grudnia 2022 r, godzina 10:00.

Z uczestnikami webinaru porozmawiamy o:

 • przygotowaniu firmy do kontroli z PIP
 • sposobie reprezentowania pracodawcy podczas kontroli PIP,
 • zachowaniu pracowników w trakcie kontroli,
 • możliwych działaniach po kontroli, kiedy jest niekorzystna dla firmy.

Agenda spotkania

 1. Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy – radość, czy strach?
 2. Co zrobić nim Inspektor odwiedzi zakład pracy?
 3. Konstytucja biznesu
 4. Jak zachować się w trakcie kontroli?
 5. Pokaż swoją perspektywę – zastrzeżenia do protokołu PIP
 6. Odwołanie i skarga
 7. Podsumowanie

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Filip Firut – radca prawny

Specjalizuje się przede wszystkim w zagadnieniach związanych z prawem pracy i ochroną danych osobowych. Nadzoruje audyty i prowadzi procesy wdrożeniowe procedur z zakresu prawa pracy oraz RODO. Jego praca polega głównie na kompleksowym wspieraniu działów HR w dużych przedsiębiorstwach. Często przygotowanie odpowiedniej strategii dla Klienta wykracza poza wyłącznie znajomość przepisów prawa. Dlatego w codziennej pracy bardzo ważny dla niego jest sposób komunikacji do Klienta oraz Klienta do swoich pracowników.

Zapisz się


Sektor Bankowy w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

14.12.2022

W budynku Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości mieliśmy przyjemność spotkać się z przedstawicielami sektora bankowego aby przedstawić sytuację na rynku mieszkaniowym i inwestycyjnym w Wałbrzychu. Dyskutowaliśmy o perspektywach na najbliższy rok. Porozmawialiśmy o tym, co dzieje się na rynku finansowym w ocenie naszych gości. Oczywiście przedstawiliśmy też ofertę skierowaną do przedsiębiorców Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości


Teren przy ul. Ogrodowej na sprzedaż.

Po Nowym Roku odbędzie się przetarg na nieruchomość położoną przy ul. Ogrodowej.

Nieruchomość jest niezagospodarowana, porośnięta roślinnością trawiastą, zielenią ogrodową oraz
pojedynczymi drzewami. Posiada dostęp do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej
i gazowej. Na terenie działki 155/1 znajduje się studnia, przez którą przebiega linia energetyczna.
Nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej przez drogę wewnętrzną – ul. Ogrodową.

Dla przedmiotowej nieruchomości nie ma obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego.
Działka objęta jest ostateczną decyzją nr 131/2020 Prezydenta Miasta Wałbrzycha z dnia 13.11.2020 r.
o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie dwudziestu domów w zabudowie
szeregowej. Pobierz Warunki Zabudowy.

Szczegóły znajdą Państwo w ogłoszeniu o przetargu

👉DZIAŁKI  155/1 oraz 156/5 obręb 4 Szczawienko
POWIERZCHNIA:  0,4697  ha
CENA WYWOŁAWCZA: 600 000 zł +Vat

MAPA 

Data wpłaty wadium: 18.01.2023 r.
kwota wadium: 60 000 zł (Millennium Bank S. A. 93 1160 2202 0000 0004 9251 8376
W tytule przelewu należy podać: „ul. Ogrodowa dz nr 155/1 i 156/5 obręb Szczawienko nr 4” oraz
oznaczenie uczestnika przetargu)
Termin przetargu: 25.01.2023 r.  o godz. 10:00

Osoba do kontaktu: Arkadiusz Grudzień 📞 609 001 356


Spotkanie z reprezentantami banków.

30.11.2022

Spółka inVałbrzych zaprasza na cykliczne spotkanie, na którym będzie poruszany temat perspektyw na rynku nieruchomości w Wałbrzychu w nadchodzącym roku.

Potkanie odbędzie się 14.12.2022 r. o godzinie 11:00 w siedzibie przy ul. Młynarskiej 29 w Wałbrzychu.

Zapraszamy!


Wałbrzyscy uczniowie budują w kosmosie.

28.11.2022

W Sali komputerowej Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest realizowany projekt , w ramach którego uczniowie Zespół Szkół Politechnicznych “Energetyk” w Wałbrzychu budują swoją rakietę. Program realizowany jest przy współpracy Gminy Wałbrzych wraz z Centrum Edukacji Kosmicznej Andøya z Norwegii oraz firmą SatRevolution S.A. Celem projektu jest opracowanie innowacyjnego programu nauczania oraz jego pełne wdrożenie, wsparcie w wyborze kariery w sektorze przemysłu kosmicznego, nawiązanie współpracy polsko – norweskiej. Podczas warsztatów planowane jest wykonanie przez uczniów modułów elektronicznych, które zabiorą do centrum kosmicznego Andøya w Norwegii, gdzie zostaną one wystrzelone z użyciem rakiet edukacyjnych. Efektem programu jest zwiększenie atrakcyjności absolwentów wśród uczelni wyższych i pracodawców. Długoterminowym planem jest nawiązanie trwałej i cyklicznej współpracy pomiędzy instytucjami partnerskimi.


Przypominamy!

23.11.2022

Przypominamy o darmowym webinarze na temat Funduszy Europejskich. Zapisz się już dziś.

WIĘCEJ INFORMACJI


Wirtualne biuro już w Wałbrzychu! Nowość na rynku.

Szukałeś ale nie znalazłeś? A może nie wiedziałeś, że w Wałbrzychu jest taka możliwość? Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości w swojej ofercie posiada nowość na wałbrzyskim rynku – WIRTUALNE BIURO
Jakie korzyści z wynajmu wirtualnego biura płyną dla Twojej firmy?

Szukałeś ale nie znalazłeś? A może nie wiedziałeś, że w Wałbrzychu jest taka możliwość?

Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości w swojej ofercie posiada nowość na wałbrzyskim rynku – WIRTUALNE BIURO

Jakie korzyści z wynajmu wirtualnego biura płyną dla Twojej firmy?

👉 obsługa i skanowanie korespondencji

👉 adres do rejestracji twojej firmy

👉 usługi doradcze np. prawne lub podatkowe

👉 możliwość korzystania z wyposażonej sali konferencyjnej

👉 promocja twoich produktów lub usług

Więcej szczegółów uzyskacie Państwo pod numerem telefonu – 609 001 386 lub na stronie www.inkubator.walbrzych.pl


„Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) 2021-2027, wsparcie ośrodka Enterprise Europe Network dla przedsiębiorców”

8.11.2022 r.

Wraz z Ośrodkiem Enterprise Europe Network zapraszamy na bezpłatne webinarium:

„Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) 2021-2027, wsparcie ośrodka Enterprise Europe Network dla przedsiębiorców”

WTOREK 29.11.2022 Godzina 10:00 – 12:00

Miejsce: szkolenie on-line, Platforma Zoom

Rejestracja: do 25 listopada 2022r.

Pobierz – AGENDA SPOTKANIA

W trakcie spotkania Uczestnicy dowiedzą się:

 1. Na czym polegają Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) 2021-2027:
  • jakie są kluczowe różnice w stosunku do poprzedniej  perspektywy
  • zasady udziału
  • kryteria oceny
  • praktyczne wskazówki

2. Na czym polega wsparcie ośrodka Enterprise Europe Network:

 • katalog świadczonych usług
  na rzecz Przedsiębiorstw
 • jak uzyskać dostęp
  do międzynarodowej bazy partnerów biznesowych
 • wsparcie konsultanta –
  możliwość zapisania się na indywidualne konsultacje w ustalonym
  terminie

Adresaci: Wydarzenie skierowane jest do firm z sektora MŚP z województwa
dolnośląskiego

Pobierz
– FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 25.11.2022 
na adres: szkolenia@darr.pl

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY

Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.


Spółka inVałbrzych zaprasza na spotkanie.

20.10.2022

Jakie zmiany czekają nas wkrótce na rynku nieruchomości w Wałbrzychu? Zapraszamy pośredników nieruchomości na spotkanie pt.” Perspektywy i zmiany na rynku nieruchomości w Wałbrzychu”. Spotkanie odbędzie się 27.10.2022 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Młynarskiej 29 w Wałbrzychu. Swoją obecność można potwierdzić mailowo: biuro@invalbrzych.plbądź też telefonicznie (+48) 74 66 70 510Liczymy na Waszą obecność!


Rusza Akademia Menadżera Innowacji.

Już jutro rusza autorski program PARP – Akademia Menadżera Innowacji 

Kto może otrzymać dofinansowanie?

📌 Firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz duże przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie przeznaczone jest  na usługi szkoleniowe w formie 2 – dniowych zjazdów oraz na usługi doradcze w formie indywidualnych spotkań z przedstawicielami przedsiębiorstw/uczestnikami AMI. W zajęciach Akademii Menadżera Innowacji może wziąć udział:

📌 od 2 do 4 uczestników będących pracownikami mikroprzedsiębiorstwa

📌 od 3 do 4 uczestników będących pracownikami małych, średnich i dużych przedsiębiorstw

Co zyskasz Ty i Twoja firma dzięki udziałowi w AMI?

 • kompleksowy program wykładów i warsztatów oraz współpracę z wybranym doradcą,
 • studia przypadków analizowane na podstawie doświadczeń polskich i zagranicznych firm,
 • do 120 godzin doradztwa dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz do wyboru 120 lub 50 godzin doradztwa dla mikroprzedsiębiorstw,
 • wzrost kompetencji i kwalifikacji zawodowych w zakresie innowacji,
 • badanie innowacyjności Twojej firmy metodą Innovation Health Check (IHC),
 • dostęp do interaktywnej Bazy Wiedzy AMI,
 • certyfikat Akademii Menadżera Innowacji, poświadczający ukończenie programu,
 • przynależność do Klubu Alumnów AMI pozwalająca na utrzymanie i rozwijanie kontaktów ważnych dla rozwoju Twojej firmy.

Dowiedz się jak wziąć udział w Akademii


Działka pod zabudowę usługową- sprzedana

W drodze przetargu w UM w Wałbrzychu została sprzedana działka o numerze 149/9  Zwycięzca wylicytował ten teren za cenę 469  000 zł netto.

📌 Nr działki: nr 149/9 obręb 18 Biały Kamień

📌 Powierzchnia działki: 0,6520 ha

📌 Cena wywoławcza: 450 000 zł


Jakie zmiany czekają nas w prawie pracy? Zapraszamy na webinar.

3.10.2022

Już niebawem czekają nas rewolucyjne zmiany w prawie pracy. Prace nad nowymi przepisami przyspieszają. Praca zdalna, dyrektywy unijne, badanie trzeźwości pracowników, ochrona sygnalistów to tylko niektóre z nowości, które nakładają na pracodawców nowe obowiązki i wymagają dostosowania wewnętrznych regulacji. Aby ułatwić Państwu odnalezienie się w gąszczu zmian Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wraz z PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler ma przyjemność zaprosić na cykl bezpłatnych spotkań Jesienna Akademia Prawa Pracy z PCS | Littler.

Na spotkaniach zostaną omówione po kolei najistotniejsze zmiany w przepisach prawa pracy.

ZAREJESTRUJ SIĘ!


Zmiany w prawie spółek – webinar.

3.10.2022

Uczestnikom webinaru przybliżymy w prosty i przystępny sposób najważniejsze zmiany w Kodeksie spółek handlowych, które wchodzą w życie już 13 października 2022 r. Uczestnik dowie się, które z tych zmian spółki z o.o. i spółki akcyjne muszą wdrożyć obowiązkowo, a które z nich warto wprowadzić.
Skupiamy się na praktycznym wymiarze nowelizacji, bazując na wieloletnim doświadczeniu zdobytym w pracy z naszymi Klientami. Wiemy, jak wygląda funkcjonowanie spółek od kuchni. Znamy problemy związane z zarządzaniem i nadzorowaniem spółek. Podpowiemy więc, jak w najmniej uciążliwy sposób wdrożyć nadchodzące zmiany. Uczestnicy znajdą również odpowiedź na pytanie jak zabezpieczyć się przed kradzieżą spółek oraz co właściwie dla spółek oznacza poszerzenie katalogu przestępstw, za które nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem członkowie organu, likwidatorzy i prokurenci.
Na webinar zapraszamy wszystkie osoby, które zarządzają spółkami, nadzorują ich pracę lub doradzają odpowiednim organom w tym zakresie. Jesteśmy przekonani, że szkolenie zainteresuje zarówno Członków Zarządów, Rad Nadzorczych, Prokurentów, Dyrektorów, Menadżerów jak i pracowników działów prawnych oraz compliance.

ZAREJESTRUJ SIĘ!


Przetargi na nieruchomości pod zabudowę wielomieszkaniową już wkrótce!

Już trwa procedura przetargowa na działki zlokalizowane na Piaskowej Górze pod zabudowę wielorodzinną. Przetargi odbędą się 12 października a szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie https://invalbrzych.pl/aktualnosci/

Jak ulokować swoją firmę w Wałbrzyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości?

Zapraszamy na spotkanie Wałbrzyskiego Klubu Przedsiębiorczych Mam które odbędzie się 26 września o godz. 17:00 w siedzibie Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Młynarskiej 29. Dowiesz się jakie możliwości daje Inkubator Przedsiębiorczości i jak funkcjonuje wirtualne biuro. Zapraszamy! Na wydarzenie trzeba się zarejestrować👇https://app.evenea.pl/event/kpmwalbrzych26092022/


21 września w Hotelu Biały odbędą się Międzynarodowe Targi Pracy.

Już niedługo blisko 50 wystawców zaprezentuje szeroką ofertę targową m.in. :
 ☑️oferty pracy w Polsce, Niemczech, Czechach i Austrii,

☑️oferty pracy sezonowej w Holandii,

☑️informacje dotyczące prawa pracy, zabezpieczenia społecznego, projektów wsparcia dla poszukujących pracy i pracujących, zasiłków społecznych oraz ofertę edukacyjną.

❗️Sprawdź branże i przykładowe stanowiska, na jakie będą prowadzone rekrutacje 👇

🔹Kadry, księgowość, biuro (księgowe, kadrowe, praca biurowa)

🔸Logistyka i transport (kierowcy, operatorzy wózka widłowego, logistycy, dysponenci)

🔹Magazyn (magazynierzy, komisjonerzy, pracownicy sortowni)

🔸Produkcja (pracownicy produkcji, operatorzy linii produkcyjnej, operatorzy jakości, operatorzy maszyn CNC)

🔹Turystyka, gastronomia, hotelarstwo (recepcjoniści, kucharze, pomoce kuchenne, pokojówki, kelnerzy)

🔸Motoryzacja (lakiernicy, mechanicy samochodowi, technicy utrzymania ruchu, różni pracownicy z branży automotiv)

🔹Elektryczna (elektrycy, elektronicy, monterzy, instalatorzy fotowoltaiki)

🔸Metalowa (spawacze, ślusarze, operatorzy CNC)

🔹Opiekuńcza (opiekunowie osób starszych)

🔸Medyczna (pielęgniarki, pomoce pielęgniarskie)

🔹Budowlana (operator koparko-ładowarki, pracownicy budowlani)

🔸Handel (sprzedawcy)

🔹Inne (np. hydraulicy, inżynierowie – różne branże, krawcowe, szwaczki, tkacze)

🔸Praca w Policji

🔹Praca w Straży Granicznej

🔹Praca sezonowa w ogrodnictwie, sadownictwie, leśnictwie.

👉Niebawem pełna lista ofert pracy.

Bądźcie z nami na EURES Dolny Śląsk !

Partnerzy wydarzenia: Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych RCWIP


Wsparcie finansowe w ramach programu INNOGLOBO na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych.

Trwa drugi nabór wniosków w ramach programu INNOGLOBO. Program stanowi szansę dla przedsiębiorców i naukowców na wypracowanie oraz wprowadzenie w toku prac B+R produktów na rynek międzynarodowy. Organizatorem programu jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Program INNOGLOBO wspiera globalną promocję polskiej myśli naukowo-technicznej. Jego celem jest pomoc w kreatywnym wykorzystaniu sieci kontaktów międzynarodowych nawiązywanych przez polskie podmioty.

Wsparcie finansowe można przeznaczyć na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych.

Minimalna kwota dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu wynosi 400 tys. zł, a maksymalna – 1,5 mln zł.

Budżet drugiej edycji konkursu wynosi 10 mln zł.

Wnioski składane w ramach konkursu muszą wpisywać się swoją tematyką w przynajmniej jedną ze specjalizacji znajdujących się na aktualnej Liście Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/krajowe-inteligentne-specjalizacje

Warunkiem udziału w konkursie jest zawarcie przez polskiego wnioskodawcę umowy konsorcjum międzynarodowego z przynajmniej jednym partnerem zagranicznym.

Może on pochodzić ze wszystkich krajów, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne. Wyjątek stanowią Chiny, Izrael, Luksemburg, Niemcy i Turcja, ponieważ z tymi państwami NCBR regularnie organizuje konkursy dwustronne.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 września br.

Strona projektu https://www.gov.pl/web/ncbr/ii-konkurs-w-ramach-programu-innoglobo


Sprawdź czy możesz uzyskać 80% dofinansowania na nowe kompetencje w ramach Sektorowego Programu dla Nowoczesnych Usług Biznesowych?

Podczas piątkowego webinaru dla biur księgowych organizacja członkowska Dolnośląskich Pracodawców – firma Petra Consulting pokazała możliwości i kompetencje, które można uzyskać przystępując do projektu podnoszenia kwalifikacji kadr sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych.

𝗣𝗢𝗕𝗜𝗘𝗥𝗭 bezpłatnie nagranie z webinaru ➡️ https://www.webinardlaksiegowych.evolucja.biz/#b720

Kto może skorzystać?

👉 Mikro, mały lub średni przedsiębiorca prowadzącym działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru

👉 Prowadzący działalność (co wynika z zapisów w CEiDG / KRS) w sektorze NUB, co potwierdzają wpisem PKD* w rejestrze:

Grupa 69.2. Działalność rachunkowo-księgowa; doradztwo podatkowe

Dział 70. Działalność firm centralnych (head offices)

Grupa 73.2. Badanie rynku i opinii publicznej

Grupa 74.9. Pozostała działalność profesjonalna, naukowa i techniczna, gdzie indziej niesklasyfikowana

Grupa 82.2. Działalność centrów telefonicznych

Co możesz uzyskać w ramach projektu?

✅ certyfikowane kompetencje w zakresie optymalizacji swoich działań i wsparcia dla klientów biur księgowych

✅ zkwalifikację ZRK (Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji) w obszarze: Wdrażanie i koordynowanie procesów biznesowych (Lean Office) – która była opisywana przez ekspertów Petra Consulting

✅ wiedzę, jak projektować procesy biznesowe i wdrażać usprawnienia w obszarze Lean Office

✅ eliminację marnotrawstw w swoim biznesie – a jest ich aż 9

✅ przewagę konkurencyjną

✅ dodatkową odnogę biznesową, niezależną od zmieniających się przepisów księgowo-podatkowych

✅ 80% dofinansowania

… a Petra Consulting gwarantuje Ci pełne wsparcie w przygotowaniu wniosku i jego złożeniu, a następnie w szkoleniu i wdrożeniu nowych kompetencji.

Skorzystaj z tej szansy, bo środki unijne się kończą i to już naprawdę ostatnie dofinansowania na tak dużym poziomie (80%).

𝗭𝗔𝗣𝗜𝗦𝗭 𝗦𝗜Ę do projektu – wystarczy telefon do naszej konsultantki Romy

📞 𝗭𝗔𝗗𝗭𝗪𝗢Ń na numer 727 000 096, a my pomożemy w formalnościach.

Zapraszamy na WAKACYJNĄ AKADEMIĘ POLSKIEGO ŁADU Z KPMG.


Wkrótce rusza nabór wniosków w ramach projektu „Inwestuj w rozwój – pożyczki na kształcenie”.

Dnia 5 września, o godz. 9:00, rozpocznie się kolejny nabór wniosków w ramach projektu „Inwestuj w rozwój – pożyczki na kształcenie”. Projekt przewiduje możliwość uzyskania preferencyjnych, częściowo umarzalnych pożyczek do 30.000 zł, które można przeznaczyć na studia podyplomowe, kursy, szkolenia oraz inne formy kształcenia osób dorosłych oferowane przez krajowe i zagraniczne podmioty (za wyjątkiem studiów I, II i III stopnia). Wnioski o pożyczki mogą składać osoby pełnoletnie, zamieszkujące na obszarze Polski, chcące rozwijać swoje umiejętności i kompetencje oraz posiadające pełną zdolność do czynności prawnych.

W ramach naboru można uzyskać nieoprocentowaną pomoc zwrotną – preferencyjną pożyczkę do 100% kosztu szkolenia/kursu/studiów podyplomowych z możliwością częściowego umorzenia – do 20-25%.

Odwiedź stronę projektu


Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” wspólnie z KPMG zaprasza na bezpłatne webinarium: Pozostałe zmiany – niewielkie ale czy nieważne, które odbędzie się 31 sierpnia br. o godzinie 10:00.
To już czwarte spotkanie w ramach cyklu WAKACYJNA AKADEMIA POLSKIEGO ŁADU Z KPMG. Zapraszamy!!!

Agenda:

 1. Ceny transferowe w transakcjach z rajami podatkowymi
 2. Zmiany w VAT (Grupa VAT, KSeF, Pakiet SLIM VAT 3, VAT przy usługach finansowych)
 3. Zmiany w zakresie regulacji dotyczących tzw. Estońskiego CIT-u
 4. Polski Ład a restrukturyzacje spółek kapitałowych (podziały, połączenia, przekształcenia, wymiany udziałów)
 5. Zmiany w KKS oraz KAS
 6. Ulgi podatkowe (m.in. Polska Strefa Inwestycji, ulga na robotyzację, ulga na prototyp, ulga na innowacyjnych pracowników

  ZAPISZ SIĘ NA SPOTKANIE


Polski Fundusz Rozwoju zaprasza Panie do Akademii Rozwoju.

Dzięki udziałowi w Programie uczestniczki dowiedzą się w jaki sposób zaplanować i założyć działalność gospodarczą korzystając z narzędzi dostępnych w Internecie, jak stworzyć stronę internetową swojej firmy, a także jak z wykorzystaniem metody myślenia projektowego realizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe. To wszystko każda uczestniczka będzie mogła przetestować w trakcie warsztatów i konsultacji wspólnie z trenerami.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCEZGÓŁAMI


Budynek przy ul. Głuszyckiej odzyska nowy blask.

To kolejne sprzedane nieruchomości w Wałbrzychu, a wśród nich-budynek po dawnej szkole, działka usługowa oraz pod zabudowę jednorodzinną z przepięknym widokiem. więcej informacji 👉https://invalbrzych.pl/podsumowanie-sierpniowych-przetargow/


Ruszył kolejny nabór do projektu System Wczesnego Ostrzegania dla przedsiębiorców.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) poinformowała o rozpoczęciu kolejnego naboru wniosków do projektu Systemu Wczesnego Ostrzegania (SWO) przeznaczonego dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy doświadczają okresowych trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Celem SWO jest wdrożenie systemu wczesnego ostrzegania dla przedsiębiorców, którzy doświadczają okresowych trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Usługi realizowane w projekcie wynikać będą z przeprowadzonej dogłębnej analizy kondycji przedsiębiorstwa.

Udział w projekcie umożliwia uzyskanie grantu w maksymalnej wysokości 18.500 zł do wykorzystania na wybrane usługi rozwojowe: szkolenia, wsparcie doradcze i mentoringowe.

Projekt jest finansowany z funduszy UE w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI


Webinar pt.: „Wszystko o dotacjach oraz innowacjach!”

W środę, 10 Sierpnia 2022 odbędzie się webinarium realizowane przez firmę  G1ANT. Prelegentami będą specjaliści w zakresie robotyki / automatyzacji – Tomasz Kmiecik oraz ekspertka od pozyskiwania funduszy unijnych – Pani Magdalena Adamczuk-Rysiak. ZAPISZ SIĘ NA SPOTKANIE

 


https://grants.clickmeeting.com/812127365/register?fbclid=IwAR2xQmo2Rmkepx77MY0Tr3pncrMiY6dPkoO539GmUl61KtUV4gO9_fONglc

Rusza nabór wniosków do Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Jesteś przedsiębiorcą i potrzebujesz wsparcia doradczego lub wirtualnego biura? Zapoznaj się z ofertą Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i warunkami naboru POZNAJ SZCZEGÓŁY


Zostały już ostatnie miejsca w projekcie “DOBRY BIZNES”

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ogłasza otwarcie V NABORU  formularzy zgłoszeniowych do projektu  “DOBRY BIZNES”. Założeniem jest wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób do 30 roku życia.

W  ramach aktualnego  naboru planowane jest przyjąć maksymalnie 15 formularzy zgłoszeniowych. Termin składania formularzy rekrutacyjnych : 18.08.2022 r.  –  08.09. 2022 r.  STRONA PROJEKTU

Zapraszamy do zapoznania się z obowiązującymi dokumentami 👉 REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW oraz 👉DOKUMENTY RERUTACYJNE


Invałbrzych przypomina o sierpniowych przetargach

To już ostatni moment na wpłatę wadium. Na sprzedaż grunt pod zabudowę wielomieszkaniową, jednorodzinną oraz budynek po byłej szkole!
ZAPOZNAJ SIE ZE SZCZEGÓŁAMI


Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny „Aeropolis” wraz z Partnerami zapraszają do udziału w drugiej edycji wydarzenia Carpathian Startup Fest

Jeśli działasz w środowisku studenckim, świecie nauki, sektorze B+R, na rynku edukacji lub w biznesie, jeszcze niecały miesiąc – do 15 sierpnia – możesz wciąż udział w naborze do programu Falling Walls. Głównym celem tej inicjatywy jest pokonywanie istniejących ograniczeń – w nauce, społeczeństwie, gospodarce czy branży technologicznej. 

👉ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI


Klub Przedsiębiorczych Mam w Wałbrzychu zaprasza na bezpłatne i otwarte spotkanie pt. “Moje finanse firmowe a domowe?”

W lipcu liderka KPM Wałbrzych, Halina Bernatt, zaprosiła ekspertkę finansów osobistych oraz wellbeingu finansowego, Agnieszkę Lisowską.
 Temat spotkania: Moje finanse firmowe a domowe?

 • jak planować budżet firmowy?
 • jak planować budżet domowy?
 • co zrobić, żeby zawsze mieć pensję?
 • jak rozdzielać finanse firmowe od domowych?
 • co zrobić, żeby mieć oszczędności?

AGNIESZKA O SOBIE: trenerka biznesu oraz odporności psychicznej, coachka, mentorka kobiet, facilitatorka DISC. Ekspertka w prawokobiet.pl. Właścicielka marki Kobieta i finanse. Uczy jak zajmować się swoimi finansami z przyjemnością i bez wyrzeczeń, tak aby być szczęśliwą i niezależną kobietą. Jako mentor inspiruje do pozytywnych zmian oraz wspiera kobiety w rozwoju osobistym, zawodowym i biznesowym, pomagając jasno sprecyzować i wyznaczyć drogę do osiągnięcia własnych celów. Autorka artykułów oraz programów mentoringowo-rozwojowych, m.in. “Kobieta Niezależna Finansowo”, “Kobieta i Finanse”, “Jak wycenić swoją pracę” “Finanse w związku”.
Serdecznie zapraszamy KAŻDĄ z Was na spotkanie w kobiecym gronie, pełnym akceptacji.

Data: 25 lipca GODZINA 17.00-19.00
Miejsce: A PROPOS, ul. Wieniawskiego 82, Wałbrzych. 
Naszą gościnię znajdziesz tutaj:
FB: https://www.facebook.com/kobietaifinansepl
WEB: https://kobietaifinanse.pl/
Na spotkanie można przyjść z dzieckiem. 🤱
Podczas spotkania będą robione zdjęcia. Pamiętaj, że zapisując się na nasze wydarzenie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie wizerunku w celach reportażowych i promocyjnych Klubów Przedsiębiorczych Mam.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030


Trwa nabór wniosków na Dolnośląski Bon na innowacje.

Jeszcze tylko do 29 lipca można składać wnioski do projektu realizowanego przez Województwo Dolnośląskie – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., do projektu pn. „Bon na Innowacje 2022-2023”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 (RPO WD 2014-2020).

Celem Projektu jest zwiększenie aktywności innowacyjnej oraz wsparcie współpracy dolnośląskich mikro, małych, średnich przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi w zakresie dotyczącym prowadzenia prac B+R i wdrożeń, czego efektem będzie poprawa działalności przedsiębiorstwa, dzięki wykorzystaniu wiedzy wywodzącej się ze środowisk naukowych.

Projekt oferuje przedsiębiorstwom następujące formy wsparcia:

 • – konsultacje i doradztwo udzielane w zakresie dot. m.in. wstępnej oceny możliwości dofinansowania Usługi, wpisywania się przedsiębiorcy i jego pomysłu/problemu w warunki Projektu (np. wpisywania się w dolnośląskie inteligentne specjalizacje), pomocy w poszukiwaniu zespołów naukowych do współpracy w ramach Usługi. Wsparcie w ramach ww. etapu jest bezpłatne dla przedsiębiorcy, a świadczona pomoc nie jest traktowana jako pomoc publiczna/ pomoc de minimis,
 • – wsparcie w formie Grantu przeznaczone na dofinansowanie Usługi świadczonej na rzecz przedsiębiorcy przez jednostkę naukową (Wykonawcę Usługi), której realizacja przyczyni się do powstania innowacji produktowej lub procesowej, wpisującej się w dolnośląskie inteligentne specjalizacje, określone w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, przyjętej uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego nr 3270/VI/21 w dniu 5 stycznia 2021r. Dofinansowaniem w postaci Grantu zostaną objęte tylko i wyłącznie wnioski spełniające powyższe kryterium.


Budynek byłej szkoły zostanie zagospodarowany.

Jak informuje InVałbrzych, kolejna nieruchomość oferowana do sprzedaży przez Miasto Wałbrzych znalazła nabywcę. W przeszłości mieścił się tutaj Zespół Szkół Zawodowych. Budynek przy pl. Bohaterów Pracy przez wiele lat stał niezagospodarowany.  Już wkrótce obiekt odzyska dawny blask. Nabywca wylicytował cenę 767 600 zł netto.


Zapraszamy do udziału w przetargu.

Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu zaprasza wykonawców do złożenia oferty na budowę dużego, nowoczesnego wielorodzinnego budynku komunalnego przy ul. Traugutta w Wałbrzychu. budynku przy ul. Traugutta. Jest to jedna z najważniejszych i największych inwestycji mieszkaniowych ostatnich lat w Wałbrzychu.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 12.08.2022


Wyniki ostatnich przetargów w Wałbrzychu.

W czerwcu odbyły się interesujące przetargi nieruchomości niezabudowanych przy ul. Villardczyków pod zabudowę produkcyjno – usługową oraz sprzedana została hala sportowa przy pl. Teatralnym. W sumie zostało sprzedanych 6 nieruchomości za łączną sumę 3 411 800 zł netto. Zwycięzcom przetargów gratulujemy i czekamy na rozpoczęcie pierwszych inwestycji.


Zapraszamy na bezpłatne webinarium: Wsparcie na efektywność energetyczną, OZE, innowacyjność, B+R i cyfryzację w perspektywie 2021–2027

29 czerwca br. o godzinie 10:00.

Agenda spotkania:

Blok I

 • źródła informacji o Funduszach Europejskich oraz oferta Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich;

Blok II – Wsparcie z UE na efektywność energetyczną, OZE, innowacyjność, B+R i cyfryzację z poziomu krajowego:

 • nowa perspektywa finansowania 2021-2027 – program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko;
 • nowa perspektywa finansowa 2021-2027 – program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki;
 • nowa perspektywa finansowania 2021-2027 – program Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy;

Blok III – Wsparcie z UE na efektywność energetyczną, OZE, cyfryzację i rozwój innowacyjnych firm z poziomu regionalnego:

 • nowa perspektywa finansowania 2021-2027 – program Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska;

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Gabriela Beata Misztak

Konsultant Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z projektami finansowanymi ze środków UE od środków przedakcesyjnych, poprzez Programy Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia oraz Polska – Czechy, po aktualną perspektywę finansowania 2014 – 2020. Skutecznie i wieloma sukcesami doradza potencjalnym beneficjentom w zakresie możliwości pozyskania dofinansowania ze środków Funduszy Europejskich.

Magdalena Chmielińska – Rozenek

Od 2015 roku konsultant Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze. Wieloletnie doświadczenie w pracy z projektami finansowymi ze środków UE oraz innych środków zewnętrznych (np. rządowych). Udzielanie konsultacji na etapie składania wniosków o dofinansowanie, realizacji projektów i rozliczania dotacji. Pomoc potencjalnym beneficjentom w poszukiwaniu źródeł finansowania planowanych przedsięwzięć.

link do rejestracji: https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/wsparcie-na-efektywnosc-energetyczna-oze-innowacyjnosc-b-r-i-cyfryzacje-w-perspektywie-2021-2027/register?_ga=2.112817604.1917744236.1655101620-793848588.1600691460&_gl=1*c5mnh2*_ga*NzkzODQ4NTg4LjE2MDA2OTE0NjA.*_ga_K7H94QHX99*MTY1NTI4MTUwNS44NTguMS4xNjU1MjgxNTI0LjQx


Zapraszamy na webinar skierowany do przedsiębiorców.

Dla tych , którzy szukają środków na otwarcie własnej działalności lub potrzebują wsparcia w rozwoju dla istniejącej już firmy – zapraszamy na bezpłatny Webinar pt. „ Pieniądze na Twój biznes” , który odbędzie się 29 czerwca 2022 roku.
Pieniądze na Twój biznes
Środa, 29 czerwca 2022 r., w godz. 11:00 – 12:00
Podczas spotkania zostaną przedstawione możliwości skorzystania ze zwrotnych źródeł wsparcia na tworzenie start-upów oraz rozwój działalności gospodarczej.
Spotkanie skierowane jest do osób z województwa dolnośląskiego, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą, bezrobotnych, studentów, absolwentów szkół średnich, zawodowych oraz wyższych, opiekunów osób niepełnosprawnych, kobiet, osób o niskich kwalifikacjach czy przedsiębiorców tworzących nowe stanowisko pracy.
𝗣𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺:
11:00 – 11:10 – Przywitanie uczestników
11:10 – 11:50 – Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie, Mikropożyczka
11:50 – 12:00 – Podsumowanie i zakończenie spotkania
𝗥𝗲𝗷𝗲𝘀𝘁𝗿𝗮𝗰𝗷𝗮: https://frw.pl/…/pieniadze-na-twoj-biznes-bezplatne…/


Dzień przedsiębiorcy w Wałbrzychu.

21 czerwca jest Dniem Przedsiębiorcy! Jest to dzień wszystkich właścicieli małych i dużych firm, którzy mają swój wkład w rozwój gospodarki, stawiając przy tym czoła codziennym wyzwaniom. Z tej okazji życzymy, by przeszkód było jak najmniej! Zespół Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości brał udział w konferencji w Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki poświęconej automatyce ,cyfryzacji, marketingowi sieciowemu i robotyce gdzie wraz z partnerami przedstawił ofertę Miasta Wałbrzycha dla przedsiębiorców. Partnerami wydarzenia byli:
Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości
Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
Dolnośląscy Pracodawcy
InVałbrzych
Droplo
Petra Consulting
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.


Invałbrzych przejmuje stery Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości!

Miło nam poinformować, że Spółka InVałbrzych przejmuje stery Wałbrzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
Już wkrótce będzie można składać wnioski o inkubację, ale już teraz można wynająć u nas wirtualne biuro!
Zapraszamy do kontaktu.
Zachęcamy też do obserwowania naszej strony www. inkubator.walbrzych.pl gdzie będziemy Was informować o wszystkim na bieżąco oraz polubienia strony na facebooku 👉 Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości


Uwaga Przedsiębiorcy! Szukamy firm odpowiedzialnych społecznie!rzyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości!

Gmina Wałbrzych ogłasza KONKURS Społecznie Odpowiedzialny Biznes, którego celem jest wyróżnienie firm prowadzących działania z obszaru CSR i zrealizowanych w 2021 roku.

Jeśli Twoja firma :
– dba o swoich pracowników i ich rodziny,
– wspiera otoczenie, w którym działa,
– dla której ważne jest środowisko naturalne oraz edukacja w wielowymiarowym zakresie

zgłoś ją do konkursu i wygraj cenne nagrody!

Szczegóły konkursu i formularz zgłoszeniowy —-> https://gospodarka.um.walbrzych.pl/pl/page/konkurs-spolecznie-odpowiedzialny-biznes

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!


Pracodawco pamiętaj o obowiązku powiadomienia Urzędu Pracy o zatrudnieniu obywatela Ukrainy!

Rozbudowujemy portal www.biznes.walbrzych.pl o OFERTY PRACY dla obywateli Ukrainy (zakładka PRACA).

Zwracamy się z prośbą do firm, które mogą zaoferować zatrudnienie o przesyłanie ofert, które powinny zawierać:
– nazwę firmy, adres, numer telefonu, numer identyfikacji podatkowej,
– nazwę stanowiska pracy, liczbę wolnych miejsc pracy w ramach stanowiska z uwzględnieniem liczby wolnych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych,
– ogólny zakres obowiązków,
– miejsce wykonywania pracy,
– rodzaj umowy stanowiącej podstawę wykonywania pracy,
– wysokość proponowanego wynagrodzenia brutto,
– datę rozpoczęcia pracy, informację o systemie i rozkładzie czasu pracy, system wynagradzania, wymiar czasu pracy i – okres zatrudnienia w przypadku pracy na podstawie umowy o pracę albo okres wykonywania umowy w przypadku umowy cywilnoprawnej,
– jakie są oczekiwania wobec kandydatów do pracy, w tym: poziom wykształcenia, umiejętności, uprawnienia, doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych z określeniem poziomu ich znajomości.

Oferty w języku polskim (lub również ukraińskim) należy przesłać na adres: k.usarek@um.walbrzych.pl

Konkurs na OPERATORA City Lab w Wałbrzychu na terenie Starej Kopalni!

NABÓR ofert do 1 marca 2022 r.

PREZYDENT MIASTA WAŁBRZYCHA ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości oraz działalności wspomagającej rozwój techniki, wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechnianie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej w 2022 roku.

Główne zadanie w ramach umowy to wykonanie następujących działań:

1. Organizacja co najmniej 3 wydarzeń: szkoleń, warsztatów programistycznych, challenge lub eventów informatycznych dla poniższych grup, w tym:
    – lokalnych przedsiębiorców i osób zamierzających otworzyć działalność gospodarczą w branży IT/nowoczesnych technologii oraz
    – uczniów – głównie wałbrzyskich szkół podstawowych i średnich oraz
    – studentów – głównie wałbrzyskich uczelni wyższych.
2.  Wsparcie w rozwoju aplikacji przydatnych społecznie, w tym w szczególności wyłonionych w ramach konkursu #CodeHero (https://konkurs.droplo.com) oraz w  ramach I i II Wałbrzyskiego Software Hackathon,
3. Edukacja społeczności lokalnej w zakresie kompetencji cyfrowych i edukacji zawodowej oraz budowanie wspólnie z Wałbrzyskim Inkubatorem Przedsiębiorczości (https://www.facebook.com/walbrzyskiinkubatorprzedsiebiorczosci) pozytywnego klimatu oraz podstaw do tworzenia grup społecznych zainteresowanych programowaniem, nowoczesnymi technologiami, robotyką, smart city, internetem rzeczy, itp. w Wałbrzychu m.in. poprzez prowadzenie działań promocyjnych City Lab za pośrednictwem profilu na Facebook „City Lab w Wałbrzychu”, w tym umieszczanie relacji ze wszystkich wydarzeń City Lab, projektów będących przedmiotem zainteresowań uczestników City Lab, ciekawych oraz inspirujących artykułów merytorycznych (min. 2 aktualności/m-c).

Zapraszamy do śledzenia profilu: https://www.facebook.com/b10citylab/

KONTAKT

W razie pytań zapraszam do kontaktu: Biuro Zarządzania Strategicznego, Nadzoru Właścicielskiego, Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego, inspektor Martyna Dąbrowska, tel. 74 64 88 546 lub email: m.dabrowska@um.walbrzych.pl.

Pełna dokumentacja jest dostępna pod linkiem: https://bip.um.walbrzych.pl/obwieszczenie/36970/obwieszczenie-bfe-524-1-2019?fbclid=IwAR37JNOT0b3DBwH4MbrX2LfH7-jryFFI2qUubO1HVGbS5FSzqbztEFTwj18 

Uwaga ! Ważna wiadomość !

Zostało ogłoszone postępowanie na wyłonienie operatora odpowiedzialnego za kompleksowe zarządzanie Wałbrzyskim Inkubatorem Przedsiębiorczości.

Chętnych zapraszamy do składania ofert!

Więcej informacji: : https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email…

Termin składania ofert: do 23 lutego 2022 r. do godz. 10.30

Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. rozpoczęła realizację projektu pt. „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ DROGĄ DO AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ MIESZKAŃCÓW DOLNEGO ŚLĄSKA” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.2 Współdziałanie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie EFS, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób w wieku 18-29 lat, dzięki prowadzaniu przez nich własnej działalności gospodarczej.

Wsparciem zostaną objęte osoby:
– w wieku 18-29 lat,
– bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy,
– zamieszkujące lub uczące się na obszarze Dolnego Śląska,
– które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.

Formy wsparcia przewidziane w projekcie:
– szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej,
-udzielenie pomocy bezzwrotnej (dotacji) na utworzenie przedsiębiorstwa – 23 050,00 PLN,
– finansowe wsparcie pomostowe wypłacone przez okres 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej –
2 600,00 PLN na miesiąc.

Biuro projektu:
ul. Kwiatkowskiego 4
52-407 Wrocław
www.warr.pl
power@warr.pl

Nabór trwa!

WARR S.A. zaprasza do udziału w projekcie oraz  na bezpłatne konsultacje!

Więcej informacji: https://www.warr.pl/przedsiebiorczosc-mieszkancow-dolnego-slaska-1-2-1-po-wer/

Webinarium – wsparcie finansowe, jakie możemy zaoferować lokalnym firmom

Uwaga przedsiębiorcy z woj. dolnośląskiego! Nie możecie przegapić tej szansy!

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zaprasza na bezpłatny webinar, na którym zaprezentuje swoją kompleksową ofertę finansową.

TERMIN : 14 października 2021 r. (czwartek), o godzinie 11.00

Rejestracja: https://www.interankiety.pl/a/arp-1410

Z webinaru dowiesz się:

 – Jak ARP wspiera przedsiębiorców w ramach kompleksowej strategii finansowania,
 – Jakie są szczegóły oferty ARP S.A. skierowanej do przedsiębiorców dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii COVID-19,
 – Jak w szybki i łatwy sposób, bez wychodzenia z domu, można skorzystać z modułu do składania wniosków online za pomocą Portalu Klienta ARP.
Po wystąpieniu prelegentów przewidziana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Prelegenci:

Gospodarzem webinaru będzie Monika Konofał Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiebiorców we Wrocławiu, ARP S.A. Ekonomistka i Menedżerka z ponad 13 letnią praktyką i doświadczeniem w bankowości biznesowej i korporacyjnej. Ekspert w zakresie zarządzania i finansów. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Odpowiedzialna za rozwój biznesu ARP w regionie dolnośląskim i opolskim oraz kontakty z kluczowymi klientami, instytucjami państwowymi i samorządowymi.

Piotr Paczyński Dyrektor handlowy, KUKE FINANCE S.A. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku finanse i rachunkowość. Ukończył studia Magisterskie w Wielkiej Brytanii – Nottingham Trent University – Business School oraz Studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Ponad 10 letnie doświadczenie w finansowaniu przedsiębiorstw zdobył w międzynarodowych instytucjach.

Rafał Bała Manager ds. transakcji leasingowych w ARP Leasing 1 Sp. z o.o. Specjalista z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w sektorze finansowym. Uczestnik wielu projektów dotyczących finansowania działań przedsiębiorców w jednym z największych polskich banków.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” Sp. z o.o.  wspólnie z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje webinarium dot. procedur uzyskania statusu oficjalnego dostawcy/usługodawcy dla baz USA w Polsce.  

Cel szkolenia:

 • Ułatwienie dużej liczbie przedsiębiorców, szczególnie MŚP działającym na terenie Polski, rozwoju działalności w oparciu o dostawy towarów i usług dla rządu USA.
 • Uzyskanie informacji na temat najczęstszych kategorii towarów i usług zamawianych przez amerykańskie bazy wojskowe.
 • Wyjaśnienie procedury amerykańskiego systemu zamówień publicznych na podstawie przewodnika powstałego na zamówienie MRPiT „Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce” firmy Poland-U.S. Operations. 

Termin szkolenia: 18 maja 2021 roku, w godz. 10:00 – 13:00
Miejsce: Szkolenie organizowane za pomocą platformy ClickMeeting 
Termin dokonania rejestracji: 14 maja 2021 r.
Link do rejestracji na szkolenie:
https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/zgloszenie-na-szkolenie-zostan-dostawca-wojsk-amerykanskich-stacjonujacych-w-polsce-/register?_ga=2.53873640.1902576110.1618786035-1487396930.1589460888

*UWAGA! Liczba miejsc ograniczona.

Organizator zastrzega możliwość udziału max. 2 osób z danej jednostki organizacyjnej.

Udział możliwy wyłącznie po uzyskaniu potwierdzenia rejestracji przez Organizatora, a następnie otrzymania linku do udziału w szkoleniu wraz z hasłem dostępu po okresie rejestracji, tj. po 14.05.2021 r.

Osoba do ewentualnego kontaktu w sprawie wydarzenia:
Piotr Cichoń
e-mail: p.cichon@invest-park.com.pl
mobile: +48 609 050 118, +48 74 664 91 79 
www.invest-park.com.pl


Zapraszamy wszystkich wałbrzyskich przedsiębiorców do udziału w ankiecie dotyczącej sytuacji lokalnych Przedsiębiorców w obliczu pandemii COVID-19. Celem ankiety jest poznanie sytuacji wałbrzyskich firm działających na terenie miasta w związku z występującą od ponad roku pandemią COVID-19 oraz skali zgłaszanych przez organizacje problemów i zagrożeń.Ankieta jest dostępna do dnia 10 maja br. na stronie internetowej: https://tiny.pl/rkjfm


Już 30 kwietnia:

FINANSOWY PAKIET POMOCY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Podczas wydarzenia przekazane zostaną najważniejsze informacje jak zabezpieczyć płynność finansową, a tym samym ograniczyć negatywny wpływ epidemii. Z nami łatwiej podejmiesz decyzje inwestycyjne i utrzymasz produkcję:

1. Przedstawienie informacji o dwóch produktach, których celem finansowania jest zabezpieczenie płynności i utrzymanie miejsc pracy w przedsiębiorstwach MŚP prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa dolnośląskiego:
– Pożyczka Płynnościowa – BGK
– Pożyczka Płynnościowa – COVID-192.

2. Oferty środków inwestycyjnych dla przedsiębiorstw MŚP prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego
– Pożyczka Rozwojowa – woj. dolnośląskie
– Pożyczka Branżowa – woj. dolnośląskie
– Mała Pożyczka Inwestycyjna – woj. wielkopolskie

FRP:
Pożyczka Obrotowa jako źródła wsparcia kapitału obrotowego w tym podatku od towarów i usług.

PIFE:
1. Przedstawienie oferty sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Dolnym Śląsku
2. Wsparcie pożyczkowe dla MŚP- pożyczka na efektywność energetyczną MŚP w województwie dolnośląskim- pożyczka na produkcję i dystrybucję energii ze źródeł odnawialnych (OZE)
3. Wsparcie z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój
4. Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego
5. Usługi szkoleniowe dla firm i ich pracowników
6. Gdzie szukać informacji o funduszach europejskich dla firm (najważniejsze instytucje i strony internetowe)Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/547836553/ended